Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Marcel Borowiec

Marcel Borowiec

Marcel BorowiecOpisWydarzeniaMarcel Borowiec - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Marcel Borowiec to urodzony 25 września 1990 roku w Zielonej Górze aktor występujący zarówno w kinie, jak i telewizji. Jest również aktorem dubbingowym. Wystąpił m.in. w takich produkcjach jak "Przepis na życie", "Warsaw by Night", "Body/Ciało" oraz "Nie wracaj do mnie w snach".

Marcel Borowiec: pochodzenie i wykształcenie

Marcel Borowiec urodził się w Zielonej Górze 25 września 1990 roku. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończył w 2014 roku.

Marcel Borowiec: kino i telewizja

Aktor od 2006 roku pojawia się w kinie i telewizji. W 2006 roku wystąpił w epizodycznej roli w filmie "Szatan z 7 klasy". Pojawił się w nim jako harcerz. W następnych latach wystąpił w takich produkcjach jak: "Przepis na życie" (jako Jacek), "Unbroken", "Częstotliwość drgań" (jako Marcin), "Warsaw by Night", "Larp" (jako Sergiusz), "Facet niepotrzebny od zaraz" (jako Felek), "Body/Ciało" (jako pracownik stacji benzynowej), "Nie zostawiaj mnie", "DJ" (jako Pixel), "Nie wracaj do mnie w snach" (jako Trzeci), "Pociąg do podróży", "Krew Boga" (jako Mynothe) oraz "Kurort".

Marcel Borowiec: dubbing

Aktor znany jest z ról w produkcjach dubbingowych. Podkładał głos w takich filmach jak: "Harry Potter i kamień filozoficzny", "Harry Potter i więzień Azkabanu", "Kobiety szpiedzy"oraz "Turniej główny". Jego głos pojawił się również w serialach np. "Batman przyszłości", "Nieustraszeni ratownicy" (jako Doug/Luke), "Dragon Ball Super" (jako Zamasu), "K3" (jako Dwayne), "Lwia Straż" (jako Klipspringer/Młody Nosorożec) oraz "Legendy" (jako Akihito/Aldo). 

Marcel Borowiec: teatr

W trakcie kariery aktor wielokrotnie pojawiał się również na scenach teatru. Wystąpił m.in. w takich spektaklach jak: "Żołnierz królowej Madagaskaru" w Teatrze Syrena w Warszawie, "Momotaro, czyli brzoskwiniowy chłopiec" w Teatrze IMKA w Warszawie, "Praga. Między utopią a rozczarowaniem" w Teatrze Powszechnym w Warszawie, "Mały Książę", "Firma dziękuje" oraz "Wędrowanie według Stanisława Wyspiańskiego. Część III. Akropolis",  w Krakowskim Teatrze Scena STU, "Alibi od zaraz" w Teatrze Capitol w Warszawie, a także "Dziadek do orzechów. Nowe historie" w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Wydarzenia

Marcel Borowiec - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marcel Borowiec?

Miejscowości, w których Marcel Borowiec wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Kraków, Poznań.

Kiedy urodził się Marcel Borowiec?
Marcel Borowiec przyszedł na świat 25 września 1990 roku w Zielonej Górze.
Jaką szkołę ukończył Marcel Borowiec?
Aktor jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
Jakie języki obce zna Marcel Borowiec?
Aktor zna język angielski.

Fani lubią też

Zobacz też