Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Piwnica Pod Baranami

Piwnica Pod Baranami

Kraków, Rynek Główny 27
Piwnica Pod BaranamiOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Piwnica Pod Baranami to jedno z kultowych miejsc na mapie Krakowa, gdzie każdy miłośnik historii, muzyki i teatru znajdzie coś dla siebie. To właśnie tutaj swoją karierę zaczynali Ewa Demarczyk oraz Marek Grechuta.

Piwnica Pod Baranami znajduje się w zabytkowych podziemiach Pałacu Potockich, gdzie w XV i XVI wieku działała gospoda. Mówi się, że stałymi jej bywalcami był Mikołaj Rej i Jan Kochanowski. Początki znanej do dziś Piwnicy Pod Baranami sięgają lat 50 XX, kiedy to w Polsce zaczęła się reformacja artystyczna. Artyści zaczynali wówczas eksperymentować ze sztuką, poszukując swojej własnej drogi artystycznej. Pomysłodawcą obiektu był Piotr Skrzynecki. Początkowo Piwnica Pod Baranami miała być tylko miejscem dla grup studentów, jednak szybko przemieniła się w ośrodek kultury. Do dziś jest to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców Krakowa, jak i przybywających do miasta turystów.

Piwnica Pod Baranami – wydarzenia

Od początku swojego istnienia Piwnica Pod Baranami gościła na scenie znanych artystów, m.in. Ewę Demarczyk, Grzegorza Turnau, Marka Grechutę czy Zbigniewa Preisnera. Atrakcje, odbywające się w obiekcie, to fantastyczne propozycje występów kulturalnych, które z pewnością dostarczą gościom sporo dobrej zabawy. Niepowtarzalna atmosfera, którą czuć w lokalu, to duży wyróżnik tego miejsca.

Dlaczego warto odwiedzić Piwnicę Pod Baranami? Wydarzenia kulturalne, mające tu miejsce, to spora dawka niezapomnianych przeżyć, którą doceni publiczność w każdym wieku. Dużym zainteresowaniem gości cieszył się m.in. specjalny koncert upamiętniający utwory Ewy Demarczyk i Marka Grechuty. Na bieżące i nadchodzące wydarzenia, odbywające się w Piwnicy Pod Baranami, bilety dostępne są w sprzedaży elektronicznej za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

Piwnica Pod Baranami – koncerty

Nadchodzące wydarzenia to bardzo zróżnicowane propozycje rozrywkowe, które z pewnością zainteresują wszystkich fanów dobrej zabawy i muzyki. Na organizowanych przez Piwnicę Pod Baranami koncertach nie brakuje bowiem tłumów tłoczących się pod sceną.

W nadchodzących tygodniach chętni będą mogli wziąć udział w koncercie wyprawionym ku pamięci Leopolda Kozłowskiego – polskiego pianisty, kompozytora, dyrygenta oraz ostatniego przedstawiciela przedwojennych klezmerów w Polsce. Podczas wydarzenia na scenie pojawi się Renata Świerczyńska, Andrzej Róg, Halina Jarczyk oraz Jacek Bylica.

Jakie jeszcze imprezy muzyczne odbędą się w Piwnicy Pod Baranami? Bilety na recital Agaty Ślazyk również cieszą się zainteresowaniem internautów. Artystka zaprezentuje widowni pieśni z piwniczego archiwum w całkiem nowym, świeżym brzmieniu. Kompozycje te inspirowane będą poezją takich osobistości, jak Wiesław Dymny czy Agnieszka Osiecka.

W Piwnicy Pod Baranami pojawi się także Wiktoria Bisztyga, która swoją karierę artystyczną rozpoczęła w Zespole Pieśni i Tańca UJ "Słowianki". Artystka od lat współpracuje z chórem "Organum", pojawiając się na licznych polskich i zagranicznych konkursach muzycznych. Podczas jej wystąpień zobaczyć można także wybitnego organistę i profesora Akademii Muzycznej w Krakowie – Marka Stefańskiego. Bilety na koncert wokalistki dostępne są w sprzedaży online.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Piwnica Pod Baranami?
Piwnica Pod Baranami znajduje się przy ul. Rynek Główny 7 w Krakowie.
Jakie wydarzenia odbywają się w Piwnicy Pod Baranami?
W obiekcie mają miejsce koncerty i wydarzenia kulturalne, inspirowane często poezją słynnych polskich twórców.
Kiedy została otworzona Piwnica Pod Baranami?
Piwnica Pod Baranami powstała w latach 50. XX wieku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też