Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Małopolski Ogród Sztuki

Małopolski Ogród Sztuki

Kraków, ul. Rajska 12
Małopolski Ogród SztukiOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Małopolski Ogród Sztuki to unikalny obiekt kultury na mapie Krakowa, którego działalność opiera się na koncepcji syntezy różnorodnych dziedzin sztuki w ramach jednej przestrzeni, tworząc miejsce otwarte dla twórców poszukujących nowych form teatralnych i interakcji z publicznością.

Jest to najbardziej eksperymentalna przestrzeń Teatru Słowackiego, zachęcająca widzów do zerwania ze swoimi przyzwyczajeniami i zaangażowania w interakcje z artystami. Twórcy działają na styku wielu sztuk, inspirując się muzyką i elementami wizualnymi. MOS łączy dźwięk, teatr, sztukę instalacji i multimedia, tworząc innowacyjne doświadczenia artystyczne.

Obiekt nie tylko wspiera rozwój artystyczny twórców, ale także angażuje się w działania impresaryjne oraz współpracę z różnymi inicjatywami kulturalnymi w Krakowie. Małopolski Ogród Sztuki staje się miejscem spotkań różnych grup społecznych – od młodzieży po osoby niepełnosprawne i seniorów, tworząc przestrzeń dla miłośników sztuki.

Na terenie obiektu regularnie organizowane są także wydarzenia masowe, m.in. koncerty, festiwale czy eventy tematyczne, które przyciągają gości nawet z najbardziej odległych zakątków Polski. Bilety na krakowskie imprezy dostępne są często w wygodnej sprzedaży online.

Małopolski Ogród Sztuki – wydarzenia muzyczne

Organizowane przez Małopolski Ogród Sztuki koncerty za każdym razem przyciągają na widownię całe tłumy chętnych. Miłośnicy polskiej muzyki mieli okazję wziąć udział w występie „Babadag”, podczas którego zostali przeniesieni w magiczny świat post-folku. Działająca między Wilnem, Suwalszczyzną a Warszawą polsko-litewska formacja eksperymentuje z wątkami muzyki tradycyjnej, nadając im zaskakujące i współczesne formy oraz brzmienia.

Zespół został założony w Warszawie przez utalentowaną wokalistkę i kompozytorkę Olę Bilińską, a jego pierwotny skład tworzył również Szymon Tarkowski, Hubert Zemler i Maciej Cieślak. Na debiutanckiej płycie grupy, zatytułowanej „Babadag”, znalazły się kompozycje inspirowane naturą, polskim i amerykańskim folkem, brzmieniami z Afryki i Karaibów oraz prozą Andrzejem Stasiuka. Po przeprowadzce na Suwalszczyznę do zespołu dołączyły siostry Kriščiūnaitė z Wilna oraz trzech artystów z warszawskiej sceny muzycznej, co zaowocowało nagraniem drugiej płyty „Šulinys”, opartej na tradycyjnych litewskich pieśniach i kanonach sutartines. Bilety na występ muzyków dostępne były w wygodnej sprzedaży online.

Małopolski Ogród Sztuki – bilety na koncerty

W październiku w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyły się 68. Krakowskie Zaduszki Jazzowe – jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Europie. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Gdy jazz jest wszystkim…”.

Program festiwalu obejmował tradycyjnie cztery koncerty główne oraz Zaduszny Wieczór Jazzowy w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Wybitni przedstawiciele jazzu zjechali się do Krakowa, aby razem z miłośnikami tego gatunku muzycznego celebrować jazzową jesień. 

 

Pierwszego dnia festiwalu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki miał miejsce koncert otwarcia zatytułowany „Ogrody Jazzu”. Na scenie pojawili się wówczas tacy muzycy, jak pianista Bartłomiej Leśniak w Kwintecie Horntet oraz zespół Funk de Nite, który świętował 30-lecie działalności artystycznej.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Małopolski Ogród Sztuki?
Małopolski Ogród Sztuki znajduje się w Krakowie przy ulicy Rajskiej 12 w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta.
Jakie wydarzenia odbywają się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki?
Małopolski Ogród Sztuki organizuje m.in. festiwale, koncerty, wydarzenia warsztatowe czy eventy tematyczne. Bilety na krakowskie imprezy dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej, m.in. za pośrednictwem naszej platformy eBilet.pl.
Kiedy został otworzony Małopolski Ogród Sztuki?
Oficjalne otwarcie placówki miało miejsce w drugiej połowie 2012 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też