Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Bon Jovi

Bon Jovi

Bon JoviOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Zapraszamy na koncert online Bon Jovi. Artysta za pośrednictwem internetu połączył się z muzykami i wykonał swój przebój It's My Life. Stream poniżej.

 

Nazwa zespołu Bon Jovi  pochodzi od nazwiska jej założyciela i lidera Jona Bon Jovi. John Francis Bongiovi Jr. urodził się w 1962 roku w mieście Perth Amboy w stanie New Jersey.

 

Jako nastolatek grał w klubach muzycznych, marząc o karierze rockmana. Podziwiał Bruce'a Springsteena oraz Asbury Jukes. W szkole średniej poznał klawiszowca Davida Bryana i wspólnie stworzyli bluesowy zespół Atlantic City Expressway. Kuzyn Johna miał własne studio nagraniowe w Nowym Yorku, gdzie młody muzyk pracował jako dozorca, nagrywając po godzinach. Jego demo, „Runaway” stało się hitem w lokalnym radiu i doprowadziło do utworzenia zespołu Bon Jovi, w którego skład weszli Jon, David Bryan, gitarzysta Dave Sabo, basista Alec John Such oraz perkusista Tico Torres. Grupa podpisała kontrakt z Polygram/Mercury w 1983 roku. Zanim jednak weszli do studia, Sabo został zastąpiony przez doświadczonego gitarzystę Richiego Samborę.

Debiutancka płyta Bon Jovi

W 1984 roku wydali swój debiutancki album „Bon Jovi”. Rok później ukazał się „7800° Fahrenheit” i uzyskał status złotej płyty. Prawdziwym przełomem okazał się „Slippery When Wet”, wydany w 1986 roku. Pochodzą z niego hity „You Give Love a Bad Name,” „Livin' on a Prayer” oraz „Wanted Dead or Alive”, dzięki którym płyta sprzedała się w dziewięciu milionach egzemplarzy w samych tylko Stanach. Zespołowi zapewniło to  sławę również w Europie, Kanadzie, Japonii oraz Australii. Z płyty - „New Jersey” pochodzą piosenki takie jak „Bad Medicine”, „I'll Be There for You”, „Born to Be My Baby”, „Lay Your Hands on Me” oraz „Living in Sin”.

 

W 1989 roku zespół czasowo się rozwiązał, a Jon zagrał wtedy w filmie „Młode Strzelby 2”. Otrzymał Złotego Globa za najlepszą piosenkę -Blaze of Glory”. Wśród późniejszych płyt Bon Jovi należy wymienić „Crush” z roku 2000, „Lost Highway” z 2007 czy „The Circle” z 2009.

 

Obecnie zespół tworzą niezmiennie Jon, David Bryan i Tico Torres, a także długoletni basista Hugh McDonald, współproducent i współautor tekstów John Shanks, multiinstrumentalista Everett Bradley i główny gitarzysta Phil X, który dołączył do zespołu na trasie koncertowej w 2013 roku.

 

Fot. Jakub Janecki

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też