Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Antoni Pawlicki

Antoni Pawlicki

Antoni PawlickiOpisWydarzeniaAntoni Pawlicki - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Antoni Pawlicki to urodzony 22 października 1983 roku w Warszawie polski aktor występujący w filmach, serialach oraz teatrze. Działa również społecznie. Najbardziej znany jest z ról komisarza Michała Orlicza w serialu "Komisarz Alex" oraz żołnierza Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej Jana Makiewicza w serialu "Czas honoru". Prywatnie mąż aktorki Agnieszki Więdłochy, a od 2020 roku także ojciec córeczki.

Antoni Pawlicki: pochodzenie i wykształcenie

Antoni Pawlicki urodził się 22 października 1983 w Warszawie. Jego rodzina jest związana z przemysłem filmowym. Ojciec Antoniego, Tadeusz jest operatorem, a starszy brat Jan dziennikarzem, producentem i scenarzystą. Jego babcia to Barbara Rachwalska, która była aktorką. Antoni Pawlicki jest absolwentem XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Chodził do klasy o profilu estradowym. Jest również absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. Jego spektakle dyplomowe to "Letnicy" (jako Pustobajka), "Bezimienne dzieło Witkacego" (jako Cynga), "Trzy siostry" (jako Wierszynin). Prywatnie w 2018 roku poślubił aktorkę Agnieszkę Więdłochę. Mają razem córkę, która przyszła na świat w 2020 roku.

Antoni Pawlicki: kino i telewizja

Karierę aktorską Antoni Pawlicki rozpoczął jeszcze jako nastolatek. Pojawił się w serialu "Klan". W następnych latach występował gościnnie w kilku serialach. W 2004 roku pojawił się w "Kryminalnych" oraz "Rodzince". W latach 2004-2005 grał w "Pensjonacie pod Różą", a w 2006 roku wystąpił w "Królowych śródmieścia".

 

W tym samym roku po raz pierwszy pojawił się na kinowym ekranie. Zagrał główną rolę Wojtka w dramacie "Z odzysku", która przyniosła mu uznanie i kilka nagród. W 2007 roku aktor zagrał rolę w filmie "Dlaczego nie!" oraz dramacie wojennym "Katyń". Pojawił się również w filmie wojennym "Jutro idziemy do kina". Szerszej publiczności dał się poznać jako Janek Makiewicz, żołnierz Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej w popularnym serialu wojennym pt.: "Czas honoru". Występował w nim w latach 2008-2014. Drugą z ról, która przyniosła mu popularność jest rola w serialu "Komisarz Alex". Aktor zagrał w nim komisarza Michała Orlicza, którego partnerem był owczarek niemiecki Alex.

 

Aktor występował w serialu w latach 2013-2016. W latach 2017-2020 grał rolę prokuratora Andrzeja Siedleckiego w serialu "W rytmie serca". Jeszcze w trakcie pracy w serialu pojawił się w kolejnej produkcji, Tym razem był to serial "Echo serca". Występował w nim w latach 2019-2020 jako chirurg Jan Sowiński. W 2021 roku pojawił się w produkcji "Mecenas Porada" jako Aleksander Wyrzykowski. Antoni Pawlicki znany jest również z ról w dubbingu. Podkładał głos Speeda w "Speed Racer", Iron Mana w "Super Hero Squad", Oza w "Oz: Wielki i potężny", Luisa w "Ant-Manie" oraz "Ant-Manie i Osie" , Lisa w "Małym Księciu", Jacksona Sztorma w "Autach 3" oraz Del Meeko w "Star Wars: Battlefront II".

Antoni Pawlicki: teatr

W 2005 roku aktor wystąpił na scenie Teatru Nowego w Poznaniu jako Romeo w inscenizacji dramatu "Romeo i Julia". W 2007 roku zagrał rolę Asafa w sztuce "Zabawy na podwórku" w Teatrze Nowym w Łodzi. Pojawił się na deskach warszawskich teatrów. W 2008 roku wystąpił "HollyDay" jako Jim. W 2010 w Showtime, w 2012 w "Dobrym wieczorze kawalerskim", a w 2015 w "Syrenie w czarodziejskiej górze", oraz "Pokrewieństwie dusz". W 2016 zagrał rolę w sztuce "Matki i synowie". W 2018 roku pojawił się w "Moim pierwszym razie". Brał udział również w sztuce krakowskiego Teatru Komedia. Wystąpił w farsie "3 razy łóżko" w 2013 roku. Antoni Pawlicki grał również w Teatrze Telewizji. Pojawił się w spektaklu "Komu wierzycie?" w 2006 roku.  

Antoni Pawlicki: nagrody

Za rolę w dramacie "Z odzysku" otrzymał kilka nagród w tym za najlepszą rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bratysławie, za główną rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach oraz nagrodę aktorską na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni. Otrzymał również statuetkę za debiut aktorski w głównej roli męskiej na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W 2009 roku odebrał "Róże Gali" w kategorii Piękny Debiut, a rok później zajął trzecie miejsce w plebiscycie na najbardziej obiecującego młodego polskiego aktora.

 

 

Zobacz też: Andrzej Zieliński, Grażyna Wolszczak, Aneta Zając, Olga Bończyk, Anna Czartoryska, Agata Kulesza, Olga Bołądź, Zdzisław Wardejn, Tomasz Dedek, Piotr Głowacki, Agnieszka Sienkiewicz, Aneta Todorczuk, Iwona Rulewicz, Katarzyna Jamróz, Kajra Kajrowicz, Aleksandra Grzelak, Cezary Morawski, Robert Ostolski, Anna Gornostaj, Anna Matysiak,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Berek, czyli upiór w moherze 2

Berek, czyli upiór w moherze 2

31.01-17.02.2023

Częstochowa, Gdynia

Berek, czyli upiór w moherze

Berek, czyli upiór w moherze

04.02-25.04.2023

Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza i inne

Porwanie – komedia kryminalna

Porwanie – komedia kryminalna

14.02-02.04.2023

Bielsko-Biała, Częstochowa, Gdańsk i inne

Antoni Pawlicki - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Antoni Pawlicki?

Miejscowości, w których Antoni Pawlicki wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia, Dąbrowa Górnicza, Bielsko-Biała, Mińsk Mazowiecki, Suwałki, Gdańsk, Częstochowa, Kraków, Wrocław, Warszawa, Bydgoszcz.

Kiedy urodził się Antoni Pawlicki?
Antoni Pawlicki urodził się 22 października 1983 roku w Warszawie.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Antoni Pawlicki jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza
Jaka rola przyniosła mu największą popularność?
Najbardziej znany jest z ról w serialach "Komisarz Alex" oraz "Czas honoru". W pierwszym zagrał komisarza Michała Orlicza, w drugim żołnierza Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej Jana Makiewicza.
W jakich teledyskach wystąpił Antoni Pawlicki?
Aktor pojawił się w teledyskach do piosenek "Młynek" zespołu Syrop oraz "Chociaż raz" Izy Lach.
W jakich programach wystąpił Antoni Pawlicki?
W 2017 roku aktor wziął udział w programie "Azja Express". Zwyciężył razem z Pawłem Ławrynowiczem.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn