Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Frank Leen

Frank Leen

Frank LeenOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Frank Leen to popularny polski wokalista, który specjalizuje się w tworzeniu muzyki alternatywnej. Pomimo specyficznie brzmiącego pseudonimu Frank Leen jest stuprocentowym Polakiem, a jego prawdziwe imię i nazwisko to Tobiasz Fryzowicz. Jego popularność i renoma wynikają jednak nie tylko ze świetnej znajomości z popularnym artystą Szczylem, ale również z olbrzymiego talentu muzycznego, który sprawia, że jest wyjątkowym i absolutnie niepodrabialnym wokalistą. 

Jaką muzykę tworzy Frank Leen?

Muzyka tworzona przez Frank Leena jest trudna do sprecyzowania, ponieważ jest ona połączeniem kilku różnych gatunków. Wyjątkowe brzmienia nadają artyście nutę tajemniczości i sprawiają, że wzbudza on jeszcze pozytywniejsze emocje, jednak jego styl najłatwiej przyrównać do muzyki z pogranicza Dark R&B oraz popularnego rocka bądź heavy metalu. Tobiasz Fryzowicz cechuje się relatywnie subtelnym oraz delikatnym głosem, aczkolwiek jego utwory nie zaliczają się do monotonnych. Są one bowiem bardzo rytmiczne, a ponadto atrakcyjne pod kątem lirycznym. Spośród utworów Frank Leena szczególne uznanie zyskały "Bombonierki". Sporą popularność zdobyły one nie tylko na YouTubie, ale również na TikToku, gdzie zaczęły wyznaczać nowe trendy. Bardzo dużą liczbę miłośników ma także utwór "Złudzenia", który cechuje się olbrzymią emocjonalnością i wzruszającym przekazem. 

Z jakimi artystami miał okazję współpracować Frank Leen?

Frank Leen na swój sukces pracuje nie tylko singlami, ale również kolaboracjami z innymi artystami. Pomimo względnie młodego wieku wokalista zdążył już skosztować chleb z niejednego pieca i poznał wielu wybitnych piosenkarzy. Jednym z jego największych sukcesów jest owocna współpraca z Young Igim - słynnym raperem młodego pokolenia, który jest znany z takich utworów, jak "Bestia" czy "Rytm Pracy". Z Young Igim Tobiasz Fryzowicz miał okazję współpracować podczas wydawania piosenki "Mało". Została ona opublikowana w 2021 roku, a od tego czasu obejrzano ją ponad 0,5 miliona razy. Frank Leen swoje pięć groszy dorzucił także do powstania albumu Gedza "Stamina", a ponadto nierzadko występował na featach u Sevena Phoenixa. Jednym z przełomowych momentów w życiu wokalisty było również podjęcie decyzji o współpracy z DJ Blikiem. Starania obydwu piosenkarzy doprowadziły do powstania utworu "Niebo", który także odniósł niemały sukces w przestrzeni internetowej. 

Najpopularniejsze piosenki Frank Leena

Pomimo że Frank Leen nie przebił się jeszcze na mainstreamową scenę, to i tak zdobył serca wielu miłośników delikatnej, a zarazem wyrazistej muzyki. Jednym z jego znaków rozpoznawczych jest piosenka "Bull", która w niewiele ponad dwa lata zdobyła około 20 tysięcy wyświetleń. Wiele pozytywnych recenzji można także przeczytać na temat coveru Frank Leena oraz Szczyla "Jak Zapomnieć". Debiutanckim singlem artysty było natomiast "Missed Call", które powstało na skutek przeżyć wokalisty związanych z pobytem w Wielkiej Brytanii. Choć większość osób kojarzy go wyłącznie z popularnymi "Bombonierkami", to w praktyce lista jego utworów jest zdecydowanie dłuższa. Stopniowo, coraz większa ich część zaczyna być jednak doceniana przez krytyków sztuki. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto jest idolem Frank Leena?
Autorytetami dla Frank Leena od zawsze były osoby ściśle związane z muzyką. Za swoje wzory do naśladowania uznaje on Led Zeppelin oraz The Police.
Od kogo Franck Leen uczył się wiedzy muzycznej?
Na edukację muzyczną Frank Leena spory wpływ miał pobyt w Wielkiej Brytanii. To właśnie tam poznał Tuero - hiszpańskiego producenta, który wspierał go podczas pierwszych kroków kariery.
Jakie wydarzenia ukształtowały osobowość Frank Leena?
Styl muzyki Frank Leena jest determinowany przede wszystkim przez przykre doświadczenia, jakie przeżył w przeszłości. Jednymi z nich są przemoc fizyczna oraz psychiczna, których dopuścili się wobec niego jego bliscy.
Jaki jest największy sukces Frank Leena?
Jednym z głównych dokonań Tobiasza Fryzowicza jest zgłoszenie go na FEST Festival 2023 w Chorzowie.
Jaki jest ulubiony instrument Frank Leena?
Ukochanym instrumentem Frank Leena jest gitara.

Fani lubią też

Zobacz też