Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo

Turbo

TurboSzczegółyOpisWydarzeniaTurbo - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Poznań
dyscyplina:
Zespół metalowy (heavy metal, thrash metal, speed metal, metal progresywny)
social media:

Opis

Turbo to czołowy przedstawiciel polskiej sceny rockowo - heavy metalowej założony w Poznaniu w roku 1980. Jego liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Teksty stanowią także bardzo ważny atut zespołu, są uniwersalne i ponadczasowe, co sprawia iż od lat są aktualne dla każdego pokolenia fanów grupy.

Rozwój kariery zespołu Turbo

Zespół Turbo okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, z racji dorobku artystycznego, aktywności koncertowej jak i wielu przebojów, w tym najważniejszych w polskiej muzyce rockowej takich jak: Dorosłe Dzieci, Smak ciszy, Wszystko będzie OK. Przeboje te wyniosły zespół na szczyt sławy i od lat są wizytówką poznańskiej formacji czyniąc ją rozpoznawalną wśród kilku pokoleniowej publiczności. 

 

Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła dużą ewolucję, poczynając od klasycznego rockowo-metalowego stylu, przez hard rock, heavy metal, aż do ostrego oszalałego thrash metalu, a całość niezmiennie jest okraszona świetnymi gitarowymi solówkami.

Koncerty Turbo

Zespół Turbo słynie również ze wspaniałych energetycznych koncertów pozostawiających wśród słuchaczy niezapomniane wrażenia. Grono odbiorców zespołu jest bardzo szerokie, ceniony jest zarówno przez starszych jak i młodszych fanów muzyki rockowej i metalowej. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności utworów zespołu które na przestrzeni lat ewoluowały stylistycznie, oraz kultowych przebojów grupy. Zespół Turbo uważany jest za legendę polskiego metalu. Koncerty Turbo to za każdym razem wyjątkowe wydarzenia, podczas których zespół przekazuje swojej publiczności wiele energii. Na kolejne koncerty zespołu czekają fani w całym kraju.

 

Perfekcja wykonania, charyzma sceniczna, świetny kontakt z publicznością, doskonałe kompozycje i aranżacje, wybitne gitarowe solówki, oraz uniwersalna warstwa tekstowa czynią z koncertów TURBO wydarzenia muzyczne na najwyższym poziomie artystycznym.

 

Grupa zagrała ponad tysiąc koncertów, w tym na największych scenach w Polsce, również supportując m.in. takie zagraniczne gwiazdy jak: Sepultura, Deep Purple, Helloween, Overkill, Hanoi Rocks, Preaty Maios.

 

Zespół ma w dorobku 19 płyt (w tym 12 pełnowymiarowych albumów studyjnych, 4 albumy anglojęzyczne i 3 koncertowe wydawnictwa DVD). Ostatnie wydawnictwo studyjne zespołu zat."Piąty Żywioł”, zostało uznane przez dziennikarzy i czytelników wydawnictwa „Metal Hammer” za Album Roku 2013.

Skład zespołu Turbo

  • Tomasz Struszczyk - wokal
  • Wojciech Hoffmann – gitara prowadząca
  • Bogusz Rutkiewicz – gitara basowa
  • Mariusz Bobkowski - perkusja

 

Wydarzenia

Turbo - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Turbo?

Miejscowości, w których Turbo wystąpi w najbliższym czasie: Żywiec, Płock, Toruń.

Fani lubią też

Zobacz też