Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Kamienna 12

Kamienna 12

Kraków, Kamienna 12
Kamienna 12OpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kamienna 12 w Krakowie to całoroczne miejsce organizacji wydarzeń i spotkań z artystami. Klubowa przestrzeń znajduje się pod tym samym adresem co znany z festiwali letnich HYPE PARK. Dwie wytłumione, industrialne hale stanowią wszechstronne miejsce dla różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, eventów artystycznych, targów i warsztatów. Odbywają tu także duże imprezy muzyczne, koncerty oraz spektakle i spotkania kabaretowe.

Scena na Kamiennej 12 ściąga artystów z całego świata. Grali tu m.in. Brutus, ILLUSION, Haken czy Municipal Waste. Regularnie odbywają się tu także imprezy taneczne jak m.in. Retro Summer: Friday I’m in love, SHOW ME LOVE: 90’s & 2000’s classics i #LocalHeroes na Hajpie. Ciekawą propozycją dla fanów dobrego jedzenia jest impreza Gastro Raban, na której można skosztować przysmaków od lokalnych dostawców. Wszechstronność działania oraz społeczny charakter tego miejsca sprawiają, że mimo niewielkiego stażu jest to jeden z najważniejszych punktów na imprezowej mapie Krakowa.

Kamienna 12 Kraków – wydarzenia i eventy

Jakie eventy oferuje Kamienna 12 Kraków? Wydarzenia obejmują zarówno koncerty i imprezy muzyczne, jak i spotkania z artystami, targi lokalnych wystawców i warsztaty. Miejsce jest także znane z cyklicznych imprez tanecznych, które nawiązują do popularnych motywów filmowych lub klasycznego brzmienia z lat 90. lub 2000. To m.in. STRANGER THINGS ROLLER DISCO, RETRO SUMMER: Hot Miami Night czy RETRO SUMMER: Back to the 90s, czy Nuty ze starego Bravo - Biba jak za danych lat.

Latem Kamienna 12 zamienia się przestrzeń muzyczno-gastronomiczną, gdzie przy dźwiękach muzyki goście mogą także skorzystać z oferty baru i ogródka. Niezobowiązujący klimat HYPER PARKU sprzyja rozmowom na temat sztuki i zachęca do próbowania swoich sił w różnych obszarach artystycznych, czemu sprzyjają odbywające się tu warsztaty oraz spotkania z artystami. 

Kamienna 12 Kraków – koncerty i imprezy muzyczne

Kamienna 12 w Krakowie to adres, który świetnie znają fani cięższych brzmień. Na krakowskiej scenie wystąpiły m.in. takie zespoły jak Gaerea. British Lion, Uncle Acid & Deadbeats, ILLUSION, Ingested, Cannibal Corpse, Brutus, Destroyer 666, Entropia czy Mord’A’Stigmata.

Fani muzycznego undergroundu mogli posłuchać intrygującej fuzji metalu, bluesa, soulu i śpiewu gospel w wykonaniu amerykańsko-szwajcarskiego muzyka Manuela Gagneux. Goście Kamiennej 12 mogli także bawić się na koncercie Brodki, Julii Wieniawy oraz Luxtorpedy.

Kamienna 12 Kraków – bilety online i harmonogram

Planujesz wybrać się na wydarzenia, które będą miały miejsce przy Kamiennej 12 w Krakowie? Bilety na zbliżające się atrakcje możesz kupić online lub w sprzedaży stacjonarnej. Na stronie eBilet.pl znajdziesz informacje o nadchodzących eventach oraz wygodnie kupisz bilet na interesujący Cię koncert.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Kamienna 12 Kraków?
Kamienna 12 mieści się na terenie dawnych magazynów przy Dworcu Towarowym w Krakowie. Bliskość węzła tramwajowego i autobusowego ułatwia dojazd ze wszystkich części miasta.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kamiennej 12 Kraków?
W Kamiennej 12 w Krakowie odbywają się koncerty, imprezy taneczne, spotkania z artystami oraz warsztaty i targi. Latem przestrzeń pełni funkcję muzyczno-festiwalowego forum. Można tu także skorzystać z oferty gastronomicznej.
Kiedy została otworzona Kamienna 12 Kraków?
Kamienna 12 wraz HYPER PARKIEM została otwarta w 2021 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też