emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Olaf Lubaszenko

Olaf Lubaszenko

Olaf LubaszenkoOpisWydarzeniaOlaf Lubaszenko - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Olaf Lubaszenko to wszechstronny artysta i twórca, zajmujący się aktorstwem telewizyjnym oraz teatralnym, reżyserią i produkcją filmową, śpiewem, a także konferansjerką. Współpracował z wybitnymi reżyserami, takimi jak Andrzej Wajda czy Krzysztof Kieślowski, a za swoje role otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Pierwszą Nagrodę Filmową i Czeskiego Lwa za pierwszoplanową rolę w filmie Zabić Sekala.

 

W jakich kreacjach można obejrzeć Olafa Lubaszenko? Koncerty, spektakle i wydarzenia z udziałem artysty przyciągają rzesze widzów.

Olaf Lubaszenko w filmach i serialach

Programy i seriale telewizyjne, spektakle teatralne i konferansjerka festiwalowa to obszary Twórczości Olafa Lubaszenki. Bilety na wydarzenia z udziałem artysty od lat biją rekordy sprzedaży. Aktor zajmuje się również dubbingiem: podłożył głoś m.in. pod rybkę Idol w animacji Gdzie jest Nemo? oraz pod postać Yeti, w niemieckiej komedii Lissi na lodzie.

 

Olaf Lubaszenko pochodzi z artystycznej rodziny – jego ojciec jest jest Edward Linde-Lubaszenko, aktor telewizyjny oraz teatralny, a matką Asja Łamtiugina – poetka, plastyczka i aktorka w teatrze w Białymstoku. Aktor jednak nie od razu poszedł w ślad za rodzicami, po maturze rozpoczął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie studiował na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, obu kierunków nie ukończył. Jak sam przyznaje, nie sądził, że kiedykolwiek zostanie zawodowym aktorem, w dzieciństwie marzył o karierze piłkarza.

 

Jako nastolatek został obsadzony w serialu Bidul, reżyserii Wiktora Skrzyneckiego, Sonacie marymonckiej Jerzego Ridana na podstawie powieści Marka Hłaski oraz Łuku Erosa Jerzego Domaradzkiego.

 

Olaf Lubaszenko swoją pierwsza nagrodę – główne wyróżnienie na festiwalu filmowym Gwiazdy jutra w Genewie – otrzymał za rolę młodego chłopca zakochanego w dojrzałej kobiecie w Krótkim filmie o miłości Krzysztofa Kieślowskiego. W latach 80’ i 90 ubiegłego wieku stał się jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych polskich aktorów. Film Sztos, był natomiast debiutem reżyserskim Olafa Lubaszenki. Bilety na seanse sprzedały się w dużej ilości, tym samym przynosząc produkcji spory sukces frekwencyjny.

Olaf Lubaszenko spektakle 2023

Olaf Lubaszenko spektakle 2023 to dużo pozytywnych emocji dla każdego. Reżyser wystawia swój spektakl dla dzieci i młodzieży Brzechwa 2020 w Teatrze Capitol w Warszawie.

 

Warszawa i Łódź to miasta, w których jeszcze w tym roku zagra Olaf Lubaszenko. Bilety na spektakl komediowy Ludzie Inteligentni pozwolą spotkać się z aktorem na żywo i spędzić czas w najlepszym towarzystwie. Aktor zagra przy boku takich gwiazd jak Iza Kuna, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski czy Bartłomiej Topa.

 

Zobacz też: Marcin Bosak, Olga Bończyk, Anita Sokołowska, Magdalena Zawadzka, Alżbeta Lenska, Cezary Żak, Elżbieta Romanowska, Michał Koterski, Agata Kulesza, Olga Paszkowska, Marta Ścisłowicz, Julia Rosnowska, Ewa Złotowska, Klara Bielawka, Przemysław Sadowski, Daria Widawska, Maciej Tomaszewski, Anna Wojton, Maria Winiarska,

Wydarzenia

Olaf Lubaszenko - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Olaf Lubaszenko?
Kiedy zaczęła się kariera Olafa Lubaszenki?
Przygoda Olafa Lubaszenki z kinem rozpoczęła się bardzo wcześnie, już w wieku 13 lat zadebiutował pierwszoplanową w serialu Życie Kamila Kuranta w reżyserii Grzegorza Warchoła na podstawie prozy Zbigniewa Uniłowskiego.
W jakich wydarzeniach wziął udział Olaf Lubaszenko?
Olaf Lubaszenko pojawiał się na wielkich ekranach, a także w serialach telewizyjnych m.in. Barwy Szczęścia, Ekstradycja 2 czy Przeprowadzki. Na stałe związany jest z Teatrem Capitol w Warszawie, ale wystąpił również m.in w spektaklu Kolacja na cztery ręce Teatru Kamienica oraz Ludzie inteligentni Teatru IMKA.

Fani lubią też

Zobacz też