Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Klub Forty Kleparz

Klub Forty Kleparz

Kraków, Kamienna 2-4
Klub Forty KleparzOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Klub Forty Kleparz to wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Krakowa. Siedziba lokalu mieści się przy ul. Kamiennej 2. Dawniej w tym miejscu znajdował się wybudowany w XIX wieku przez Austriaków Bastion III Kleparz, zwany też Fortem Kleparskim. Budowla ta miała przeznaczenie obronne, jednak z uwagi na postęp technologiczny w krótkim czasie stała się przestarzała. W czasie II wojny światowej Fort nie brał udziału w czynnych walkach, był natomiast miejscem przetrzymywania jeńców radzieckich. Współcześnie, w jego piwnicach znajduje się składnica win oraz muzyczny Klub Forty Kleparz Kraków. Sala koncertowa klubu, wyposażona w profesjonalny sprzęt muzyczny i oświetleniowy, może pomieścić nawet 200 osób. Entuzjaści alternatywnych brzmień doskonale się tu odnajdą. Forty Kleparz stawia bowiem na promocję młodych zespołów alternatywnych, wschodzących artystów polskich i zagranicznych.

Forty Kleparz Bilety

Interesują Cię nachodzące wydarzenia krakowskiej sceny muzycznej? W sprzedaży na eBilet.pl znalazły się oryginalne bilety na koncerty w Klubie Forty Kleparz – kup już dziś!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też