Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Barbara Kurzaj

Barbara Kurzaj

Barbara KurzajOpisWydarzeniaBarbara Kurzaj - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Barbara Kurzaj to mało znana polska aktorka, która wystąpiła w bardzo wielu filmach i serialach. Poniżej znajdziesz więcej informacji na jej temat!

Początki kariery

Urodzona w 1975 roku w Krakowie Barbara Kurzaj jest znana również jako Barbara Jonak. Aktorka po raz pierwszy na scenie wystąpiła w 1994 roku. Zagrała wtedy w inscenizacji  "Wesela" na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym współpracowała przez kilka kolejnych lat. To wydarzenie skłoniło ją do tego, by z aktorstwem związać się na stałe. I tak oto w 1999 roku Barbara Kurzaj została absolwentką krakowskiej PWST. Co ciekawsze, jej praca dyplomowa "Jak Piaf..  jest sztuką" wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Dalsze sukcesy na scenie teatru

Ukończenie szkoły aktorskiej otworzył przed Barbarą Kurzaj zupełnie nowe możliwości. Przez kilka kolejnych lat aktorka skupiała się jednak na swojej karierze teatralnej. Po zakończeniu współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie aktorka występowała gościnnie m.in. w Starym Teatrze w Krakowie oraz Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Z kolei w 2005 roku aktorka została wyróżniona za role w spektaklach "Nondum" i "Merylin Mongoł". Otrzymała za nie Nagrodę im. Leona Schillera, którą utalentowanym artystom przyznaje ZASP.

Kariera filmowa i serialowa

Aktorka próbowała swoich sił także na wielkim ekranie. Zadebiutowała w 1999 roku rolą dzieciobójczyni w "Tydzień z życia mężczyzny". Rok później wystąpiła w filmie "Enduro Bojz", a w 2000 roku dostała się do obsady "Miasteczko", gdzie występowała przez kolejny rok. Równocześnie pojawiła się w serialach "Samo niebo" i "Inferno", a następnie dostała kilka mniejszych ról w filmach takich jak "Wolny przejazd" (2002), "Bez końca" (2003), "Ono" (2004). W 2005 roku zagrała epizodyczną rolę w serialu "Boża podszewka", a rok później w "Królowie śródmieścia". Z kolei 2007 roku dostała angaż przy produkcji "Katyń".

Większe role serialowe

Kariera telewizyjna nie od razu przyniosła Barbarze Kurzaj rozgłosu. Jej pierwszą dużą rolą serialową była dopiero kreacja Violi w serialu "Blondynka", który emitowano na TVP1 w latach 2009–2010. Wcześniej pojawiła się jednak w kilku epizodach "Ojca Mateusza" oraz "Generał". Następnie wystąpiła na planie kilku komedii romantycznych, w tym m.in. "Śniadanie do łóżka" (2010), "Milczenie jest złotem" (2010) oraz "Maraton tańca" (2010). Rok 2010 aktorka zakończyła angażem w serialu "Barwy szczęścia", gdzie występowała przez kilka kolejnych lat. Równocześnie pojawiała się w odcinkach "Paradoks" (2012), "Komisarz Alex" (2013) oraz zagrała w filmie "Pod mocnym aniołem" (2014), "Miasto 44", "Czerwony pająk" (2015), "Boże Ciało" (2019), "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" (2021). Ponadto zagrała także w serialu "Na dobre i na złe" (2016), "Za marzenia" (2018–2019), "Szadź" (2020), oraz "Królestwo kobiet" (2020).

 

Zobacz też: Agnieszka Kaczorowska-Pela, Małgorzata Potocka, Andrzej Grabowski, Anita Sokołowska, Anna Ilczuk, Katarzyna Cichopek, Ewa Skibińska, Marcin Bosak, Krystyna Janda, Marzena Kipiel-Sztuka, Tomasz Bednarek, Marcin Przybylski, Tomasz Dutkiewicz, Marcin Borchardt, Anna Gornostaj, Magdalena Wójcik, Katarzyna Maciąg, Dominika Łakomska, Magda Stużyńska, Kacper Kuszewski,

 

Wydarzenia

Barbara Kurzaj - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Barbara Kurzaj?

Miejscowości, w których Barbara Kurzaj wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań.

Skąd pochodzi Barbara Kurzaj?
Aktorka pochodzi z Krakowa, gdzie urodziła się w 1975 roku.
Czy Barbara Kurzaj posiada wykształcenie aktorskie?
Tak, aktorka w 1999 roku została absolwentką krakowskiej PWST, a jej pracą dyplomową był spektakl "Jak Piaf.. jest sztuką".

Fani lubią też

Zobacz też