Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo

Imany

Organizator: Go Ahead

ImanyO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Imany, obok Zaz, jest uważana za jedno z największych objawień francuskiej sceny ostatnich lat. Imany czyli właściwie Nadia Mladjao urodziła się 5 kwietnia w 1979 roku w Martigues we Francji. Jej rodzice pochodzą z Komorów - wyspiarskiego państwa w północnej części kanału Mozambickiego. Imany jako nastolatka trenowała skoki wzwyż, następnie zajmowała się modelingiem zwiedzając różne zakątki świata. Po powrocie do Francji rozpoczęła karierę muzyczną.

Imany - informacje o artystce

Jak sama twierdzi jej inspiracjami są: Madonna, Nina Simone, Billie Holiday, Tracy Chapman czy Lauryn Hill. Jej muzyka określana jest jako połączenie akustycznego folku oraz soulowego bluesa. Młodziutka Francuzka do Paryża trafiła prosto z Nowego Jorku, gdzie odnosiła sukcesy jako modelka. Po przeprowadzce do Europy wybrała jednak drogę muzyczną i błyskawicznie oczarowała kontynent swoim zjawiskowym głosem. Już pierwszy album wokalistki, „The Shape of a Broken Heart”, wydany w 2011 roku, pokrył się platyną we Francji, Grecji i Polsce. W 2013 roku Imany wygrała nagrodę “Bursztynowego Słowika” podczas koncertu Top of the Top na Sopot Top of the Top Festival 2013 w Sopocie. Podobnym sukcesem cieszyły się single „You Will Never Know” czy „Don’t Be So Shy” z drugiej płyty. W ubiegłym roku wokalistka wydała również EP-kę "There were tears", którą promował singiel o tym samym tytule. W sierpniu 2016r. ukazał się najnowszy album artystki, "The Wrong Kind Of War". Oprócz nowych kompozycji na płycie znalazły się trzy utwory, które poznaliśmy przy okazji minialbumu „There Were Tears”. Pojawił się tam również międzynarodowy przebój „Don’t Be So Shy” zremixowany przez DJ-ski duet Filatov & Karas, oraz ten sam utwór w aranżacji z 9-osobowych bandem.

 

Imany muzyka

Gdy w 2008 roku Imany ostatecznie zakończyła swoją karierę w modelingu, by poświęcić się muzyce, artystka próbowała swoich sił na amerykańskiej scenie muzycznej. Niestety producenci z USA nie poznali się na niewątpliwym talencie piosenkarki. Imany wróciła do Francji, gdzie została dostrzeżona przez producenta Malicka Ndiaye. Imany zdecydowała się pisać swoje teksty po angielsku, dlatego że, jak sama twierdzi, pisanie w tym języku jest dla niej łatwiejsze niż po francusku. Wbrew namowom producentów, którzy zachęcali ją do tworzenia muzyki R&B, artystka zdecydowała się pójść śladami swoich największych inspiracji i tworzyć muzykę soulową, blues i folk. Oprócz wydania albumów studyjnych w 2014 roku na rynku muzycznym pojawiła się ścieżka dźwiękowa do filmu „Spódnice w górę!” – „Sous les jupes des filles”, która w całości została nagrana przez Imany.

Imany w Polsce

Iwany w Polsce! Artystka odwiedzi Polskę w 2022 roku. Imany w maju wystąpi na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, następnie uda się do Poznania, Warszawy i Gdańska. Bądź na bieżąco, aby nie przegapić niezwykle emocjonujących wydarzeń i koncertów!

 

Bilety na dwa koncerty Imany w Polsce dostępne są w sprzedaży!

Po ubiegłorocznych, wyprzedanych koncertach piosenkarka wystąpi 15 października na Torwarze (Warszawa) i 16 października w Hali nr 2 MTP (Poznań)!

Znamy już support koncertów Imany - w obu miastach pojawi się Mery Spolsky!
Po sukcesie ubiegłorocznych koncertów w Polsce wokalistka wraca ponownie! Imany, obok Zaz, jest uważana za jedno z największych objawień francuskiej sceny ostatnich lat. Jej muzyka określana jest jako połączenie akustycznego folku oraz soulowego bluesa. Młodziutka Francuzka do Paryża trafiła prosto z Nowego Jorku, gdzie odnosiła sukcesy jako modelka. Po przeprowadzce do Europy wybrała jednak drogę muzyczną i błyskawicznie oczarowała kontynent swoim zjawiskowym głosem. Już pierwszy album wokalistki, „The Shape of a Broken Heart”, wydany w 2011 roku, pokrył się platyną we Francji, Grecji i Polsce. Podobnym sukcesem cieszyły się single „You Will Never Know” czy „Don’t Be So Shy” z drugiej płyty. W ubiegłym roku wokalistka wydała również EP-kę "There were tears", którą promował singiel o tym samym tytule. W sierpniu 2016r. ukazał się najnowszy album artystki, "The Wrong Kind Of War". Oprócz nowych kompozycji na płycie znalazły się trzy utwory, które poznaliśmy przy okazji minialbumu „There Were Tears”. Pojawił się tam również międzynarodowy przebój „Don’t Be So Shy” zremixowany przez DJ-ski duet Filatov & Karas, oraz ten sam utwór w aranżacji z 9-osobowych bandem.

 

FAQ:

●           Jakie albumy wydała dotychczas Imany?

Imany wydała kilka albumów studyjnych, mini albumów oraz album koncertowy.

Albumy studyjne: “The Shape of a Broken Heart” (2011 rok), “The Wrong Kind of War” (2016 rok), “Voodoo Cello” (2021 rok)

Mini albumy: “Accousitc Sessions” (2010 rok), “There Were Tears” (2016 rok), “No Reason No Rhyme” (2017 rok), “Time Only Moves” (2019 rok)

Album koncertowy: “Live at the Casino de Paris” (2019 rok)

●           Jaką muzykę tworzy Imany?

Muzyka Imany określana jest jako połączenie soulowego bluesa i akustycznego folku.

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też