Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Daniel Zawadzki

Daniel Zawadzki

Daniel ZawadzkiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Znany z roli Michała w serialu "Klan" Daniel Zawadzki to aktor młodego pokolenia, którego można oglądać także w teatrze oraz na wielkim ekranie. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Początki kariery

Urodzony 24 sierpnia 1974 w Koninie Daniel Zawadzki swój debiut na deskach teatru zaliczył w 1998 roku w roli chłopaka w spektaklu "Trzy wysokie kobiety" Edwarda Albee. Sztukę tę wyreżyserowała na scenie Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego. we Wrocławiu amerykańskiej aktorki i producentki teatralnej Marjorie Hayes. Rok później aktor zdobył tytuł absolwenta wrocławskiej filii Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie.

Początki kariery aktorskiej

Jako młody absolwent szkoły aktorskiej, wkrótce po odebraniu dyplomu aktor nie narzekał na brak pracy. Po studiach na wrocławskim Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej już w 2000 roku Daniel Zawadzki związał się zawodowo z Teatrem Rampa na Targówku w Warszawie. Wkrótce potem pojawiła się jednak na jego drodze szansa zaistnienia na wielkim ekranie.

Dalsze losy zawodowe

Otrzymanie dyplomu szkoły aktorskiej było dla aktora biletem na wielki ekran. Już w 2000 roku Daniel Zawadzki zadebiutował na kinowym ekranie w dramacie "Egoiści" Mariusza Trelińskiego, w którym zagrał u boku gwiazd takich jak Olaf Lubaszenko, Jan Frycz czy Magdalena Cielecka. W tym samym roku wystąpił w serialu młodzieżowym "Klasa na obcasach". Następnie w latach 2000–2002 aktor został prezenterem telewizyjnym w młodzieżowym programie TVP1 "Rower Błażeja". W międzyczasie w 2004 roku aktor wystąpił także w odcinku serialu "M jak miłość". Prawdziwy moment sławy miał dla niego jednak dopiero nadejść.

Duża rola serialowa

W 2004 roku Daniel Zawadzki nie mógł narzekać na brak pracy. Sławy przyniosła mu jednak dopiero rola Michała Chojnickiego w serialu "Klan". W 2004 roku aktor zastąpił bowiem w tej roli Jana Wieczorkowskiego, gdzie następnie występował przez kolejnych kilkanaście lat. Następnie aktor pojawił się także w filmie "Solidarność, Solidarność" z 2005 roku, a w 2008 roku można było oglądać go w filmie  "Małgosia contra Małgosia". Na szklany ekran aktor powrócił w 2011 roku małą rolą w serialu TVN "Na Wspólnej", gdzie zagrał detektywa.

 

Zobacz też: Anita Sokołowska, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Tomasz Dedek, Natasza Urbańska, Mateusz Damięcki, Aldona Orman, Anna Dereszowska, Anna Ilczuk, Krystyna Janda, Magdalena Lamparska, Anna Mrozowska, Kazik Mazur, Krzysztof Cybiński, Mirosław Baka, Ewa Śnieżanka, Krzysztof Wieszczek, Pola Gonciarz, Aleksandra Grzelak, Krystian Kukułka, Piotr Gawron-Jedlikowski,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie Daniel Zawadzki studiował aktorstwo?
Aktor jest absolwentem wrocławskiej filii Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie, którą ukończył w 1999 roku.
W jakim serialu zagrał Daniel Zawadzki?
Debiutem serialowym aktora była rola w "Klasa na obcasach". Sławy przyniosła mu jednak rola Michała Chojnickiego w serialu "Klan", gdzie gra od 2004 roku. Ponadto wystąpił również gościnnie w "M jak miłość" oraz "Na Wspólnej".
W jakim filmie Daniel Zawadzki użyczył głosu?
Aktor zajął się dubbingiem do filmu "Maska" z 1997 roku.

Fani lubią też

Zobacz też