Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Kazimierz Kaczor

Kazimierz Kaczor

Sprawdź wydarzenia
Kazimierz KaczorSzczegółyOpisWydarzeniaKazimierz Kaczor - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
83 lata
data urodzenia:
09.02.1941
miejsce urodzenia:
Kraków
dyscyplina:
Aktor teatralny, filmowy, serialowy i dubbingowy oraz prezenter telewizyjny

Opis

Kazimierz Kaczor a właściwie Kazimierz Julian Kaczor (ur. 9 lutego 1941 w Krakowie) to znany i lubiany polski aktor teatralny oraz filmowy, a także prezenter telewizyjny. W latach 1996–2002 sprawował funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. W pamięci widzów na zawsze zapisał się dzięki znakomitym serialom "Jan Serce", "Złotopolscy" oraz "Polskie Drogi". Największą rozpoznawalność przyniosła mu natomiast rola w tej ostatniej produkcji. Jego droga do sukcesu nie należała do łatwych. 

Zanim został aktorem imał się wielu aktywności, które nie były związane z jego przyszłym zawodem. Poniósł dwukrotną porażkę starając się o przyjęcie do szkoły aktorskiej, lecz ostatecznie odniósł sukces. Rozpoczął bardzo powoli dostając role epizodyczne, aż w końcu zaczął dostawać role pierwszoplanowe. Odkąd w 1974 roku pojawił się po raz pierwszy na ekranie, zagrał już w ponad w ponad 30 filmach i serialach. Udało mu się przez 7 lat gromadzić przed telewizorami tysiące widzów jako gospodarz programu "Va banque", gdzie toczyła się rywalizacja o niemałe pieniądze.

Początki kariery Kazimierza Kaczora

Kazimierz Kaczor studiował na dwóch kierunkach - w Krakowskiej Wyższej Szkole Rolniczej, a także w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, której stał się absolwentem w roku 1965 (Wydział Lalkarski). Rok później uzyskał tytuł magistra na Wydziale Aktorskim. Ma doświadczenie w pracy jako magazynier i dyspozytor w Krakowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, był także członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. 

Na scenie teatralnej Kazimierz Kaczor po raz pierwszy zadebiutował 20 grudnia 1959 roku. Na samym początku swojej kariery, był on związany z Teatrem Starym w Krakowie, gdzie pracował w latach 1965–1973. W roku 1976 udzielił również dubbingu do polskiego filmu pod tytułem "Ja Klaudiusz", udzielając swojego głosu postaci Niewolnika Klaudiusza.

Kazimierz Kaczor i dalszy rozwój jego kariery 

Kariera aktorska Kazimierza Kaczora rozwijała się w tempie dynamicznym w szczególności, jeśli chodzi o karierę teatralną. Był on wówczas współorganizatorem i nieformalnym przewodniczącym "Solidarnośc" Artystów Teatralnych i Filmowych, a także organizatorem pracy redakcji i kolportażu „Biuletynu Teatralnego”. W latach 1996–2002 Kazimierz Kaczor był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Był także maszynistą sceny w krakowskim Teatrze "Groteska", zajmując się techniczną stroną wystąpień teatralnych. Występował on w takich znamienitych produkcjach teatralnych, jak "Trojanka", "Poskromienie złośnicy", "Wkrótce nadejdą bracia" czy też "Moja córeczka".

Kazimierz Kaczor - filmografia

Bogata filmografia Kazimierza Kaczora obfituje w różnorodne pozycje filmowe. Do najważniejszych należą:

 • "Zielony balonik" (1960)
 • "Zwariowana noc" (1967)
 • "Ziemia obiecana" (1974)
 • "Potop" (1974)
 • "Człowiek z marmuru" (1976)
 • "Dorota" (1978)
 • "Justyna" (1979)
 • "Ukryty w słońcu" (1980)
 • "Amnestia" (1981)
 • "Planeta krawiec" (1983)
 • "Biały smok (1986)
 • "Łuk Erosa" (1987)
 • "O rany, nic się nie stało!!!" (1987)
 • "Panny i wdowy" (1991)
 • "Człowiek z..." (1993)
 • "Awantura o Basię" (1995)
 • "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (2009)
 • "Układ zamknięty" (2013)
 • "Zaćma" (2016)

Kazimierz Kaczor posiada na swoim koncie również cenione polskie seriale:

 • "Ziemia obiecana" (1975)
 • "Polskie drogi" (1976)
 • "Jan Serce" (1982)
 • "Złotopolscy" (1997)
 • "Apetyt na życie" (2010)
 • "Druga szansa" (2018)

Zobacz też: Janusz Chabior, Aldona Orman, Paulina Gałązka, Zbigniew Zamachowski, Tomasz Dedek, Olaf Lubaszenko, Mateusz Damięcki, Ewa Skibińska, Olga Bołądź, Janusz Józefowicz, Gabriela Muskała, Bogdan Kalus, Katarzyna Trzcińska, Ludmiła Warzecha, Natalia Srokocz, Anastazja Simińska, Marta Wiejak, Maciej Pawlak, Krzysztof Szczepaniak, Tomasz Sapryk,

 

Wydarzenia

Kazimierz Kaczor - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kazimierz Kaczor?

Miejscowości, w których Kazimierz Kaczor wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Łódź.

Jakie nagrody i odznaczenia otrzymał Kazimierz Kaczor?
Kazimierz Kaczor to aktor, który został doceniony przez agencje filmowe, o czym świadczy kilkanaście zdobytych nagród i odznaczeń. Do tych najważniejszych możemy zaliczyć: Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski (dwukrotnie), Nagroda na Festiwalu Filmów i Widowisk TV w Olsztynie, Nagroda Przewodniczącego Komitetu do Spraw Radia i Telewizji, a nawet Nagroda Prezydenta Warszawy.
Czy Kazimierz Kaczor ma żonę i dzieci?
Kazimierz Kaczor był trzykrotnie żonaty, ostatnią jego żoną jest Bożena Michalska - producentka filmowa. Aktor ma dwie córki z trzeciego małżeństwa - Katarzynę i Agnieszkę. Ta druga, tak samo jak ojciec, jest słynną aktorką teatralną oraz filmową. Zyskała sławę również jako wokalistka, dziennikarka telewizyjna i radiowa, wykładowca oraz menedżerka. Aktor doczekał się także wnuka Huberta.
Jaki program telewizyjny prowadził w przeszłości Kazimierz Kaczor?
Kazimierz Kaczor do roku 2003 prowadził słynny w latach dziewięćdziesiątych teleturniej "Va banque". Program ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów z całej Polski.
Jaka produkcja filmowa stała się debiutem scenicznym Kazimierza Kaczora?
Kazimierz Kaczor po raz pierwszy wystąpił w produkcji filmowej pod tytułem "Potop" w reżyserii Jerzego Hoffmana z roku 1974. Wcielił się wówczas w rolę postaci oficera księcia Bogusława Radziwiłła.
Jakie aktywności oprócz aktorstwa znajdują się w kręgu zainteresowań Kazimierza Kaczora?
Kazimierz Kaczor interesuje się żeglarstwem - jest żeglarzem z patentem sternika morskiego. We wcześniejszych latach, uprawiał wioślarstwo klubie sportowym, a następnie żeglarstwo. Wyruszył również w kilkumiesięczną podróż po Karaibach.

Fani lubią też

Zobacz też