Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Antoni Pawlicki

Antoni Pawlicki

Antoni PawlickiSzczegółyOpisWydarzeniaAntoni Pawlicki - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
22.10.1983
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktor teatralny, filmowy, serialowy i dubbingowy
social media:

Opis

Antoni Pawlicki to urodzony 22 października 1983 roku w Warszawie polski aktor występujący w filmach, serialach oraz teatrze. Działa również społecznie. Najbardziej znany jest z ról komisarza Michała Orlicza w serialu "Komisarz Alex" oraz żołnierza Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej Jana Makiewicza w serialu "Czas honoru". Prywatnie mąż aktorki Agnieszki Więdłochy, a od 2020 roku także ojciec córeczki.

Antoni Pawlicki: pochodzenie i wykształcenie

Antoni Pawlicki urodził się 22 października 1983 w Warszawie. Jego rodzina jest związana z przemysłem filmowym. Ojciec Antoniego, Tadeusz jest operatorem, a starszy brat Jan dziennikarzem, producentem i scenarzystą. Jego babcia to Barbara Rachwalska, która była aktorką. Antoni Pawlicki jest absolwentem XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Chodził do klasy o profilu estradowym. Jest również absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. Jego spektakle dyplomowe to "Letnicy" (jako Pustobajka), "Bezimienne dzieło Witkacego" (jako Cynga), "Trzy siostry" (jako Wierszynin). Prywatnie w 2018 roku poślubił aktorkę Agnieszkę Więdłochę. Mają razem córkę, która przyszła na świat w 2020 roku.

Antoni Pawlicki: kino i telewizja

Karierę aktorską Antoni Pawlicki rozpoczął jeszcze jako nastolatek. Pojawił się w serialu "Klan". W następnych latach występował gościnnie w kilku serialach. W 2004 roku pojawił się w "Kryminalnych" oraz "Rodzince". W latach 2004-2005 grał w "Pensjonacie pod Różą", a w 2006 roku wystąpił w "Królowych śródmieścia".

 

W tym samym roku po raz pierwszy pojawił się na kinowym ekranie. Zagrał główną rolę Wojtka w dramacie "Z odzysku", która przyniosła mu uznanie i kilka nagród. W 2007 roku aktor zagrał rolę w filmie "Dlaczego nie!" oraz dramacie wojennym "Katyń". Pojawił się również w filmie wojennym "Jutro idziemy do kina". Szerszej publiczności dał się poznać jako Janek Makiewicz, żołnierz Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej w popularnym serialu wojennym pt.: "Czas honoru". Występował w nim w latach 2008-2014. Drugą z ról, która przyniosła mu popularność jest rola w serialu "Komisarz Alex". Aktor zagrał w nim komisarza Michała Orlicza, którego partnerem był owczarek niemiecki Alex.

 

Aktor występował w serialu w latach 2013-2016. W latach 2017-2020 grał rolę prokuratora Andrzeja Siedleckiego w serialu "W rytmie serca". Jeszcze w trakcie pracy w serialu pojawił się w kolejnej produkcji, Tym razem był to serial "Echo serca". Występował w nim w latach 2019-2020 jako chirurg Jan Sowiński. W 2021 roku pojawił się w produkcji "Mecenas Porada" jako Aleksander Wyrzykowski. Antoni Pawlicki znany jest również z ról w dubbingu. Podkładał głos Speeda w "Speed Racer", Iron Mana w "Super Hero Squad", Oza w "Oz: Wielki i potężny", Luisa w "Ant-Manie" oraz "Ant-Manie i Osie" , Lisa w "Małym Księciu", Jacksona Sztorma w "Autach 3" oraz Del Meeko w "Star Wars: Battlefront II".

Antoni Pawlicki: teatr

W 2005 roku aktor wystąpił na scenie Teatru Nowego w Poznaniu jako Romeo w inscenizacji dramatu "Romeo i Julia". W 2007 roku zagrał rolę Asafa w sztuce "Zabawy na podwórku" w Teatrze Nowym w Łodzi. Pojawił się na deskach warszawskich teatrów. W 2008 roku wystąpił "HollyDay" jako Jim. W 2010 w Showtime, w 2012 w "Dobrym wieczorze kawalerskim", a w 2015 w "Syrenie w czarodziejskiej górze", oraz "Pokrewieństwie dusz". W 2016 zagrał rolę w sztuce "Matki i synowie". W 2018 roku pojawił się w "Moim pierwszym razie". Brał udział również w sztuce krakowskiego Teatru Komedia. Wystąpił w farsie "3 razy łóżko" w 2013 roku. Antoni Pawlicki grał również w Teatrze Telewizji. Pojawił się w spektaklu "Komu wierzycie?" w 2006 roku.  

Antoni Pawlicki: nagrody

Za rolę w dramacie "Z odzysku" otrzymał kilka nagród w tym za najlepszą rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bratysławie, za główną rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach oraz nagrodę aktorską na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni. Otrzymał również statuetkę za debiut aktorski w głównej roli męskiej na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W 2009 roku odebrał "Róże Gali" w kategorii Piękny Debiut, a rok później zajął trzecie miejsce w plebiscycie na najbardziej obiecującego młodego polskiego aktora.

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Antoni Pawlicki - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Antoni Pawlicki?

Miejscowości, w których Antoni Pawlicki wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Opole, Warszawa, Toruń, Dąbrowa Górnicza, Łódź, Olsztyn, Pabianice.

Kiedy urodził się Antoni Pawlicki?
Antoni Pawlicki urodził się 22 października 1983 roku w Warszawie.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Antoni Pawlicki jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza
Jaka rola przyniosła mu największą popularność?
Najbardziej znany jest z ról w serialach "Komisarz Alex" oraz "Czas honoru". W pierwszym zagrał komisarza Michała Orlicza, w drugim żołnierza Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej Jana Makiewicza.
W jakich teledyskach wystąpił Antoni Pawlicki?
Aktor pojawił się w teledyskach do piosenek "Młynek" zespołu Syrop oraz "Chociaż raz" Izy Lach.
W jakich programach wystąpił Antoni Pawlicki?
W 2017 roku aktor wziął udział w programie "Azja Express". Zwyciężył razem z Pawłem Ławrynowiczem.

Fani lubią też

Zobacz też