Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dominika Kryszczyńska

Dominika Kryszczyńska

Dominika KryszczyńskaOpisWydarzeniaDominika Kryszczyńska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Dominika Kryszczyńska to urodzona 31 marca 1994 roku góralka pochodząca ze Szczyrku. Jest ona z pewnością nie tylko piękną, ale także jedną z najlepiej zapowiadających się polskich aktorek młodego pokolenia. Jej kariera w 2018 roku nabrała tempa i od tego czasu aktorka otrzymuje coraz to więcej propozycji, głównie dotyczących ról serialowych. Poza grą w filmach i serialach, występuje także w teatrze. Dotychczas udało jej się zagrać na deskach Teatru Collegium Nobilium w Warszawie oraz Teatru Syrena w Warszawie. Wielką pasją Dominiki Kryszczyńskiej jest taniec. Aktorka ukończyła warsztaty tańca techniką Piny Bausch u tancerki Malou Airaudo.

Początki kariery Dominiki Kryszczyńskiej

Dominika Kryszczyńska przez dwa lata studiowała aktorstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ostatecznie w 2019 roku aktorka ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Ukończone studia zapewniły jej dobry start w przyszłą karierę. Swój debiut na scenie teatralnej Dominika Kryszczyńska miała w roku 2017, kiedy to wystąpiła w sztuce pod tytułem "Trzy siostry" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Aktorka była wówczas związana z Teatrem Collegium Nobilium w Warszawie. Jednym z ważniejszych doświadczeń odnośnie jej rozwoju zawodowego stanowił debiut w Teatrze Telewizji w spektaklu "Listy z Rosji" reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Dominika Kryszczyńska i dalszy rozwój jej kariery 

Kariera Dominiki Kryszczyńskiej rozwijała się w dynamicznym tempie. W roku 2017 ponownie wystąpiła w sztuce teatralnej, którą tym razem była "Princess Ivona". W późniejszych latach jednak, skłoniła się nieco bardziej w stronę seriali telewizyjnych, aniżeli teatru. Rok później wystąpiła w serialu "Ślad", który zagwarantował młodej aktorce rozpoznawalność. W latach od roku 2018 do roku 2020 Dominika Kryszczyńska regularnie grała w "Przyjaciółkach". Aktorka jest także znana z głównej roli kobiecej w serialu "Lekarze na start". Jeśli chodzi o spektakle, w późniejszych latach wystąpiła w "Kiedy nie ma kota", "Dwie pary do pary" oraz "Rewizor. Będzie wojna". Sympatię widzów zaskarbiła sobie dołączając do obsady serialu "Brzydula", gdzie zagrała obok Julii Kamińskiej oraz Filipa Bobka.

Dominika Kryszczyńska - filmografia

Dominika Kryszczyńska ze względu na swój młody wiek posiada jeszcze niewielki dorobek filmowy. Na dużym ekranie zagrała w następujących filmach:

 • "Milczenie Polskich Owiec" - jako Malwina Potrzask (2017)
 • "Bingo!" - jako Maria (2018)
 • "Dom wybranych" - jako Dominika (2020)

Dominika Kryszczyńska gra także w licznych serialach telewizyjnych. Dotychczas udało jej się wystąpić w następujących produkcjach:

 • "Przyjaciółki" - jako Kaja (2012)
 • "Barwy szczęścia" - jako Zosia, dziewczyna Aleksandra (2016)
 • "Druga szansa" - jako atrakcyjna pielęgniarka (2016)
 • "Ojciec Mateusz" - jako Ela, dziewczyna Jarka (2017)
 • "Lekarze na start" - jako lekarz stażysta Dr Zuza Marciniak (2017)
 • "W rytmie serca" - jako bizneswoman Anna (2018)
 • "Ślad" - jako Anna Zarzycka (2018)
 • "Korona królów" - jako Machna ze Szczyrzyca (2018)
 • "Przyjaciółki" - jako Kaja (2018–2020)
 • "Ojciec Mateusz" - jako Dagmara Baranowska (2019)
 • "Leśniczówka" - jako Klara (2019)
 • "Komisarz Alex" - jako Elżbieta Banach (2019)
 • "BrzydUla" - jako modelka (od 2020)
 • "M jak miłość" - jako Luiza Bielska (2021)
 • "Pierwsza miłość" - jako Weronika Osowska (2021)
 • "Komisarz Mama" - Iwona Sikora (od 2022)

 

Zobacz też: Ewa Kasprzyk, Renata Dancewicz, Artur Barciś, Joanna Jarmołowicz, Paweł Małaszyński, Antoni Pawlicki, Agnieszka Grochowska, Jakub Wons, Olaf Lubaszenko, Zbigniew Zamachowski, Magdalena Kumorek, Błażej Michalski, Magdalena Smalara, Stanisław Banasiuk, Michał Lesień-Głowacki, Wojciech Malajkat, Sebastian Konrad, Anna Iberszer, Marcin Przybylski, Maciej Robakiewicz,

 

Wydarzenia

Dominika Kryszczyńska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dominika Kryszczyńska?

Miejscowości, w których Dominika Kryszczyńska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków.

Jaka produkcja teatralna stała się debiutem scenicznym Dominiki Kruszczyńskiej?
Dominika Kryszczyńska w Teatrze zadebiutowała w roku 2017, występując w produkcji "Trzy siostry", wcielając się w postać Maszy.
W jakim serialu miał miejsce debiut Dominiki Kryszczyńskiej?
Jeśli chodzi o seriale, Dominika Kryszczyńska w roku 2014, zadebiutowała w popularnym polskim serialu telewizyjnym "Komisarz Alex". Wystąpiła w odcinku 73 jako Katia Wirska.
Z jakimi teatrami związana jest Dominika Kryszczyńska?
Dominika Kryszczyńska występowała na scenach takich teatrów jak Teatr Collegium Nobilium w Warszawie, Teatr Syrena w Warszawie oraz Teatr Capitol.
Z jakich produkcji filmowych Dominika Kryszczyńska znana jest najbardziej?
Dominika Kryszczyńska znana jest przede wszystkim z seriali telewizyjnych, takich jak "M jak miłość", "BrzydUla", "Komisarz Alex", "Komisarz Mama", "Ojciec Mateusz" czy "Pierwsza Miłość".
Z jakimi reżyserami współpracowała Dominika Kryszczyńska?
Dominika Kryszczyńska współpracowała z takimi reżyserami, jak Marcin Bortkiewicz, Maciej Dutkiewicz lub Robert Wichrowski.

Fani lubią też

Zobacz też