Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Teatr Komedia Handlarze Gumek

Handlarze Gumek

27.06-22.12.2024 Warszawa

Organizator: Teatr 6.piętro

Handlarze GumekBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

czerwiec 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
27
28
29
30
31
1.06
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Warszawa
Teatr 6. piętro w Warszawie
1
28
29
2 terminy
2
30
Warszawa
Teatr 6. piętro w Warszawie
1

O wydarzeniu

Sztuka wybitnego izraelskiego dramatopisarza Hanocha Levina w Teatrze 6.piętro. Handlarz Gumek bilety na spektakl już w sprzedaży!

 

UWAGA: 18+ Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Treść i forma spektaklu w sposób otwarty poruszają kwestie seksu i erotyki. 

O spektaklu Handlarze Gumek

  • Obsada: Katarzyna Dąbrowska, Borys Szyc, Grzegorz Małecki
  • Czas trwania ok 2 godziny bez przerwy
  • Premiera: 28.06.2024

 

Kabaret metafizyczny, w którym marzenia nigdy się nie spełniają, o spełnieniu można tylko pomarzyć, a Śmieszne i Tragiczne splecione jest ze sobą tak samo, jak ciała kochanków w uścisku miłosnym.

Ach, ta chwila w teatrze, kiedy światło na sali już zgasło, a światło na scenie jeszcze się nie zapaliło. (…) Mam takie odczucie, że całe moje życie przeżywam w tej chwili, czekam w ciemności i zaraz podniesie się kurtyna, scena zaleje się oślepiającym światłem i wielobarwne życie zacznie płynąć przed moim obliczem. Tak, zaraz zacznie promieniować wielobarwne życie, cudowne życie zachwycające oczy, jakiego nie widzieliśmy jeszcze nigdy.”

- fragment sztuki Handlarz Gumek

Zapomniane przez Boga nadmorskie miasteczko. Do apteki wchodzi klient, nieśmiały urzędnik Johanan (Borys Szyc). Ponętna aptekarka i jednocześnie właścicielka lokalu Bela (Katarzyna Dąbrowska) bardzo go peszy, gdyż chce on kupić przedmiot wstydliwy, ale niezbędny w sprawach intymnych. 

Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy do apteki wkracza szemrany biznesmen Szmuel (Grzegorz Małecki) z szokującą ofertą handlową dla jej właścicielki… 

To, co mogłoby się wydawać początkiem jakiegoś niewybrednego żydowskiego dowcipu, w Handlarzach gumek Levina - nazywanego Beckettem Izraela – staje się zalążkiem miłosnego trójkąta, pełnego namiętności, nadziei i rozpaczy. Często w brutalny, ale i zaskakująco komiczny sposób dociera autor do najciemniejszych zakamarków ludzkiej osobowości. 

Bohaterowie sztuki, trójka czterdziestoletnich singli, starają się stworzyć trwałe związki, ale ich starania, u podstaw których leży głęboka samotność oraz przejmująca tęsknota za bliskością, wyglądają często jak negocjacje handlowe. Ich relacje przypominają grę w cymbergaja, do którego nawiązuje nazwisko jednego z bohaterów: zbliżają się do siebie gwałtownie, tylko po to, aby z impetem się odbić.

Ich dialogi na przemian śmieszą, żenują, wywołują współczucie i złoszczą, i być może niejeden z widzów będzie miał ochotę wtargnąć na scenę i mocno potrząsnąć bohaterami, żeby wybudzić ich z egoistycznych snów o bogactwie, sławie i idealnym seksie… 

A wszystko to przy akompaniamencie muzyki na żywo, songów rodem z Brechta czy Bowiego, w scenografii mieniącej się światłami nocnego miasta i rozgwieżdżonego nieba.

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też