Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Cezary Morawski

Cezary Morawski

Cezary MorawskiOpisWydarzeniaCezary Morawski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Cezary Morawski to urodzony 5 czerwca 1954 roku w Szczecinie polski aktor występujący w filmach, teatrze i telewizji. Znany m.in. z takich produkcji jak "M jak miłość", "Klan", "Barwy szczęścia". Prywatnie mąż Joanny Zagórskiej.

Cezary Morawski: pochodzenie i wykształcenie

Cezary Morawski urodził się 5 czerwca 1954 roku w Szczecinie. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktor jest mężem Joanny Zagórskiej. Ma syna Tomasza i córkę Małgorzatę.

Cezary Morawski: kino i telewizja

Cezary Morawski pojawia się w telewizji i filmie od wielu lat. Już w 1977 roku zagrał rolę Macieja Bognara w "Układzie krążenia" i Rudego w "Akcji pod Arsenałem". Rok później wystąpił w "Zielonej miłości" oraz "Spirali" (jako Czarek).

W 1979 roku aktor pojawił się w "Drogach pośród nocy". Kolejno występował w takich produkcjach jak: "Constans" (jako Stefan), "Głosy" (jako Misza), "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy", "Książę" (jako Olo), "Debiutantka" (jako Marek), "Z dalekiego kraju" (jako Karol Wojtyła), "Dziecinne pytania" (jako Wojtek), "Fachowiec" (jako Kazimierz), "Labirynt" (jako Tadeusz), "Greta", "Nieproszony gość" (jako Stefan), "Dorastanie" (jako Tadeusz), "Komediantka" (jako Stanisław), "Modrzejewska" (jako Henryk Sienkiewicz), "Pensjonat Słoneczny Brzask" (jako Andrzej), "Zespół adwokacki" (jako ksiądz Michał), "Maszyna zmian. Nowe przygody" (jako dyrektor sklepu), "W krainie Władcy Smoków" (jako Hugo) oraz "Dom" (jako stoczniowiec).

W roku 1998 pojawił się w roli lekarza Leona Krawczyka w serialu "Klan". Grał w nim przez kolejne 15 lat. W międzyczasie wystąpił w takich produkcjach jak: "Amok" (szef radia), "Ekstradycja 3" (jako lekarz), "Miodowe lata", "Mordziaki", "Czułość i kłamstwa" (jako Filip Kosecki), "Na plebanii w Wyszkowie 1920" (jako Julian Marchlewski), "Wszystkie pieniądze świata" (jako doktor Krawczyk), "Sto minut wakacji", "Jak narkotyk" (jako docent), "Trzy szalone zera" i "Na dobre i na złe" (mecenas Andrzej Wojdak).

Od 2000-2006 występował w roli Krzysztofa Zduńskiego w serialu "M jak miłość". W 2000 roku zagrał w "Twarzach i maskach". Następnie pojawił się  w "Marszałku Piłsudskim" (jako Maxime Weygand), "Kameleonie" (jako lekarz), "Rób swoje, ryzyko jest twoje", "Hakerze", "Na Wspólnej", "Na kocią łapę" (jako Edward) i "Sprawiedliwych" (jako Ignacy). Wystąpił także w takich produkcjach jak "80 milionów" (jako Jerzy), "Prawo Agaty" (jako sędzia Jurga), "Barwy szczęścia" (jako Bogumił), "Układ zamknięty", "Lekarze", "Czas honoru", "Blondynka", "Na krawędzi 2" (jako doktor Śmigielski), "Ojciec Mateusz" (jako Jarosław), "Korona królów" (jako Engelhard von Wildstein), "W rytmie serca" oraz "Banksterzy".

Cezary Morawski: dubbing

Cezary Morawski w trakcie kariery wielokrotnie także podkładał głosy postaciom w filmach i serialach, a także był reżyserem dubbingu. Podkładał głos m.in. w takich produkcjach jak "Flintstonowie", "Ja, Klaudiusz", "E.T.", "Muminki", Przygody syrenki", "Pocahontas", "Księżniczka Sissi", "Kopciuszek", "Joshua Jones", "Kosmiczny mecz", "Zima w Wiklinowej Zatoce", "Mysi agencji" oraz "Heavy Rain".

Cezary Morawski: teatr

Aktor od początku swojej kariery jest związany z teatrem. W latach 1977-1988 występował jako aktor w Teatrze Współczesnym w Warszawie. W latach 1977-2015 pełnił funkcję wykładowcy w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1988 do 2001 roku był aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie. W latach 2016-2018 był dyrektorem w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Cezary Morawski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Cezary Morawski?

Miejscowości, w których Cezary Morawski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodził się Cezary Morawski?
Aktor urodził się 5 czerwca 1954 roku w Szczecinie.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Cezary Morawski ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Szczecinie.
Jakie są najbardziej znane role aktora?
Aktor jest znany m.in. z ról w serialach "Klan", "M jak miłość" oraz "Barwy szczęścia".
Czym poza aktorstwem interesuje się Cezary Morawski?
Aktor poza aktorstwem zajmuje się również reżyserią.
Z kim najczęściej współpracuje?
Na przestrzeni swojej kariery często współpracował m.in. z Adamem Ferencym, Marcinem Trońskim oraz Lechem Dyblikiem.

Fani lubią też

Zobacz też