emptygif
Newsletter
Home Miejsce Teatr 6. piętro w Warszawie

Teatr 6. piętro w Warszawie

Warszawa, Plac Defilad 1
Teatr 6. piętro w WarszawieOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr 6. piętro - bilety na spektakle

Jeżeli zastanawiasz się co warto zobaczyć w Warszawie polecamy Teatr 6. piętro w Warszawie, który jest jednym z najprężniej działających prywatnych scen teatralnych w Polsce. Instytucja powstała z inicjatywy Michała Żebrowskiego (dyrektor naczelny) oraz Eugeniusza Korina (dyrektor artystyczny) w 2010 roku. Teatr znajduje się  na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

Teatr 6. piętro repertuar 2020

W tym roku każdy miłośnik sztuk teatralnych znajdzie tu coś dla siebie, bo repertuar Teatru 6. piętro 2020 pełne jest wspaniałych wydarzeń. Na deskach teatru przedstawiane są zarówno komedie jak i dramaty. Można tu zobaczyć między innymi spektakl Miłość w Saybrook w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Cieślak i Wiktor Zborowski. Za opowieść pełną złożonych ludzkich uczuć odpowiedzialny jest sam Woody Allen.

 

Fani dramatu  też będą mieli w czym wybierać. W teatrze wystawiany jest spektakl Samotny Zachód irlandzkiego dramatopisarza Martina McDonagha - zdobywcy największych nagród teatralnych. W rolach głównych między innymi  Eliza Rycembel, którą można było podziwiać na dużym ekranie w filmie Jana Komasy  Boże Ciało. 

Sezon 2018/2019 w Teatrze 6. Piętro

Teatr 6. piętro repertuar Sezon 2018/2019 Teatru 6. piętro z pewnością zaskoczy wielu widzów. 21 grudnia odbyła się tu premiera spektaklu „Ucho Prezesa”. Twórcy internetowego hitu zdecydowali się na napisanie sztuki teatralnej z gatunku satyrycznej political fiction. Dobrze znani bohaterowie: wszystkowiedzący - mogący - przewidujący Prezes, jego wierny przyboczny Mariusz, oraz odwiedzający ich koledzy partyjni, a także przedstawiciele niezłomnej opozycji zjawią się w "królestwie" Pani Basi, żeby zabrać widzów za niezbyt często odwiedzane kulisy władzy. W spektaklu wystąpią między innymi: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Cezary Pazura, Janusz Chabior, Lesław Żurek.

 

Kolejna premiera odbyła się 30 marca 2019 roku, był to spektakl „Samotny zachód” irlandzkiego dramatopisarza Martina McDonagha, zdobywcy najważniejszych nagród teatralnych i filmowych, w tym prestiżowej Nagrody Akademii Filmowej – Oscara. Bohaterowie sztuki marzą o miłości i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, kim są: dwóch nienawidzących się braci - jeden sadysta, drugi bigot; osiemnastoletnia sprzedawczyni bimbru i ksiądz – alkoholik, próbujący uratować ich grzeszne dusze. I chociaż ich uczuciowe zmagania są często groteskowe, a nawet czasem absurdalne, to w niczym nie umniejsza to namiętności ich pragnień i bólu niespełnienia. W spektaklu po raz pierwszy na scenie można było zobaczyć wspaniałych aktorów młodego i średniego pokolenia Michalinę Olszańską, Eryka Lubosa, Grzegorza Daukszewicza i Michała Czerneckiego.

Bogaty repertuar Teatru 6. Piętro

Poza tym przez cały sezon będziemy grali cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem widzów nasze spektakle z lat poprzednich, a wśród nich takie, które śmiało można określić mianem kultowych, wystawiane ponad sto, dwieście, a nawet pięćset razy: „Fredro dla Dorosłych – Mężów i Żon”; „Bóg mordu” Jasminy Rezy; „Niezwyciężony” Torbena Bettsa; „Wujaszek Wania” Antoniego Czechowa; „Ożenek” Mikołaja Gogola.Dla wszystkich miłośników uroczych i błyskotliwych komentatorów naszego życia politycznego wznowimy jesienią wersję teatralną "Szkła kontaktowego", programu telewizyjnego cieszącego się ogromną popularnością, zaadaptowaną na scenę przez dyrektora artystycznego Teatru Eugeniusza Korina. "Szkło kontaktowe live&touch" - taki tytuł nosi spektakl, - powstał jako wspólny projekt Teatru 6.piętro i TVN24. Widzimy się na 6. piętrze!

Bilety do Teatru 6. piętro

Bilety do teatru dostępne są na portalu eBilet.pl. Szybko i sprawnie można kupić wejściówki na spektakle, w których występują tacy wybitni aktorzy jak: Szymon Bobrowski, Sonia Bohosiewicz, Janusz Chabior, Paulina Chruściel, Anna Cieślak, Anna Dereszowska, Krzysztof Dracz, Małgorzata Foremniak, Jolanta Fraszyńska, Piotr Fronczewski, Piotr Gąsowski, Piotr Głowacki, Andrzej Grabowski, Kazimierz Kaczor, Krzysztof Kowalewski, Piotr Machalica, Rafał Królikowski, Joanna Liszowska, Wojciech Malajkat, Daniel Olbrychski, Cezary Pazura, Sonia Bohosiewicz, Wiktor Zborowski, Michał Żebrowski Stanisława Celińska, czy Kuba Wojewódzki.

 

Sprawdź również: Voucher do TeatruKoncerty Warszawa - Teatr Warszawa - Co gdzie kiedy Warszawa - Wydarzenia kulturalne Warszawa - Bilety na kabarety

Wydarzenia

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też