I Hate Models

I Hate Models

I Hate Models to artysta pochodzenia francuskiego, który produkuje muzykę z gatunku techno. Jego utwory charakteryzuje twórczy chaos, emocjonalność i wykorzystanie niestandardowych połączeń dźwiękowych. Nic więc dziwnego, że szybko stał się popularny również poza granicami swojego kraju.

Historia I Hate Models

I Hate Models, a w zasadzie Guillaume Labadie, bo tak nazywa się artysta, wychował się na południu Francji. Długo eksperymentował z muzyką, grając m.in. hip-hop, metal i punk. Zaczął bardzo wcześnie, ponieważ już w gimnazjum. Jednak to dopiero muzyka elektroniczna dała mu popularność i sprawiła, że ma teraz możliwość grać na największych scenach.

 

I Hate Models swoją karierę muzyczną na oczach szerszej publiczności rozpoczął niedawno, bo zaledwie 7 lat temu w 2015 roku. To wtedy wypuścił swój debiutancki singiel Persephone, w którym główną rolę grało industrialne techno. Od tego czasu zaczął regularnie tworzyć kolejne utwory oraz grywać na europejskich festiwalach. Artysta bardzo ceni sobie anonimowość. Na scenie zawsze występuje w chuście, która zakrywa połowę jego twarzy. Niechętnie udziela także wywiadów. Jeśli już zgodzi się na wymianę zdań z dziennikarzem, zazwyczaj zastrzega sobie, że nie chce być cytowany dosłownie. To z kolei sprawia, że niektórzy drwią z niego. Inni zarzucają mu, że pseudonim I Hate Models jest seksistowski. Żadna z tych rzeczy nie przyćmiewa jednak świeżości, energii i odwagi do łamania schematów jak wybrzmiewa z jego twórczości.

I Hate Models - dorobek muzyczny

Twórczość I Hate Models zaowocowała albumem wydanym w 2019 roku. Nosi on tytuł L'Âge Des Métamorphoses i składa się z 12 utworów. Są to:

 • The Beginning of the End
 • Crossing The Mirror
 • Impossible Love
 • You Are Not Alone
 • The Night Is Our Kingdom
 • Those Shiny Razor Blades
 • Partner in Crime
 • Romantnic Psycho
 • Sexual Tention
 • Forgiveness
 • Fade Away
 • Eternity Is Burning

Trudno określić, czym właściwie jest ta płyta. To połączenie emocjonalnych, spokojnych brzmień z brutalnością oraz melancholią. Krytycy twierdzą, że jest to jak zestawienie światła z ciemnością. Zdaje się, że I Hate Models zupełnie lekceważy schematy i konwenanse, czego efektem jest muzyka, której wcześniej świat nie słyszał. Mówi się o nim, że zrewolucjonizował scenę techno. Jego kawałki charakteryzują się niepowtarzalnym akcentem, są czarujące dla słuchacza i jednocześnie pozwalają mu się przenieść w podróż w świat muzyki transcendentalnej. To właśnie hipnotyzuje publikę na koncertach i sprawia, że bilety na występy I Hate Models są chętnie kupowane.

Występy i koncerty I Hate Models

Odkąd I Hate Models zaczął tworzyć muzykę w gatunku techno, jest bardzo chętnie zapraszany na europejskie festiwale, ale nie tylko. Grał już m.in. na Rotterdam Rave Indoor i Soenda Festival w Holandii, No Sleep Festival w Serbii, Sonus Festival w Chorwacji czy Voltage Festival w Belgii. Często stoi także za konsolą w klubach, gdzie rozgrzewa publikę swoją muzyką łączącą w sobie zarówno spokojne, jak i burzliwe dźwięki. 

 

W 2022 roku I Hate Models pojawi się także w Polsce. Zapowiedział swoją obecność na festiwalu Audioriver, który odbędzie się w lipcu w Płocku. Każdy, kto chciałby na żywo posłuchać tajemniczego DJ-a skrywającego twarz za badaną ma jeszcze taką szansę. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne.

Z kim współpracuje I Hate Models?

W trakcie swojej kariery I Hate Models wydawał w kilku wytwórniach muzycznych. Są to Arts, VOITAX i Khemia, Rave Or Die i Perc Trax. Współpracował także z Depeche Mode i Perc, tworząc remiksy ich utworów. Swoje single i albumy komponuje jednak samodzielnie bez udziału innych artystów. To sprawia, że muzyka, która z nich wybrzmiewa, ma swój niepowtarzalnych styl, którym charakteryzuje się I Hate Models.

I Hate Models - inspiracje

I Hate Models inspiruje się różnymi gatunkami muzycznymi. Jako młody słuchał dużo metalu , a także próbował komponować utwory w tym gatunku. Ma on teraz ogromny wpływ na jego twórczość, w której dominują mocne brzmienia. Niektórzy nazywają je hałasem, jednak są one zaskakująco dobrze skomponowane tak, że trafiają do szerszej publiczności.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi I Hate Models: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

I Hate Models - Często zadawane pytania

 • I Hate Models to Guillaume Labadie.
 • I Hate Models współpracuje z kilkoma wytwórniami muzycznymi, wydając w nich swoje utwory. Jego najnowsza płyta powstała we współpracy z Perc Trax. Ponadto tworzy także remiksy m.in. dla brytyjskiej grupy Depeche Mode.
 • Swoją debiutancką i jednocześnie ostatnią płytę I Hate Models wydał w 2019 roku. Nosi ona tytuł "L' ge Des Métamorphoses".
 • Badana na twarzy jest znakiem rozpoznawczym I Hate Models. Artysta mocno chroni swoją prywatność. Stroni także od mediów i nie pozwala się dosłownie cytować, jeśli weźmie udział w rozmowie z dziennikarzem.
 • I Hate Models zapowiedział swoją obecność na festiwalu muzycznym Audioriver w Płocku. Odbędzie się on w lipcu 2022 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

I Hate Models
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/