Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Maria Pakulnis

Maria Pakulnis

Maria Pakulnis OpisWydarzeniaMaria Pakulnis - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Maria Pakulnis-Zaleska to urodzona w 1956 roku w Giżycku polska aktorka filmowa, teatralna i radiowa.

Rozwój kariery aktorskiej Marii Pakulnis

Maria Pakulnis w 1976 roku zakończyła naukę w Liceum Pielęgniarskie w Giżycku, a następnie w Warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Jej debiut aktorski miał miejsce podczas studiów w filmie Dolina Issy w reżyserii Tadeusza Konwickiego. Była aktorką w Teatrze Dramatycznym w Słupsku, następnie w warszawskich teatrach: Współczesnym, Dramatycznym a obecnie Ateneum. Jest laureatka m.in. nagrody Polskiego Radia Wielki Splendor 2013 za wybitne kreacje aktorskie.

 

Maria Pakulnis jest aktorką, w której dorobku znajduje się wiele ról, które docenione zostały przez krytyków. Aktorkę można było oglądać w takich serialach telewizyjnych jak Ekstradycja, Ojciec Mateusz, Życie nad rozlewiskiem czy Na dobre i na złe. Filmy z jej udziałem to między innymi komedia Złoty środek czy Planeta Singli 3.

 

Maria Pakulnis jest również aktorką dubbingową. Jej głos można usłyszeć w takich produkcjach jak między innymi Psy i koty (pani Brody), 101 Dalmatyńczyków II: Londyńska Przygoda (Cruella de Mon), Harry Potter i Zakon Feniksa (profesor Sybilla Trelawney).

Maria Pakulnis spektakle 2023

Maria Pakulnis jest aktorką, którą można zobaczyć zarówno w serialach, filach czy teatrach. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi występy w spektaklu Upiór w kuchni w Teatrze Kamienica w Warszawie.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia,  GNU Licencja Wolnej Dokumentacji

Wydarzenia

Maria Pakulnis - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Maria Pakulnis ?

Miejscowości, w których Maria Pakulnis wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też