Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Olaf Lubaszenko

Olaf Lubaszenko

Olaf LubaszenkoSzczegółyOpisWydarzeniaOlaf Lubaszenko - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
55 lat
data urodzenia:
06.12.1968
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
aktor, reżyser, producent filmowy, wokalista, konferansjer
social media:

Opis

Olaf Lubaszenko to wszechstronny artysta i twórca, zajmujący się aktorstwem telewizyjnym oraz teatralnym, reżyserią i produkcją filmową, śpiewem, a także konferansjerką. Współpracował z wybitnymi reżyserami, takimi jak Andrzej Wajda czy Krzysztof Kieślowski, a za swoje role otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Pierwszą Nagrodę Filmową i Czeskiego Lwa za pierwszoplanową rolę w filmie Zabić Sekala.

 

W jakich kreacjach można obejrzeć Olafa Lubaszenko? Koncerty, spektakle i wydarzenia z udziałem artysty przyciągają rzesze widzów.

 

Olaf Lubaszenko w filmach i serialach

Programy i seriale telewizyjne, spektakle teatralne i konferansjerka festiwalowa to obszary Twórczości Olafa Lubaszenki. Bilety na wydarzenia z udziałem artysty od lat biją rekordy sprzedaży. Aktor zajmuje się również dubbingiem: podłożył głoś m.in. pod rybkę Idol w animacji Gdzie jest Nemo? oraz pod postać Yeti, w niemieckiej komedii Lissi na lodzie.

 

Olaf Lubaszenko pochodzi z artystycznej rodziny – jego ojciec jest jest Edward Linde-Lubaszenko, aktor telewizyjny oraz teatralny, a matką Asja Łamtiugina – poetka, plastyczka i aktorka w teatrze w Białymstoku. Aktor jednak nie od razu poszedł w ślad za rodzicami, po maturze rozpoczął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie studiował na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, obu kierunków nie ukończył. Jak sam przyznaje, nie sądził, że kiedykolwiek zostanie zawodowym aktorem, w dzieciństwie marzył o karierze piłkarza.

 

Jako nastolatek został obsadzony w serialu Bidul, reżyserii Wiktora Skrzyneckiego, Sonacie marymonckiej Jerzego Ridana na podstawie powieści Marka Hłaski oraz Łuku Erosa Jerzego Domaradzkiego.

 

Olaf Lubaszenko swoją pierwsza nagrodę – główne wyróżnienie na festiwalu filmowym Gwiazdy jutra w Genewie – otrzymał za rolę młodego chłopca zakochanego w dojrzałej kobiecie w Krótkim filmie o miłości Krzysztofa Kieślowskiego. W latach 80’ i 90 ubiegłego wieku stał się jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych polskich aktorów. Film Sztos, był natomiast debiutem reżyserskim Olafa Lubaszenki. Bilety na seanse sprzedały się w dużej ilości, tym samym przynosząc produkcji spory sukces frekwencyjny.

Olaf Lubaszenko spektakle 2023

Olaf Lubaszenko spektakle 2023 to dużo pozytywnych emocji dla każdego. Reżyser wystawia swój spektakl dla dzieci i młodzieży Brzechwa 2020 w Teatrze Capitol w Warszawie.

 

Warszawa i Łódź to miasta, w których jeszcze w tym roku zagra Olaf Lubaszenko. Bilety na spektakl komediowy Ludzie Inteligentni pozwolą spotkać się z aktorem na żywo i spędzić czas w najlepszym towarzystwie. Aktor zagra przy boku takich gwiazd jak Iza Kuna, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski czy Bartłomiej Topa.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru Capitol

Wydarzenia

Olaf Lubaszenko - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Olaf Lubaszenko?

Miejscowości, w których Olaf Lubaszenko wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Radom, Gdańsk, Lublin.

Kiedy zaczęła się kariera Olafa Lubaszenki?
Przygoda Olafa Lubaszenki z kinem rozpoczęła się bardzo wcześnie, już w wieku 13 lat zadebiutował pierwszoplanową w serialu Życie Kamila Kuranta w reżyserii Grzegorza Warchoła na podstawie prozy Zbigniewa Uniłowskiego.
W jakich wydarzeniach wziął udział Olaf Lubaszenko?
Olaf Lubaszenko pojawiał się na wielkich ekranach, a także w serialach telewizyjnych m.in. Barwy Szczęścia, Ekstradycja 2 czy Przeprowadzki. Na stałe związany jest z Teatrem Capitol w Warszawie, ale wystąpił również m.in w spektaklu Kolacja na cztery ręce Teatru Kamienica oraz Ludzie inteligentni Teatru IMKA.

Fani lubią też

Zobacz też