Wilki

Wilki

Wilki to polski zespół wykonujący rocka, w późniejszym czasie pop-rocka, który założony został przez Roberta Gawlińskiego, kompozytora i autora tekstów.

Początki zespołu Wilki 

Od początku działalności w zespole Wilki pojawiło się wielu warszawskich muzyków. Należeli do nich między innymi  Andrzej Zeńczewski, Piotr Kokosiński czy Robert Ochnio czy Andrzej SmolikKiedy już skład zespołu się ustabilizował nagle zmarł basista Adam Żwirski, któremu Robert zadedykował jeden z utworów „Son of the Blue Sky”.

 

W 1992 roku na sklepowe półki trafiła płyta pt. Wilki, który okazał się bestsellerem. Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie były autorstwa Roberta Gawlińskiego. Rok później pojawia się druga płyta zespołu Wilki Przedmieścia. Różniła się od poprzedniej rockowym i funkowym brzmieniem.

Wilki to zespół, który wciąż jest na topie 

Wilki to jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej, od 25 lat wciąż na topie. Debiutowali utworem „Son Of The Blue Sky” i rozpętali istną wilkomanię. Piosenki takie jak Aborygen, Eli Lama Sabachtani, czy Beniamin śpiewała cała Polska.

 

Kolejne albumy przynosiły wiele hitów – wystarczy wymienić takie piosenki jak Bohema, Love Story, Baśka, Urke, Na zawsze i na wieczność, czy Here I Am. Koncerty Wilków to wydarzenia wyjątkowe czasami wręcz magiczne. Obecnie zespół tworzą Robert Gawliński, Mikis Cupas, Maciek Gładysz, Hubert Gasiul i Marcin Ciempiel oraz syn Roberta Gawlińskiego, Beniamin. Zespół intensywnie koncertuje, promując swój ostatni album zatytułowany „Przez Dziewczyny”. Zespół świętuje 25 lat działalności artystycznej.  

 

 

Wilki - Często zadawane pytania

  • Wilki to polski zespół muzyczny, który został założony przez Roberta Gawlińskiego w 1991 roku w Warszawie.
  • Zespół Wilki tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak rock oraz pop-rock.
  • W zespole Wilki obecnie znajdują się Robert Gawliński, Beniamin Gawliński, Emanuel Gawliński, Mikis Cupas, Maciej Gładysz oraz Adam Kram.
  • Pierwszy album zespołu nazywa się "Wilki", swoją premierę miał 8 maja 1992 roku. Album uzyskał status podwójnej platyny.
  • Ostatnim utworem zespołu Wilki jest "Na krawędzi życia". Jest to utwór promujący podwójny album "26/26". Swoją premierę na serwisie YouTube miał 11 maja 2018 roku. Obecnie teledysk do utworu liczy ponad 5 milionów odsłon.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wilki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/