Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Wilki

WilkiSzczegółyOpisWydarzeniaWilki - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Warszawa
członkowie:
Robert Gawliński, Beniamin Gawliński, Emanuel Gawliński, Mikis Cupas, Maciej Gładysz, Adam Kram
dyscyplina:
zespół pop-rockowy
social media:

Opis

Wilki to polski zespół wykonujący rocka, w późniejszym czasie pop-rocka, który założony został przez Roberta Gawlińskiego, kompozytora i autora tekstów.

Początki zespołu Wilki 

Od początku działalności w zespole Wilki pojawiło się wielu warszawskich muzyków. Należeli do nich między innymi  Andrzej Zeńczewski, Piotr Kokosiński czy Robert Ochnio czy Andrzej SmolikKiedy już skład zespołu się ustabilizował nagle zmarł basista Adam Żwirski, któremu Robert zadedykował jeden z utworów „Son of the Blue Sky”.

 

W 1992 roku na sklepowe półki trafiła płyta pt. Wilki, który okazał się bestsellerem. Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie były autorstwa Roberta Gawlińskiego. Rok później pojawia się druga płyta zespołu Wilki Przedmieścia. Różniła się od poprzedniej rockowym i funkowym brzmieniem.

Wilki to zespół, który wciąż jest na topie 

Wilki to jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej, od 25 lat wciąż na topie. Debiutowali utworem „Son Of The Blue Sky” i rozpętali istną wilkomanię. Piosenki takie jak Aborygen, Eli Lama Sabachtani, czy Beniamin śpiewała cała Polska.

 

Kolejne albumy przynosiły wiele hitów – wystarczy wymienić takie piosenki jak Bohema, Love Story, Baśka, Urke, Na zawsze i na wieczność, czy Here I Am. Koncerty Wilków to wydarzenia wyjątkowe czasami wręcz magiczne. Obecnie zespół tworzą Robert Gawliński, Mikis Cupas, Maciek Gładysz, Hubert Gasiul i Marcin Ciempiel oraz syn Roberta Gawlińskiego, Beniamin. Zespół intensywnie koncertuje, promując swój ostatni album zatytułowany „Przez Dziewczyny”. Zespół świętuje 25 lat działalności artystycznej.  

 

 

Wydarzenia

Wilki - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Wilki?

Miejscowości, w których Wilki wystąpi w najbliższym czasie: Płock.

Kiedy powstał zespół Wilki?
Wilki to polski zespół muzyczny, który został założony przez Roberta Gawlińskiego w 1991 roku w Warszawie.
Jaką muzykę tworzy zespół Wilki?
Zespół Wilki tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak rock oraz pop-rock.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Wilki?
W zespole Wilki obecnie znajdują się Robert Gawliński, Beniamin Gawliński, Emanuel Gawliński, Mikis Cupas, Maciej Gładysz oraz Adam Kram.
Jaki był pierwszy album zespołu Wilki?
Pierwszy album zespołu nazywa się "Wilki", swoją premierę miał 8 maja 1992 roku. Album uzyskał status podwójnej platyny.
Jaki był ostatni utwór wydany przez zespół Wilki?
Ostatnim utworem zespołu Wilki jest "Na krawędzi życia". Jest to utwór promujący podwójny album "26/26". Swoją premierę na serwisie YouTube miał 11 maja 2018 roku. Obecnie teledysk do utworu liczy ponad 5 milionów odsłon.

Fani lubią też

Zobacz też