Maria Sadowska

Maria Sadowska

Maria Sadowska to polska piosenkarka, autorka tekstów, osobowość telewizyjna, a także scenarzystka i reżyser filmowy. Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz warszawską Akademię Filmu i Telewizji i łódzką PWSFTviT na kierunku reżyserii. Karierę zaczęła na początku lat 90. w dziecięcym zespole Tęcza. Występowała też w programie Tęczowy Music Box i koncertowała. W 1993 roku ukazał się pierwszy album wokalistki "Jutro". W 1997 roku pojawiły się dwie kolejne płyty, które wydano na rynku japońskim. Jako 19-latka wyjechała do USA, grając muzykę dance. Ten wyjazd uświadomił jej, że nie chce grać muzyki komercyjnej. Po powrocie do kraju postanowiła wydać zupełnie nowy album. W 2004 roku ukazała się płyta "Marysia Sadowska", inspirowana polską poezją z jazzowo-elektroniczną muzyką.

 

Następny album to płyta "Tribute to Komeda"  z 2007 roku, poświęcona jednemu z najwybitniejszych polskich jazzmanów. 

Łącznie na koncie ma dziewięć solowych. Jej ostatnie, jak do tej pory, wydawnictwo "Jazz na ulicach" z 2014 roku, utrzymane jest  w klimacie tanecznej muzyki jazzowej. 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Maria Sadowska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/