Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA

Kraków, Konopnickiej 26
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHAOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie zostało założone w 2007 roku z inicjatywy Andrzeja Wajdy. Reżyser, zafascynowany krakowskimi zbiorami sztuki japońskiej, postanowił przekazać na budowę budynku całą kwotę z nagrody filmowej, którą w 1987 roku odebrał w Kioto. W realizacji tego pomysłu wsparły go władze Krakowa oraz rząd Japonii.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA

Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie zostało otwarte w 1994 roku i przez 10 lat funkcjonowało jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Od 2004 roku Centrum funkcjonuje jako samodzielna instytucja kultury, a od 2007 roku znane jest pod obecną nazwą. 

W 2006 roku budynek MANGHHI został wybrany jako jedna z 20 najciekawszych realizacji architektonicznych w Polsce po 1989 roku w konkursie „Polska. Ikony architektury”. Budynek został zaprojektowany przez wybitnego japońskiego architekta Aratę Isozakiego. Jego nowoczesna bryła robi wrażenie również współcześnie. 

W środku budynku znajduje się przestronna przestrzeń ekspozycyjna oraz liczne sale wystawienniczo-konferencyjne, które służą także jako miejsce organizowania koncertów i zewnętrznych incjatyw kulturalnych, regularnie odbywających Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA. Wydarzenia te mają na celu upowszechnianie sztuki rozumianej możliwie interdyscyplinarnie.

 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA – koncerty 2022

Organizacja koncertów i spektakli teatralnych to główne cele statutowe Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA. Wydarzenia organizowane na scenie obejmują artystów z całego świata, nie zawężając się do Japonii. 

Na scenie MANGGHI gościł m.in. Stephan Stephensen aka President Bongo oraz Marcelina Gawron Quintet, której wokal doskonale uzupełnia klasyczna sekcja jazzowa. Wkrótce wystąpi tu także holenderska wokalistka Anneke Van Giersbergen, która w swojej muzyce łączy rock z melodyjnym metalem i błyskotliwymi tekstami. 

Jakie inne inicjatywy przygotowało Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA? Bilety na spotkania muzyczne w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” z pewnością będą cieszyć się dużym zainteresowaniem miłośników muzyki improwizowanej. W ramach festiwalu wystąpią m.in. amerykańska wokalistka i pianistka Kandace Springs, etniczno-jazzowy Joachim Mencel Quintet oraz Joey Calderazzo & John Patitucci. Muzeum odwiedził także japoński pianista jazzowy Makoto Kuriya z koncertem “Samuraj Jazz”.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA – wydarzenia

Jakie inne atrakcje organizuje Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA? Koncerty, spektakle i widowiska muzyczne to najważniejsze obszary działalności tej instytucji. Na uwagę zasługuję porywający spektakl “Viva Italia” stworzony z miłości do kultury włoskiej.

Ciekawą propozycją jest także Muzyczny Życiorys Franka Sinatry, który prezentuje najciekawsze fakty, z biografii muzyka oraz przypomina najpiękniejsze kompozycje. W Muzeum zagrała także Elfowa Orkiestra Św. Mikołaja w repertuarze przeznaczonym dla nieco młodszych widzów. 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA – bilety

Bilety na wydarzenia i koncerty w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA można nabyć w komfortowy sposób, w sprzedaży internetowej, za pośrednictwem serwisu eBilet.pl. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA?
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA znajduje się w Krakowie przy ul. Marii Konopnickiej 26.
Jakie wydarzenia odbyły się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA?
W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA odbywa się Międzynarodowy Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”. Muzeum gościło także japońskiego pianistę jazzowego Makoto Kuriya z koncertem “Samuraj Jazz”.
Kiedy zostało utworzone Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA?
Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie zostało otwarte w 1994 roku. Od 2007 roku funkcjonuje jako Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też