Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Koncerty Muzyka etniczna Tinariwen w Warszawie

Tinariwen w Warszawie

07.09.2024 Warszawa

Organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy Jakub Malinowski

Sprawdź bilety
Tinariwen w WarszawieBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Tinariwen w Warszawie
sobota
07.09.2024
20:00

Tinariwen w Warszawie

Warszawa, Progresja

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert zespołu Tinariwen! Pionierzy afrykańskiego bluesa we wrześniu powracają do Polski na jedyny polski występ w ramach cyklu African Beats. Zespół przybywa do Europy z materiałem ze swojej ostatniej płyty “Amatssou”. Bilety na koncert Tinariwen już dostępne.

 

  • Otwarcie drzwi godz. 19:00
  • Początek koncertu godz. 20:00

Tinariwen informacje

Tinariwen jest malijskim zespołem muzycznym, grającym afrykańskiego bluesa, założonym w 1982 roku w obozie tuareskich rebeliantów w Libii. Grupa aktywnie wspiera długoletnią walkę tego saharyjskiego ludu o niezależne państwo, koncertując regularnie w krajach Europy i Ameryce Północnej. Część utworów zespołu powstała w języku francuskim.

Tematyka poruszana w kompozycjach Tinariwen dotyka ważnych problemów społecznych współczesnych Tuaregów, związanych z porzucaniem wędrownego trybu życia, masową migracją do miast północnego Sahelu i zatracaniem narodowej tożsamości koczowników. Miejscowy polityk Iyad Ag Ghali sponsorował nawet grupę w podziękowaniu za jej wkład w popularyzację wiedzy o kulturze Tuaregów na świecie. Formacja wykonuje tradycyjną muzykę afrykańskich Berberów, pomimo wykorzystania nowoczesnych instrumentów.

 

Organizator: Agencja Perspektywy

 

Koncert odbędzie się w ramach cyklu African Beats, prezentującego muzykę i kulturę Afryki, poprzez cykl koncertów klubowych oraz plenerowy African Beats Festival. 

 

 

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też