Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Dominika Majewska

Dominika Majewska

Dominika MajewskaOpisWydarzeniaDominika Majewska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Polska scena filmowa i teatralna obfituje w wiele ciekawych osobistości, których warsztat i kunszt aktorski możemy podziwiać w wielu popularnych sztukach i produkcjach filmowych czy spektaklach teatralnych. Do jednej z najbardziej rozpoznawalnych aktorek należy Dominika Majewska. To niezwykle ciekawa postać filmowa, jak również teatralna, która zachwyca swoją grą aktorską największych koneserów sztuki. Poznajmy jej biografię, dorobek artystyczny, miejsca, w których możemy napotkać aktorkę, uzyskane nagrody jak również odpowiedzmy na pytania, na które zawsze chcieliśmy poznać odpowiedzi. Ciekawi? Zaczynamy! 

Dominika Majewska - biografia aktorki 

Dominika Majewska urodziła się 15 września 1989 roku. Od najmłodszych lat artystka interesowała się sztuką teatralną oraz grą na instrumentach muzycznych. W 2017 roku założony cel został osiągnięty. Dominika Majewska ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (filia we Wrocławiu). Solidne wykształcenie w jednej z najbardziej prestiżowych szkół teatralnych w Polsce, dało aktorce solidne podwaliny, które pozwoliły rozwinąć skrzydła na deskach teatru i w najbardziej popularnych filmach znanych, polskich reżyserów. Oprócz tego aktorka jest niezwykle uzdolniona muzycznie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec i wiolonczeli. Od 2017 roku artystka występuje na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz w Teatrze Kamienica w Warszawie. Jest to niezwykle barwna, artystyczna dusza, która wprawia w dobry nastrój, rozbawiając do łez. Lekkość bytu oraz niezwykłe poczucie humoru sprawiają, że każdy uwielbia przebywać w towarzystwie Dominiki Majewskiej.

Dorobek artystyczny aktorki 

Dominika Majewska może poszczycić się bogatym dorobkiem artystycznym. Zacząć należy od 2018 roku, w którym aktora w filmie "Krew Boga" udziela się zarówno aktorsko, jak i muzyczne. Wciela się w rolę Saule. Co więcej, to właśnie artystka odgrywa słynną pieśń pogrzebową w filmie. 

 

Aktorka w swoim dorobku artystycznym ma także udział w jednym z najsłynniejszych polskich seriali, jakim jest "Pierwsza Miłość". Dominika wciela się w rolę Goni, która jest trenerką fitness prowadzącą poranną gimnastykę w programie telewizyjnym. W serialu aktorka gra od od 2004 roku to chwili obecnej. To jednak nie jedyny serial, w którym artystka wzięła udział. W 2014 roku w słynnym serialu "Prawo Agaty" aktora wcieliła się w rolę kelnerki (odcinek 79). Uwielbiany przez większość Polaków serial "Ojciec Mateusz" także gościł na planie artystkę. Także w 2014 roku artystka była jedną ze świadków w odcinku 145 o nazwie Wesele. W roku 2022 roku Dominika Majewska pojawiła się w serialu "Komisarz Alex", odgrywając rolę żony Pawła Kalickiego w odcinku o nazwie "Zabójczy plan"

Największy rozgłos artystce przyniósł udział w filmach fabularnych. W 2016 roku zobaczyć mogliśmy ją w filmie "Planeta Singli", w 2017 roku w filmie "Amok", w 2018 roku w krótkometrażowym filmie "Lato", a w 2020 roku w filmie "Maria nie żyje". W 2021 roku Dominika Majewska zagrała w filmie "Erotica 2022"

Oprócz popularnych seriali i filmów, aktorka wciela się w różnorodne role teatralne. Na swoim kącie ma udział m.in. w spektaklach telewizyjnych:  "Żabusia", "A niech to gęś kopnie", "Damy i huzary" i inne. Odgrywa także wiele ról w różnorodnych spektaklach w Teatrze w Gliwicach czy w Warszawie.

W związku z tak bogatym dorobkiem artystycznym, Dominika Majewska współpracowała z najwybitniejszych reżyserami i aktorami polskiej sceny artystycznej. Najwybitniejsi reżyserzy to Krzysztof Lang, Mariusz Palej, Anna Kazejak, Martyna Majewska, Bartosz Konopka czy Mitaja Okron. Artystka współpracowała z najznakomitszymi aktorami i aktorami. Artur Żmijewski, Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Agnieszka Dygant, Daria Widawska, Michał Mikołajczyk i inni.

Nagrody

Dominika Majewska w 2015 roku otrzymała wyróżnienie Jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki za "odwagę rozbrojenia śmiechem mowy nienawiść w utworze pt. "Godzina zemsty".  Nagroda została przyznana na prestiżowym 36. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 

Wydarzenia

Dominika Majewska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dominika Majewska?

Miejscowości, w których Dominika Majewska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Który spektakl z udziałem aktorki cieszy się największym uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców?
Największym zainteresowaniem cieszy się spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza", wystawiany na deskach Teatru Kamienica w Warszawie, gdzie Dominika Majewska oraz Olga Sarzyńska wcielają się w główną postać.
Ile wzrostu ma Dominika Majewska?
Wzrost Dominiki Majewskiej to 164 cm.
W którym roku debiutowała aktorka?
Debiut aktorki miał miejsce w 2018 roku, kiedy wcielała się w role Saule w filmie "Krew Boga". Rola dostała wysokie oceny wśród krytyków.
Które filmy przyniosły Dominice Majewskiej największy rozgłos?
Aktorka znana jest najbardziej z takich filmów jak "Planeta Singli", "Amok" czy "Erotica 2022".
Jaki kolor oczu ma Dominika Majewska?
Dominika Majewska jest posiadaczką przepięknych, hipnotycznych oczu w kolorze niebiesko - szarym.

Fani lubią też

Zobacz też