Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Agnieszka Warchulska

Agnieszka Warchulska

Agnieszka Warchulska OpisWydarzeniaAgnieszka Warchulska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Agnieszka Warchulska to urodzona w 1972 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim polska aktorka teatralna i filmowa. W 1996 roku została absolwentką Warszawskiej Szkoły Teatralnej.

Rozwój kariery aktorskiej Agnieszki Warchulskiej

 W 1996 roku przez sześć lat była związana z Teatrem Ateneum im. S. Jaracza w Warszawie. Na jego deskach zagrała między innymi w spektaklu Korowód A. Schnitzlera, Roksanę w Cyrano de Bregerac E. Rostanda i Maję Ochołowską w Opętanych W. Gombrowicza.

 

Agnieszka Warchulska współpracowała również z Teatrem Współczesnym w Warszawie oraz Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, w którym zagrała Glorię w Czyż nie dobija się koni? H. McCoya. Była też Desdemoną w Otellu W. Shakespeare’a w Teatrze Narodowym w Warszawie. Na Scenie Przodownik zagrała Kobietę II w Gardenii E. Chowaniec oraz Żanet w Przylgnięciu P. Rowickiego, na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego była Muzą w Wyzwoleniu St. Wyspiańskiego, a na Scenie im. G. Holoubka – Ludmiłą Stahl w Młodym Stalinie  T. Słobodzianka oraz Panią Robinson w Absolwencie T. Johnsona.

 

W jej dorobku artystycznym znajdują się liczne role, które docenione zostały przez krytyków. Wystąpiła w Teatrze Telewizji, w filmach takich jak Cwale  Krzysztofa Zanussiego,  Długu  Krzysztofa Krauze oraz  licznych serialach telewizyjnych.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

Kategorie:aktorki filmoweaktorki teatralne

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Dobrze się kłamie

Dobrze się kłamie

02.04-17.06.2023

Częstochowa, Kalisz, Katowice i inne

Agnieszka Warchulska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Agnieszka Warchulska ?

Miejscowości, w których Agnieszka Warchulska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice, Kalisz, Kraków, Zawiercie, Zabrze, Łódź, Toruń, Częstochowa.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn