Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Misia Furtak

Misia Furtak

Misia FurtakOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Misia Furtak, a dokładnie Michalina Furtak urodziła się w 1989 roku w Zielonej Górze. To polska wokalistka i basistka. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”,Fryderyka w kategorii „Debiut Roku” oraz Nagrody Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W tekstach swoich piosenek „bawi się” słowem.

Początki kariery Misi Furtka

Po liceum wyjechała do szkoły muzycznej w Danii. Poznała tam muzyków zespołu Tres.b, z którymi przeniosła się do Holandii i stworzyła 3 płyty: Scylla and Charybdis (2007), The Other Hand (2010) i 40 Winks of Courage (2012). Od 2005 roku była jego członkiem przez osiem lat. Dzięki zespołowi zdobywała też popularność i sceniczne szlify.

Kariera solowa Misi Ff

Po zawieszeniu działalności zespołu zaczęła karierę solową, m.in. jako Misia Ff. W 2014 r. stworzyła piosenkę „Nadważkość” na płytę HV/Noon. Rozpoczęła też współpracę z Piotrem Kalińskim, z którym stworzyła duet Ffrancis. W 2016 roku wystąpiła jako gość na płycie Chaos Wojtka Mazolewskiego, która otrzymała statut Złotej Płyty. W 2019 r. na sklepowe półki trafiła jej płyta Co przyjdzie?. Płyta znalazła się w zestawieniach najlepszych krążków 2019 Tygodnika Polityka. Gazety Wyborczej.

 

Oprócz działalności muzycznej misia Furtak  prowadzi audycję w Radiu dla Ciebie„Pałac kultury” oraz próbuje współpracy z różnymi artystami. Pracowała między innymi z Envotion i Dr. No.

Koncerty Misi Furtak

Misie Furtka można usłyszeć na wielu ważnych festiwalach. W 2019 roku była gwiazdą podczas Opener Festival 2019. Koncerty Misi Furtak to wspaniałe wydarzenia pełne energii i pozytywnych emocji. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Piotr Drabik, CC-BY-SA 2.0

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też