Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Klub Blue Note

Klub Blue Note

Poznań, Kościuszki 79
Klub Blue NoteOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Klub Blue Note to jedno z najpopularniejszych miejsc rozrywkowych na mapie Poznania. Zlokalizowany jest przy ulicy Kościuszki 79, w gmachu CK Zamek. Odbywają się tu niezwykłe wydarzenia muzyczne, które przyciągają fanów muzyki jazzowej i nie tylko.

Klub Blue Note – o obiekcie

Klub Blue Note otwarty został 14 lutego 1998 roku. Wówczas odbył się tu koncert Kwartetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Melomani i osoby, które cenią kontakt ze sztuką na żywo, znaleźli miejsce, w którym mogą posłuchać koncertów gwiazd muzyki jazz w klimatycznym i przyjaznym miejscu.

 

Klub Blue Note znajduje się w pomieszczeniach, gdzie przez ok. 100 lat zlokalizowana była kotłownia, która ogrzewała gmach Zamku poznańskiego. Przestrzeń ta spełnia wszystkie potrzeby, których wymagał duży klub muzyczny, jednak przystosowanie go do lokalu dla publiczności wymagało wiele pracy.

Klub Blue Note – koncerty

Klub Blue Note – koncerty, które mają miejsce w obiekcie, cieszą się dużą popularnością wśród słuchaczy. Bilety na wydarzenia sprzedają się błyskawicznie. Do tej pory odbyły się tu występy polskich i zagranicznych jazzmanów, m.in. Dave Holland, Kenny Garrett, Brad Mehldau, Richard Galliano, Ravi Coltrane, Al Foster, Christian McBride, Kurt Elling, Dave Liebman, Eddie Henderson, Randy Brecker, Mike Stern, John Abercrombie, Dave Douglas, Scott Henderson, Pat Metheny, David Murray, Joey de Francesco, John Scofield, Billy Harper, Ernie Watts, Jack DeJohnette, E.S.T.Trio, Yellowjackets, Jeff Ballard, E.S.T.Trio,  Chico Freeman, James Carter, Cindy Blackman Santana, Buster Williams.

 

Koncerty w Klubie Blue Note to nie tylko wydarzenia jazzowe. Ponieważ obiekt działa na zasadzie klubu otwartego zaprasza również wykonawców innych styli muzycznych: bluesa, acid jazz, hip-hopu, soul, flamenco, reggae, muzyki etnicznej, celtyckiej i kabaretowej. Na scenie pojawili się m.in. Septeto National, Huun Huur Tu, Cracow Klezmer Band, Joe Bonamassa, Rafael Cortes, Zion Train, Kroke i wielu innych. Ponadto w Klubie Blue Note realizowane były nagrania dla Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej.

 

Klub Blue Note – koncerty 2022

A już niedługo – Klub Blue Note – koncerty 2022, a wśród nich kolejne wspaniałe występy. Jednym z nich będzie Jarboe oraz Joseph Van Wissem w ramach wspólnej trasy koncertowej. Artystka była już w Polsce kilkukrotnie, w latach 80. XX wieku i w kolejnych latach. To multiinstrumentalistka, która lubi nawiązywać współpracę z innymi artystami. Z kolei Joseph Van Wissem gra na lutni muzykę w mrocznym klimacie. Bilety na wydarzenie cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

Klub Blue Note – wydarzenia 2022 – co jeszcze będzie miało miejsce w obiekcie? Będzie to m.in. koncert z okazji 30-lecia grupy Myslovitz, jednego z najważniejszych zespołów rockowych w Polsce, znanych z przebojów Chłopcy, Dla Ciebie, Długość Dźwięków Samotności, Scenariusz dla moich sąsiadów czy Peggy Brown. Z okazji 30-lecia działalności już niebawem ukaże się nowa płyta, którą zapowiadają single 19 oraz Miłość.

 

Klub Blue Note – koncerty przyciągają wielu miłośników różnorodnej twórczości. Wśród wydarzeń, które odbędą się już w najbliższym czasie, jest występ zespołu Cztery Pory Miłowania. Grupa muzyczna powstała w 2014 roku. Ich działalność opiera się na muzyce autorskiej, pisanej do wierszy Bogdana Loebla, Edwarda Stachury, Toma Borkowskiego i innych. Zespół pragnie dzielić się ze słuchaczami słowem, które uznają za ważne, dotyczące spraw codziennych, ludzkich. Ich występy przenoszą widzów do świata pełnego emocji, gdzie mogą poczuć się zadbani i zauważeni.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Klub Blue Note?
Klub Blue Note znajduje się w Poznaniu, przy ul. Kościuszki 79, w gmachu Centrum Kultury Zamek.
Jakie wydarzenia odbyły się w Klubie Blue Note?
W klubie Blue Note odbyło się do tej pory wiele wydarzeń. Były to koncerty jazzmanów, m.in. Dave Holland, Richard Galliano, Ravi Coltrane, Al Foster, Christian McBride, Eddie Henderson, Randy Brecker, Mike Stern, Dave Douglas, Scott Henderson, Pat Metheny, David Murray, Billy Harper, Ernie Watts, Jack DeJohnette, Yellowjackets, Jeff Ballard, E.S.T.Trio, Chico Freeman, James Carter, Buster Williams, a także wykonawców innych styli muzycznych: Septeto National, Joe Bonamassa, Rafael Cortes, Zion Train czy Kroke.
Kiedy został utworzony Klub Blue Note?
Klub Blue Note został utworzony w 1998 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też