Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Zofia Weiss Gallery

Zofia Weiss Gallery

Kraków, Podwale 6
Zofia Weiss GalleryOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zofia Weiss Gallery to nowoczesna galeria sztuki, działająca w ramach Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa, która ściśle współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Placówka skupia swoją działalność na artystach najmłodszego pokolenia uczelni ASP, regularnie organizując różnego rodzaju wystawy indywidualne oraz zbiorowe.

Zofia Weiss jest historyczką sztuki, autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu sztuki polskiej z przełomu XIX i XX wieku oraz organizatorką licznych eventów promujących prace wschodzących artystów. W 2002 roku Weiss otworzyła swoją galerią sztuki współczesnej, która znana jest dzisiaj jako Zofia Weiss Gallery.

Galeria przyciąga przede wszystkim osoby zainteresowane sztuką i kulturą, które chcą poznać nowych artystów i eksponowane przez nich dzieła. Sami twórcy również często odwiedzają galerię sztuki, aby zapoznać się z pracami innych artystów, studiować różne style i techniki, a także nawiązywać kontakty.

Na terenie placówki regularnie organizowane są różnego rodzaju eventy – zarówno wernisaże wystaw, jak i koncerty czy spotkania autorskie. Bilety na wydarzenia dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej.

Zofia Weiss Gallery – koncerty

W czerwcu w Zofia Weiss Gallery odbył się koncert kwintetu jazzowego Vanilla Vamp, który spotkał się z ogromnym entuzjazmem fanów energicznych dźwięków fuzji jazzu i funku. W krakowskiej galerii pojawili się: Mariusz Chrapko, Antoni Piętak, Marek Nowak, Kamil Kulig oraz Mateusz Zakrzewski. Bilety na koncert muzyków dostępne były w sprzedaży za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

Jakie jeszcze eventy muzyczne organizuje Zofia Weiss Gallery? Koncert, podczas którego zagrał Marek Batorski, Tomasz Piątkowski oraz Michał Rapka, stanowił doskonałe uzupełnienie pokazu prac Batorskiego. Event był połączeniem hipnotyzującej muzyki i zachwycających dzieł malarskich.

W Zofia Weiss Gallery odbył się także koncert Kasi Cygan, która zaprezentowała gościom utwory ze swojej najnowszej płyty. Bilety na show wokalistki sprzedawane były na miejscu przed samym koncertem.

Jesienią z kolei w galerii pojawiły się Katarzyna Wiwer oraz Irena Czubek-Davidson, które zaprezentowały gościom muzyczne show „Tęsknota za słowikiem”. Katarzyna Wiwer to wokalistka i propagatorka kultury, związana m.in. z Akademią Muzyczną oraz Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Artystce towarzyszyła Irena Czubek-Davidson – słynna harfistka i członkini Orkiestry Filharmonii Krakowskiej.

Zofia Weiss Gallery – wydarzenia

Krakowska galeria organizuje także wiele wydarzeń tematycznych. Chętni mieli okazję wziąć udział w specjalnym wieczorze wspomnień, podczas którego rozmawiano o twórczości Ewy Borowiejskiej – emerytowanej nauczycielki języka rosyjskiego i etyki w V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Spotkanie to miało na celu przypomnieć upadki i wzloty związane z edukacją licealną. Zaprezentowano dodatkowo utwory Lermontowa i Puszkina oraz wiesze samej profesor Borowiejskiej.

Ogromnym zainteresowaniem sztuki za każdym razem cieszą się także otwarcia nowych wystaw. W ostatnim czasie w Zofia Weiss Gallery zaprezentowano m.in. prace Andrzeja Fogtta – artysty związanego ze środowiskiem warszawskim oraz reprezentantem Polski na 41. Biennale w Wenecji.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Zofia Weiss Gallery?
Zofia Weiss Gallery znajduje się w Krakowie na ulicy Podwale w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta.
Jakie wydarzenia odbywają się w Zofia Weiss Gallery? Bilety na eventy
W Zofia Weiss Galery odbywają się przede wszystkim wernisaże, koncerty oraz spotkania autorskie. Bilety na wydarzenia dostępne są często w sprzedaży elektronicznej.
Kiedy została otworzona Zofia Weiss Gallery?
Galeria otworzona została w 2002 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też