Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Tomasz Borkowski

Tomasz Borkowski

Sprawdź wydarzenia
Tomasz BorkowskiOpisWydarzeniaTomasz Borkowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Tomasz Borkowski to polski aktor filmowy i teatralny, który kształcił się na Akademii Teatralnej w Warszawie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról, w tym postać Roberta Lubińskiego w "M jak miłość", która dała mu największą popularność. Użycza także głosu w dubbingach.

Historia Tomasza Borkowskiego

Tomasz Borkowski po ukończeniu szkoły średniej postanowił podjąć studia aktorskie. Z powodzeniem dostał się do Akademii Teatralnej, którą ukończył w 2001 roku, czyli w wieku 23 lat. Po otrzymaniu dyplomu związał się z dwoma teatrami w stolicy - najpierw Teatrem Współczesnym, a później z Teatrem Polskim. Okazjonalnie mogliśmy go także oglądać w spektaklach na deskach Teatru Syrena, Teatru Palladium, Teatru Studio, Teatru Wielkiego i Teatru Dramatycznego.

Poza występami na scenie Tomasz Borkowski wziął także udział w dziesiątkach filmów i seriali. Największą rozpoznawalność przyniosła mu dwuletnia rola Roberta Lubińskiego w "M jak miłość", którą aktor grał w latach 2013-2014. Użyczył także swojego głosu w ponad 100 realizacjach dubbingowych zarówno w polskich wersjach filmów i seriali zagranicznych, jak i w grach.

Zdecydowana większość ról, w których jest obsadzany Tomasz Borkowski, jest epizodyczna. Stąd też tak ich duża liczba, ponieważ nie angażują zbyt wiele czasu artysty. Zapytany w wywiadzie dla portalu sci24.pl, czy nie ma szczęścia do castingów, odpowiedział, że według niego ma ono niewielkie znaczenie. Choć oczywiście chciałby kiedyś zagrać pierwszoplanową rolę, to stara się nie zaprzątać sobie tym głowy i bardziej skupiać się na projektach, w których teraz może wziąć udział (za co jest wdzięczny losowi).

Z pewnością natomiast ogromną zaletą Tomasza Borkowskiego jest fakt, że nie boi się pracować z produktami dla dzieci. Chętnie bierze udział w dubbingach filmów animowanych, czego nie chce się podejmować wielu aktorów. Borkowski przyznaje, że to najprawdopodobniej dlatego, że nigdy sam w pełni nie dorósł. Uważa, że dzieci na równi traktują rzeczywistość i magię, co jest piękne, dlatego praca z nimi sprawia mu ogromną przyjemność i frajdę.

Najpopularniejsze filmy, seriale i dubbingi Tomasza Borkowskiego

Tomasz Borkowski wystąpił m.in. w:

 • filmach:
  • "Śniadanie do łóżka", gdzie zagrał rolę kierownika sali w restauracji "Figaro",
  • "Tajemnica Westerplatte", gdzie zagrał rolę Leonarda Piotrowskiego,
  • "Planeta singli", gdzie zagrał rolę realizatora Jacka,
  • "Jestem mordercą", gdzie zagrał rolę sierżanta Olszy,
 • serialach:
  • "M jak miłość", gdzie zagrał rolę Roberta Lubińskiego,
  • "Barwy szczęścia", gdzie zagrał rolę Cezarego Plaskota,
  • "1920. Wojna i miłość", gdzie zagrał rolę porucznika C. K. Armii — Józefa Szymańskiego,
  • "Dziewczyny ze Lwowa", gdzie zagrał rolę byłego męża Poliny,
 • dubbingach:
  • "Tarzan. Król dżungli", gdzie użyczył głosu Porterowi,
  • "Pinokio", gdzie użyczył głosu dyrektorowi cyrku,
  • "Hotel Transylwania 2", gdzie użyczył głosu Draculi,
  • "Pies, który uratował lato", gdzie użyczył głosu panu Princivalowi.

Z kim współpracuje Tomasz Borkowski?

Na planie filmowym Tomasz Borkowski współpracował m.in. z:

 • Tomaszem Karolakiem, Piotrem Adamczykiem, Małgorzatą Sochą, Izabelą Kuną, Martą Dąbrowską (w ramach filmu "Śniadanie do łóżka"),
 • Michałem Żebrowskim, Mirosławem Zbrojewiczem, Robertem Żołędziowskim, Janem Englertem, Przemysławem Cypryańskim (w ramach filmu "Tajemnica Westerplatte"),
 • Maciejem Stuhrem, Piotrem Głowackim, Tomaszem Karolakiem, Weroniką Książkiewicz, Agnieszką Więdłochą, Joanną Jarmołowicz (w ramach filmu "Planeta singli").

 

Zobacz też: Katarzyna Grabowska, Mikołaj Krawczyk, Emilia Komarnicka-Klynstra, Daniel Olbrychski, Marcin Dorociński, Weronika Książkiewicz, Marzena Kipiel-Sztuka, Dorota Chotecka, Grzegorz Damięcki, Alżbeta Lenska, Filip Pławiak, Krystian Pesta, Grażyna Zielińska, Barbara Kurzaj, Andrzej Szwan, Leszek Lichota, Magdalena Popławska, Damian Aleksander, Jakub Wieczorek, Krzysztof Szczepaniak,

 

Wydarzenia

Tomasz Borkowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Tomasz Borkowski?

Miejscowości, w których Tomasz Borkowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Chorzów, Kraków, Wrocław, Gdynia.

Kiedy urodził się Tomasz Borkowski?
Tomasz Borkowski urodził się w 1978 roku.
Skąd pochodzi Tomasz Borkowski?
Tomasz Borkowski pochodzi z Gliwic.
Ile wzrostu ma Tomasz Borkowski?
Tomasz Borkowski ma 185 cm wzrostu.
Kiedy rozpoczęła się kariera Tomasza Borkowskiego?
Kariera Tomasza Borkowskiego rozpoczęła się w 1999 roku.
Jak nazywał się występ przed kamerą Tomasza Borkowskiego?
Po raz pierwszy Tomasz Borkowski zagrał w serialu, który nazywał się "Miodowe lata". Aktor stworzył w nim rolę kanalarza.

Fani lubią też

Zobacz też