Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak

Sprawdź wydarzenia
Małgorzata ForemniakSzczegółyOpisWydarzeniaMałgorzata Foremniak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
57 lat
data urodzenia:
08.01.1967
miejsce urodzenia:
Radom
dyscyplina:
aktorka, osobowość telewizyjna
social media:

Opis

Małgorzata Foremniak jest absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1989).

Rozwój kariery Małgorzaty Foremniak 

Debiut Małgorzaty Foremniak miał miejsce w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu w „Tangu” Sławomira Mrożka w reżyserii Zygmunta Wojdana (1991); w teatrze tym grała do roku 1993 (m.in. w „Onych” Witkacego i „Pannie Julii” Augusta Strindberga w reżyserii Jacka Zembrzuskiego). W latach 1993-1999 pracowała w zespole warszawskiego Teatru Kwadrat m.in. u boku Jana Kobuszewskiego, Wojciecha Pokory i Stanisławy Celińskiej.

Małgorzata Foremniak na dużym ekranie 

Na dużym ekranie debiutowała w 1991 roku u boku Bogusława Lindy rolą w „In flagranti” Wojciecha Biedronia. Po występie w filmie „Daleko od siebie” Feliksa Falka (1995) okrzyknięto ją polską Michelle Pfeiffer. W 2001 roku zagrała z Willemem Dafoe w dramacie filmowym Yurka Bogayewicza „Boże skrawki” i u japońskiego reżysera Mamoru Oshiiego w filmie „Avalon”.

 

Wystąpiła w polskiej superprodukcji „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” Jerzego Hoffmana oraz w nagrodzonym filmie Andrzeja Jakimowskiego „Zmruż oczy” . Zagrała także m.in. w „PitBullu” Patryka Vegi (2005), „Krótkiej histerii czasu” Dominika Matwiejczyka (2006), „Świadku koronnym” Jarosława Sypniewskiego (2007) czy „Mieście z morza” Andrzeja Kotkowskiego (2009). Popularność przyniosły jej jednak role w serialach telewizyjnych „Odwróceni”, „Bank nie z tej ziemi”, „Radio romans”, „Matki, żony i kochanki”, „Ekstradycja”, „Sława i chwała”, a szczególnie rola doktor Zofii Stankiewicz-Burskiej, anestezjolog, bohaterki telewizyjnego serialu „Na dobre i na złe”, którą zdobyła serca widzów.

 

Trzykrotnie zdobyła plebiscytową Nagrodą Telekamer y dla Najlepszej Aktorki (2001, 2002, 2003) i w rezultacie w roku 2004 otrzymała Złotą Telekamerę. W roku 2005 została pierwszym polskim ambasadorem UNICEF. Uhonorowano ją także szczególnymi nagrodami, Kryształowym Zwierciadłem „za wrażliwość na potrzeby dzieci dotkniętych chorobą nowotworową i niestrudzoną pracę na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń” (2004) oraz Nagrodą im. Świętego Kamila za działalność na rzecz dzieci (2010).

Małgorzata Foremniak spektakle 2022

Małgorzata Foremniak jest jedną z najbardziej znanych aktorek, którą można zobaczyć zarówno w telewizji jak i grającą w teatrze. Spektakle 2022 z udziałem aktorki to między innymi komedia Imię, która będzie wystawiana w wielu polskich miastach. Oprócz aktorki na scenie pojawią się Szymon Bobrowski czy Wojciech Malajkat.

 

Zobacz też: Krystyna Janda, Agnieszka Więdłocha, Dorota Chotecka, Borys Szyc, Mateusz Damięcki, Wojciech Zieliński, Olaf Lubaszenko, Mikołaj Krawczyk, Marta Chodorowska, Cezary Żak, Alan Andersz, Krzysztof Hulboj, Marcin Przybylski, Anna Grochowska, Monika Mazur, Joanna Balasz, Dariusz Kordek, Piotr Ligienza, Jarosław Domin, Katarzyna Zielińska,

 

 

Wydarzenia

Małgorzata Foremniak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Małgorzata Foremniak?

Miejscowości, w których Małgorzata Foremniak wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Warszawa, Kraków.

Kiedy urodziła się Małgorzata Foremniak?
Małgorzat Foremniak, urodzona 8 stycznia 1967 roku w Radomiu, jest polską aktorką teatralną oraz filmową.
Jak rozpoczęła się kariera Małgorzaty Foremniak?
Małgorzata Foremniak debiutowała w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Występowała tam do 1992 roku, w następnych latach (1993-1999) była związana z warszawskim Teatrem Kwadrat.
Jaki był ostatni film, w którym występowała Małgorzata Foremniak?
Ostatnim filmem, w którym występuje Małgorzata Foremniak, jest "Jak poślubić milionera?". Film został wyreżyserowany przez Filipa Zyblera, a jego premiera miała miejsce 29 listopada 2019 roku. Małgorzata wcieliła się tam w rolę Sonii Babicz.
Czy Małgorzata Foremniak występuje w telewizji?
Małgorzata Foremniak była finalistką drugiej edycji programu "Taniec z gwiazdami" w 2005 roku. Od 2008 roku jest jurorką w konkursie talentów "Mam talent!"
Jakie nagrody otrzymała Małgorzata Foremniak za swoją działalność?
Małgorzata Foremniak trzykrotnie uzyskała nagrodę telekamery w kategorii najlepsza aktorka (2001,2002,2003). W 2004 roku za swoją działalność uzyskała Złotą Telekamerę.

Fani lubią też

Zobacz też