Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Strefa Błonia

Strefa Błonia

Kraków, al. 3 Maja 55
Strefa BłoniaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Znajdująca się w krakowskiej dzielnicy Zwierzyniec Strefa Błonia to park miejski w postaci rozległej łąki o powierzchni 48 ha i obwodzie 3500 metrów –rozmiary te czynią Strefę największą miejską łąką w Europie. Historia Strefy Błonia sięga XII wieku, a obecnie na jej obszarze mieszczą się dwa krakowskie kluby sportowe. Jednak mające miejsce w Strefie Błonia wydarzenia przyjmują nie tylko charakter sportowy, ale również kulturalny i rozrywkowy, na przykład w postaci festiwali i koncertów.

Strefa Błonia – wydarzenia kulturalne i rozrywkowe

Strefa Błonia to idealne miejsce do relaksu, rodzinnych pikników i spotkań z osobami o podobnych pasjach. Wśród organizowanych w Strefie Błonia wydarzeń cyklicznych warto wyróżnić letnie edycje Kiermaszu Płyt Winylowych i CD, które odbywają się w co drugą niedzielę miesiąca. W tym czasie w Strefie Błonia można kupić ponadczasowe, czarne krążki winylowe oraz sprzedać czy wymienić swoje kolekcje płyt.

Kolejnym regularnie odbywającym się w Strefie Błonia wydarzeniem jest Kino Plenerowe Kinożercy. W co drugą sobotę razem z Kinem Mikro zbierają się w tym miejscu miłośnicy kinematografii z całego regionu. W Strefie Błonia na widzów czekają zarówno starsze klasyki, jak i najnowsze hity filmowe.

Dla osób, które szukają rozrywki i chcą spędzić miły czas z nowo poznanymi osobami, świetną okazją są organizowane w Strefie Błonia wydarzenia PubQuiz. W tematycznych quizach mogą wziąć udział wszystkie zgłoszone wcześniej drużyny – wydarzenie swoją formą przypomina popularne teleturnieje, takie jak “Milionerzy” czy “Jeden z dziesięciu”.

Strefa Błonia – koncerty najpopularniejszych artystów

Jakie jeszcze wydarzenia czekają na osoby spędzające czas w krakowskiej Strefie Błonia? Koncerty są równie istotną częścią działalności tego parku – dużym echem odbił się organizowany 28 czerwca 2008 roku występ kanadyjskiej piosenkarki Celine Dion. Tego dnia pod sceną w Strefie Błonia koncert oglądało ponad 30 tysięcy osób, które wraz z artystką śpiewały takie hity jak “Taking Chance”, “Power of Love” czy kultowe “My Heart Will Go On”.

Celine Dion to nie jedyna międzynarodowa gwiazda, która występowała w Strefie Błonia. Koncert w tym miejscu z okazji trwających w 2010 roku juwenaliów zagrał brytyjski zespół muzyczny Apollo 440. Podczas organizowanego w Strefie Błonia wydarzenia 7 maja wystąpili również: Paweł Kukiz, Piersi, Dżem, Enej oraz Syndrom Kreta.

Strefa Błonia – wydarzenia w najbliższym czasie

Krakowska Strefa Błonia jest otwarta dla wszystkich o każdej porze roku – to w tym miejscu regularnie organizowane są strefy kibica, kina plenerowe, PubQuizy i wiele więcej. W najbliższym czasie w Strefie Błonia koncerty zagrają najbardziej rozpoznawalni w Polsce i za granicą artyści, lokalni muzycy, a nawet mieszkańcy miasta – scena stoi otworem dla każdego podczas regularnie organizowanych wieczorów karaoke.

Strefa Błonia – bilety na nadchodzące wydarzenia

Strefa Błonia od dekad jest centrum rozrywki oraz kultury dla mieszkańców Krakowa i okolic. Organizowane w Strefie Błonia wydarzenia i koncerty to wymarzone miejsce do spędzania wolnego czasu w dobrej atmosferze oraz zawierania nowych znajomości. Nie przegap najlepszej zabawy w mieście i wybierz się do Strefy Błonia. Bilety na nadchodzące wydarzenia zarezerwujesz już teraz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Strefa Błonia?
Strefa Błonia znajduje się w północnej części krakowskiej dzielnicy Zwierzyniec, która słynie z zielonych terenów i spokoju. Pełny adres to al. 3 Maja 55, 30-062 Kraków.
Jakie wydarzenia odbywają się w Strefie Błonia?
Wśród organizowanych w Strefie Błonia wydarzeń warto wyróżnić koncerty, kino plenerowe, konkursy i inne inicjatywy kulturalne.
Kiedy została otworzona Strefa Błonia?
Pierwsze wzmianki o Strefie Błonia pojawiły się w 1162 roku, kiedy to zamożny szlachcic Jaksa z Miechowa podarował łąkę klasztorowi norbertanek.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też