Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Mateusz Janicki

Mateusz Janicki

Mateusz JanickiOpisWydarzeniaMateusz Janicki - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Mateusz Janicki to polski aktor teatralny i filmowy, którego szersza publika kojarzy przede wszystkim z takich seriali jak "Pierwsza miłość" czy "Czas honoru". Dzięki solidnej edukacji, którą zdobywał w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, artysta otrzymuje liczne propozycje ról na deskach teatrów. Zadebiutował w 2004 roku i od tej pory nieprzerwanie gra w filmach, serialach oraz spektaklach.

Historia Mateusza Janickiego

Mateusz Janicki urodził się 26 listopada 1983 roku w Krakowie. To tutaj dorastał, chodził do szkoły średniej, a następnie dostał się na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i ją ukończył. Nie poprzestał jednak tylko na artystycznym wykształceniu, ponieważ może się także pochwalić dyplomem Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, gdzie studiował stosunki międzynarodowe.

Swój debiut teatralny Mateusz Janicki miał w 2004 roku. To właśnie wtedy zagrał w spektaklu "Mistrz i Małgorzata", który był wystawiany w Teatrze Starym w Krakowie. Nie ogranicza się jednak tylko do pracy w jednym miejscu, ponieważ do tej pory mogliśmy go oglądać także na scenie Teatru Ludowego i Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie oraz Teatru Nowego w Łodzi.

W tym samym roku, kiedy Mateusz Janicki po raz pierwszy pojawił się na scenie teatru, otrzymał także propozycję zagrania w serialu "Pierwsza miłość". Dostał wówczas rolę Pawła Krzyżanowskiego. To właśnie z tego powodu usłyszała o aktorze szersza publika, a także dzięki jego kolejnym rolom m.in. w "Czasie honoru", "Stuleciu Winnych" czy "Planecie singli".

Prywatnie Mateusz Janicki jest dyplomowanym instruktorem narciarstwa, a także należy do krakowskiej grupy improwizatorów Impro KRK.

Mateusz Janicki — największe sukcesy

Pomimo licznych ról, Mateusz Janicki nie ma na swoim koncie nagród branżowych. Wyróżniania wciąż jeszcze przed nim. Niewątpliwie za jego sukces można jednak uznać wiele angaży i propozycji ról filmowych. Twarz aktora jest także rozpoznawalna przez szerszą publikę, a jego konto na Instagramie śledzą tysiące osób. Warto także podkreślić, że Mateusz Janicki w 2011 roku wziął udział w etiudzie szkolnej "Paweł i Ryszard", gdzie zagrał rolę Pawła. Na Węgiel Student Film Festiwal w Cieszynie otrzymała ona Nagrodę Publiczności.

Najpopularniejsze filmy, seriale i spektakle Mateusza Janickiego

Mateusz Janicki wystąpił m.in. w:

 • filmach:
  • "Kopciuszek", gdzie zagrał rolę Łukasza Tarnowskiego,
  • "Lejdis", gdzie zagrał rolę Klaudiusza Jedynaka,
  • "Miłość na wybiegu", gdzie zagrał rolę chłopaka Julii — Michała,
  • "Wkręceni", gdzie zagrał rolę dziennikarza,
  • "Planeta singli", gdzie zagrał rolę randkowicza Sebastiana,
 • serialach:
  • "Pierwsza miłość", gdzie zagrał rolę Pawła Krzyżanowskiego,
  • "Czas honoru", gdzie zagrał rolę komunisty Staszka Markiewicza,
  • "Na dobre i na złe", gdzie zagrał rolę m.in. misjonarza Rafała i doktora Michała Wilczewskiego,
  • "Nad rozlewiskiem", gdzie zagrał rolę leśniczego Krzysztofa,
  • "Stulecie Winnych", gdzie zagrał rolę Kazimierza Tarasiewicza,
 • spektaklach teatralnych:
  • "Sen nocy letniej", gdzie zagrał rolę Demetriusza,
  • "Gra snów", gdzie zagrał rolę poety,
  • "Moja Molinezja", gdzie zagrał rolę brata męża.

Z kim współpracuje Mateusz Janicki?

Na planie filmowym i deskach teatru Mateusz Janicki współpracował m.in. z:

 • Maciejem Stuhrem, Agnieszką Więdłochą, Weroniką Książkiewicz, Piotrem Głowackim, Tomaszem Karolakiem (w ramach filmu "Planeta Singli"),
 • Sonią Bohosiewicz, Urszulą Grabowską, Izabelą Kuną (w ramach filmu "Miłość na wybiegu"),
 • Pawłem Domagałą, Kamilą Baar, Piotrem Adamczykiem (w ramach filmu "Wkręceni"),
 • Tomaszem Radawiecem, Tadeuszem Ratuszniakiem, Olgą Szostak, Juliuszem Kubiakiem, Sławomirem Zapałą, Krzysztofem Wieszczakiem (w ramach spektakli teatralnych).

Zobacz też: Katarzyna Żak, Magdalena Waligórska, Janusz Józefowicz, Mikołaj Roznerski, Aneta Zając, Weronika Książkiewicz, Olaf Lubaszenko, Marcin Dorociński, Olga Bołądź, Magdalena Zawadzka, Cezary Łukaszewicz, Łukasz Płoszajski, Rafał Fudalej, Piotr Ligienza, Monika Mariotti, Rafał Królikowski, Krystian Kukułka, Andrzej Pieczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Mateusz Janicki - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mateusz Janicki?

Miejscowości, w których Mateusz Janicki wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodził się Mateusz Janicki?
Mateusz Janicki urodził się 26 listopada 1983 roku.
Gdzie urodził się Mateusz Janicki?
Mateusz Janicki urodził się w Krakowie.
Jak rozpoczęła się kariera Mateusza Janickiego?
Na deskach teatralnych Mateusz Janicki zadebiutował w 2004 roku, kiedy wystąpił w spektaklu "Mistrz i Małgorzata". Sztuka była reżyserowany przez Krystiana Lupę i wystawiona w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. W tym samym roku aktor miał także swój debiut przed okiem kamery. Otrzymał wówczas rolę Pawła Krzyżanowskiego w serialu "Pierwsza miłość".
Z kim występował Mateusz Janicki?
Na planie filmowym i deskach teatru Mateusz Janicki współpracował m.in. z: Maciejem Stuhrem, Agnieszką Więdłochą, Weroniką Książkiewicz, Piotrem Głowackim, Tomaszem Karolakiem, Sonią Bohosiewicz, Urszulą Grabowską, Izabelą Kuną, Pawłem Domagałą, Kamilą Baar, Piotrem Adamczykiem, Tomaszem Radawiecem, Tadeuszem Ratuszniakiem, Olgą Szostak, Juliuszem Kubiakiem, Sławomirem Zapałą czy Krzysztofem Wieszczakiem.
Jakie są najpopularniejsze produkcje, w których wystąpił Mateusz Janicki?
Mateusz Janicki wystąpił m.in. w takich filmach i serialach jak: "Kopciuszek", "Lejdis", "Miłość na wybiegu", "Wkręceni", "Planeta singli", "Pierwsza miłość", "Czas honoru", "Na dobre i na złe", "Nad rozlewiskiem" czy "Stulecie Winnych".

Fani lubią też

Zobacz też