Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Moonspell

Moonspell

Sprawdź wydarzenia
MoonspellSzczegółyOpisWydarzeniaMoonspell - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Portugalia
dyscyplina:
Zespół metalowy (black metal, heavy metal, gothic metal)
social media:

Opis

Moonspell to portugalski zespół grający gothic metal, założony w 1992 roku. W 1994 roku grupa wydała swoją pierwszą EP-kę "Under the Moonspell", a rok później swój debiutancki album "Wolfheart". Zespół szybko stał się najbardziej rozpoznawalną grupą metalową z Portugalii i kluczowym przedstawicielem gotyckiego metalu. Moonspell odniósł sukces w Portugalii dzięki albumowi "Sin/Pecado" z 1998 roku. Z albumem Memorial (2006) zaś grupa stała się pierwszym portugalskim zespołem metalowym, którego płyta uzyskała certyfikat Gold. Moonspell jest również bardzo popularny w Niemczech, gdzie ich albumy stale wchodzą na listę Top 100 Chart.

Chociaż zespół występował od 1989 roku pod nazwą "Morbid God", w 1992 roku zmienił nazwę na Moonspell, krótko po wydaniu promocyjnego utworu "Serpent Angel". W momencie zmiany nazwy, skład zespołu tworzyli Fernando Ribeiro (Langsuyar) na wokalu, João Pedro "Ares" Escoval (Tetragrammaton) na basie, Duarte Picoto (Mantus) i Luís Lamelas (Malah) na gitarach oraz Miguel "Mike" Gaspar (Nisroth) na perkusji. Ribeiro i Ares byli założycielami i głównymi pomysłodawcami Morbid God / Moonspell, podczas gdy pozostali członkowie dołączyli do Morbid God w różnych momentach 1992 roku. Spośród nich tylko Mike Gaspar dołączył po nagraniu "Serpent Angel".

Moonspell — albumy

24 lutego 1993 roku zespół Moonspell wydał swoje demo "Anno Satanæ", zawierające trzy utwory, którym towarzyszyły intro i outro. We wrześniu do zespołu dołączył Pedro Paixão, który grał na instrumentach klawiszowych. 6 listopada 1993 roku Moonspell zagrał swój pierwszy koncert w Charneca, w Lizbonie. Niedługo potem miejsce Lamelasa zajął João Pereira (Tanngrisnir). Demo krążyło po blackmetalowej scenie i w końcu zainteresowała się nim niezależna wytwórnia Adipocere Records, która podpisała z zespołem kontrakt na wydanie mini-albumu. 27 kwietnia 1994 roku Moonspell wydał mini-album "Under the Moonspell" i odbył trasę koncertową po Portugalii, aby go wypromować i spróbować przenieść się do większej wytwórni. Po wydaniu pierwszego krążka, Moonspell podpisał kontrakt z Century Media Records na sześć kolejnych płyt. W styczniu 2012 roku zespół Moonspell ujawnił, że tytuł nowego albumu to Alpha Noir, a data premiery to 27 kwietnia 2012 roku. W informacji prasowej zespół wymienił Bathory, King Diamond, Onslaught, wczesną Metallicę, Testament i Artillery jako inspiracje dla Alpha Noir, który został opisany jako "album pełen ognia".

 

Wydarzenia

Moonspell - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Moonspell?

Miejscowości, w których Moonspell wystąpi w najbliższym czasie: Aleksandrów Łódzki.

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Moonspell?
Zespół Moonspell wydał albumy: "Wolfheart" (1995), "Irreligious" (1996), "Sin/Pecado" (1998), "The Butterfly Effect" (1999), "Darkness and Hope" (2001), "The Antidote" (2003), "Memorial" (2006), "Night Eternal" (2008), "Alpha Noir/Omega White" (2012), "Extinct" (2015), "1755" (2017), "Hermitage" (2021).
Jaką muzykę tworzy zespół Moonspell?
Zespół Moonspell tworzy muzykę z gatunków: gothic metal, black metal, doom metal, melodic death metal.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Moonspell?
Kariera zespołu Moonspell rozpoczęła się 1994 roku, kiedy to grupa wydała swoją pierwszą EP-kę “Under the Moonspell”.

Fani lubią też

Zobacz też