Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Maria Ciunelis

Maria Ciunelis

Maria CiunelisOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Maria Ciunelis to urodzona w 1961 roku w Ostródzie polska aktorka, scenarzystka i reżyserka teatralna. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 1984 roku.

Rozwój kariery aktorskiej Marii Ciunelis

Debiut aktorski Marii Ciunelis miał miejsce 1984 roku, zagrała wtedy kilka ról w Matce Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Jana Englerta. Spektakl wystawiany był na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

 

W sezonie 1985/1986 dołączyła do zespołu Teatru Ateneum na zaproszenie dyrektora Janusza Warmińskiego. W aktualnym repertuarze Ateneum gra m.in. w "Cesarzu" R. Kapuścińskiego w reż. Mikołaja Grabowskiego oraz w "Alicji w Krainie Snów" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i Wawrzyńca Kostrzewskiego. 

 

Aktorka jest laureatką licznych nagród w dziedzinie teatru, między innymi Nagrody im. Leona Schillera, Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza, Nagrody im. Aleksandry Śląskiej oraz nagród na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, Lubuskiej Jesieni Teatralnej oraz Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych.

 

W 1985 roku miał miejsce jej debiut aktorski na dużym ekranie. Wcieliła się wtedy w rolę Franki w filmie Barbary Sass-Zdort Dziewczęta z Nowolipek. Do jej najbardziej znanych ról filmowych i telewizyjnych należą role w filmach takich jak między innymi Słodkiego miłego życia, Dom, Moja Angelika, Zrozumieć świat czy Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Miaria Ciunelis tworzyła scenariusze do seriali Samo życie, Marzenia do spełnienia i Na dobre i na złe.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru Ateneum

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też