Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo

EDUKUJĄC RITĘ

09.03-22.08.2024 Warszawa

Organizator: Teatr 6.piętro

EDUKUJĄC RITĘBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

marzec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
26
27
28
29
1.03
2
3
4
5
6
7
8
9
Warszawa
Teatr 6. piętro w Warszawie
1
10
Warszawa
Teatr 6. piętro w Warszawie
1
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Warszawa
Teatr 6. piętro w Warszawie
1
22
Warszawa
Teatr 6. piętro w Warszawie
1
23
24
25
26
27
28
29
30
31

O wydarzeniu

Edukując Ritę w Warszawie! Zapraszamy do Teatru 6. Piętro. Czy lekcyjne spotkania uniwersyteckiego wykładowcy ze studentką, poświęcone analizie wierszy, powieści i dramatów mogą zawierać tak olbrzymi ładunek humoru, dramatyzmu i namiętności, żeby stać się treścią tragikomedii, uznanej za klasykę współczesnego teatru? Edukując Ritę bilety na spektakl już w sprzedaży.

Edukując Ritę informacje o spektaklu

Od momentu premiery w Londynie w 1980 roku losy bohaterów sztuki Willy Russella Educating Rita – profesora literatury Franka (Mirosław Baka) i fryzjerki Rity (Maria Dębska), która zapisuje się na jego wykłady na Uniwersytecie Otwartym, budzą gorące emocje u setek tysięcy widzów w dziesiątkach krajów na wszystkich kontynentach.

Na czym polega tajemnica tego oszałamiającego sukcesu skromnej, dwuosobowej sztuki z wręcz karkołomną fabułą rozgrywającą się w tym samym gabinecie, podczas czternastu spotkań lekcyjnych, poświęconych nauce analizy literackiej? 

Odpowiedź najkrótsza: literatura w Edukując Ritę jest tylko pretekstem do rozmowy o życiu, rozmowy, w której każdy z widzów odnajduje masę własnych przeżyć, często zabawnych, nawet komicznych, ale też bolesnych i dramatycznych. Russell rozmawia z widzem z tą samą dozą szacunku, ale i szczerości, z jaką traktuje swoich bohaterów. Ich spotkania stają się opowieścią o dwóch fascynujących osobowościach, o ich pasjach, marzeniach i lękach, o ich poszukiwaniu miłości, o ich ciężko wywalczonych zwycięstwach i gorzkich rozczarowaniach. Ale także opowieścią o "raju utraconym", jakim stała się nasza współczesność.

Edukując Ritę obsada:

  • Rita - Maria Dębska
  • Frank - Mirosław Baka

Twórcy:

  • Reżyseria - Eugeniusz Korin
  • Scenografia - Justyna Elminowska
  • Autor tekstu - Willy Russell
  • Przekład - Karol Jakubowicz
  • Opracowanie tekstu - Eugeniusz Korin
  • premiera: 18.03.2023

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też