Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Opera Krakowska

Opera Krakowska

Kraków, Lubicz 48
Opera KrakowskaOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Opera Krakowska to miejski teatr operowy, zajmujący gmach przy ul. Lubicz 48 w Krakowie. Instytucja kontynuuje długoletnią tradycję Teatru Miejskiego, który obecnie funkcjonuje jako Teatr im. Juliusza Słowackiego. W 1954 roku Towarzystwo Przyjaciół Opery zdecydowało przywrócić na krakowską scenę ten wyjątkowy gatunek muzyczny. W niedługim czasie powstał nowy zespół operowy, który tworzyli absolwenci Wydziału Wokalnego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej oraz muzycy Krakowskiej Filharmonii. Równocześnie aktywną działalność rozpoczęła krakowska Operetka. W 1958 roku nastąpiło połączenie obu zespołów i od tej pory funkcjonowały pod wspólnym szyldem Miejskiego Teatru Muzycznego – Opera i Operetka. W 2002 roku krakowska instytucja zyskała miano Opery Krakowskiej w Krakowie i do dziś realizuje najpiękniejsze muzyczne inscenizacje.

Opera Kraków repertuar

Repertuar Opery Krakowskiej obejmuje klasykę operową taką jak spektakl „Pajace” czy Orfeusz i Eurydyka”. Znajdują się tam także propozycje dla młodszych widzów takie jak spektakl „Muzyka i Magia”, oparty na motywach znanych baśni. Wśród operetek można tu zobaczyć np. „Zemstę Nietoperza”.

Opera Krakowska prowadzi także działalność edukacyjną, skierowaną do różnych grup wiekowych. Przykładem takich działań są warsztaty edukacyjne #opera, przeznaczone dla miłośników opery, którzy podczas spotkań organizowanych raz w miesiącu będą mieli szansę pogłębić swoją wiedzę o spektaklach operowych i poznać je „od podszewki” - obejrzeć scenografię i kostiumy czy zajrzeć do partytur. Opera Kraków to również miejsce koncertów spoza nurtu muzyki klasycznej.

W budynku Opery Krakowskiej występują również artyści Renata Przemyk, Maciej Maleńczuk , Alosza Awdiejew i wielu innych.

Opera Krakowska bilety

eBilet Polska posiada w sprzedaży najlepsze i oryginalne bilety do opery, bilety na spektakl i inne wydarzenia w Operze Krakowskiej. Już dziś kup bilety do opery i podaruj sobie lub bliskim okazję do udziału w niezapomnianych spektaklach muzycznych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też