Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Barbara Kurzaj

Barbara Kurzaj

Barbara KurzajOpisWydarzeniaBarbara Kurzaj - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Barbara Kurzaj to mało znana polska aktorka, która wystąpiła w bardzo wielu filmach i serialach. Poniżej znajdziesz więcej informacji na jej temat!

Początki kariery

Urodzona w 1975 roku w Krakowie Barbara Kurzaj jest znana również jako Barbara Jonak. Aktorka po raz pierwszy na scenie wystąpiła w 1994 roku. Zagrała wtedy w inscenizacji  "Wesela" na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym współpracowała przez kilka kolejnych lat. To wydarzenie skłoniło ją do tego, by z aktorstwem związać się na stałe. I tak oto w 1999 roku Barbara Kurzaj została absolwentką krakowskiej PWST. Co ciekawsze, jej praca dyplomowa "Jak Piaf..  jest sztuką" wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Dalsze sukcesy na scenie teatru

Ukończenie szkoły aktorskiej otworzył przed Barbarą Kurzaj zupełnie nowe możliwości. Przez kilka kolejnych lat aktorka skupiała się jednak na swojej karierze teatralnej. Po zakończeniu współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie aktorka występowała gościnnie m.in. w Starym Teatrze w Krakowie oraz Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Z kolei w 2005 roku aktorka została wyróżniona za role w spektaklach "Nondum" i "Merylin Mongoł". Otrzymała za nie Nagrodę im. Leona Schillera, którą utalentowanym artystom przyznaje ZASP.

Kariera filmowa i serialowa

Aktorka próbowała swoich sił także na wielkim ekranie. Zadebiutowała w 1999 roku rolą dzieciobójczyni w "Tydzień z życia mężczyzny". Rok później wystąpiła w filmie "Enduro Bojz", a w 2000 roku dostała się do obsady "Miasteczko", gdzie występowała przez kolejny rok. Równocześnie pojawiła się w serialach "Samo niebo" i "Inferno", a następnie dostała kilka mniejszych ról w filmach takich jak "Wolny przejazd" (2002), "Bez końca" (2003), "Ono" (2004). W 2005 roku zagrała epizodyczną rolę w serialu "Boża podszewka", a rok później w "Królowie śródmieścia". Z kolei 2007 roku dostała angaż przy produkcji "Katyń".

Większe role serialowe

Kariera telewizyjna nie od razu przyniosła Barbarze Kurzaj rozgłosu. Jej pierwszą dużą rolą serialową była dopiero kreacja Violi w serialu "Blondynka", który emitowano na TVP1 w latach 2009–2010. Wcześniej pojawiła się jednak w kilku epizodach "Ojca Mateusza" oraz "Generał". Następnie wystąpiła na planie kilku komedii romantycznych, w tym m.in. "Śniadanie do łóżka" (2010), "Milczenie jest złotem" (2010) oraz "Maraton tańca" (2010). Rok 2010 aktorka zakończyła angażem w serialu "Barwy szczęścia", gdzie występowała przez kilka kolejnych lat. Równocześnie pojawiała się w odcinkach "Paradoks" (2012), "Komisarz Alex" (2013) oraz zagrała w filmie "Pod mocnym aniołem" (2014), "Miasto 44", "Czerwony pająk" (2015), "Boże Ciało" (2019), "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" (2021). Ponadto zagrała także w serialu "Na dobre i na złe" (2016), "Za marzenia" (2018–2019), "Szadź" (2020), oraz "Królestwo kobiet" (2020).

 

Zobacz też: Agnieszka Kaczorowska-Pela, Małgorzata Potocka, Andrzej Grabowski, Anita Sokołowska, Anna Ilczuk, Katarzyna Cichopek, Ewa Skibińska, Marcin Bosak, Krystyna Janda, Marzena Kipiel-Sztuka, Tomasz Bednarek, Marcin Przybylski, Tomasz Dutkiewicz, Marcin Borchardt, Anna Gornostaj, Magdalena Wójcik, Katarzyna Maciąg, Dominika Łakomska, Magda Stużyńska, Kacper Kuszewski,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Alibi od zaraz

Alibi od zaraz

29.04-12.06.2023

Kraków, Lublin, Warszawa

Barbara Kurzaj - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Barbara Kurzaj?

Miejscowości, w których Barbara Kurzaj wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Lublin.

Skąd pochodzi Barbara Kurzaj?
Aktorka pochodzi z Krakowa, gdzie urodziła się w 1975 roku.
Czy Barbara Kurzaj posiada wykształcenie aktorskie?
Tak, aktorka w 1999 roku została absolwentką krakowskiej PWST, a jej pracą dyplomową był spektakl "Jak Piaf.. jest sztuką".

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn