Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Wojciech Solarz

Wojciech Solarz

Wojciech SolarzOpisWydarzeniaWojciech Solarz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Urodzony w 1979 roku aktor teatralny, filmowy i kabaretowy oraz reżyser filmów niezależnych. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie oraz Kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzej Wajdy. W latach 2003-2004 grał w Teatrze Ateneum w Warszawie a w okresie  2004-2012 występował w Teatrze Narodowym. Prezentował się również na deskach innych warszawskich teatrów: Studio, Dramatycznego, Na Woli, Montownia, Laboratorium Dramatu.

Grał również w filmach i serialach. Znany jest m.in.  z ról w "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą", "80 milionów", "Strajku", "Popiełuszcze", "Bitwie Warszawskiej 1920", „Mieście 44”, „Wałęsie”, "Teraz Ja", „Bogach”, „Bobrach", oraz serialach „Bodo, "Sprawiedliwi" czy „Once at the Orphanage”.

Solarz jest również autorem filmów niezależnych "Tajemnica Alberta" i „Norbert Juras i Syn”, pokazywanych i nagradzanych m in. na festiwalach w Gdyni, Wrocławiu oraz na Kultoffkino w TVP Kultura.Zdobył nagrodę im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk”.

Od 2010 roku występuje w „Kabarecie na Koniec Świata” na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie, do którego również pisze teksty monologów, skeczy i piosenek.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Goło i wesoło

Goło i wesoło

20.03-13.05.2023

Bydgoszcz, Kraków, Łódź i inne

Prywatna klinika

Prywatna klinika

26.03-08.05.2023

Katowice, Warszawa

Wojciech Solarz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Wojciech Solarz?

Miejscowości, w których Wojciech Solarz wystąpi w najbliższym czasie: Lublin, Katowice, Kraków, Olsztyn, Zabrze, Łódź, Warszawa, Pruszków, Bydgoszcz.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn