Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Sławomira Łozińska

Sławomira Łozińska

Sławomira ŁozińskaOpisWydarzeniaSławomira Łozińska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Sławomira Łozińska to utalentowana aktorka starszego pokolenia, która przez szerszą publikę może być kojarzona z popularnych polskich seriali, m.in. "Barwy szczęścia", "Klan" czy "Daleko od szosy". Swoją długoletnią karierę zawdzięcza nie tylko talentowi, ale także ciężkiej pracy i wykształceniu. Artystka ukończyła PWST w Warszawie. Jej dorobek obejmuje kilkadziesiąt różnorodnych ról.

Historia Sławomiry Łozińskiej

Sławomira Łozińska urodziła się 8 kwietnia 1953 roku w Warszawie. W stolicy także mieszkała, wychowywała się, a następnie tutaj ukończyła szkołę średnią i aplikowała na studia. Dostała się, a następnie w 1975 roku ukończyła Wydział Aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w stolicy. Nie poprzestała jednak tylko na artystycznym wykształceniu, ponieważ ma na swoim koncie również podyplomowe studium menedżerów kultury, które zrealizowała przy Szkole Głównej Handlowej.

Sławomira Łozińska już w tracie studiów występowała w Teatrze Narodowym w Warszawie. Grała także role w Teatrze Nowym oraz Teatrze Adekwatnym. W późniejszych lata poza działalnością artystyczną piastowała stanowisko kierownika Działu Organizacji Pracy Artystycznej Teatru Narodowego oraz wiceprezesa zarządu głównego Związku Artystów Scen Polskich. W końcu w 2003 roku została powołana do składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, gdzie zasiadała przez dwa lata. Następnie od 2008 roku była dyrektorem naczelnym Teatru Ateneum.

Sławomira Łozińska jest również jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Jej twarz stała się popularna dzięki rolom w licznych serialach, np. "Daleko od szosy" czy "Barwy szczęścia" oraz wartościowym filmom, np. "Dług".

Sławomira Łozińska — największe sukcesy

Sławomira Łozińska ma na swoim koncie wiele sukcesów. Aż trzykrotnie otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu Filmów Telewizyjnych w Olsztynie oraz nagrodę im. Janusza Warneckiego, która jest przyznawana wybitnym artystom. Warto jednak podkreślić, że aktorka może się również pochwalić wieloma innymi odznaczeniami. I to takimi, które nie mają bezpośredniego związku z teatrem czy telewizją. Otrzymała m.in. Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy, a także została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Najpopularniejsze filmy, seriale i spektakle Sławomiry Łozińskiej

Sławomira Łozińska wystąpiła m.in. w:

 • filmach:
  • "Granica", gdzie zagrała rolę Justyny,
  • "Dług", gdzie zagrała rolę matki Adama,
  • "Kameleon", gdzie zagrała rolę Mili,
  • "Lokatorka", gdzie zagrała rolę Janiny Markowskiej,
 • serialach:
  • "Dyrektorzy", gdzie zagrała rolę pielęgniarki,
  • "Daleko od szosy", gdzie zagrała rolę dziewczyny Leszka — Bronki,
  • "Alternatywy 4", gdzie zagrała rolę pielęgniarki Marysi,
  • "Klan", gdzie zagrała rolę matki Marty Michalskiej,
  • "Na dobre i na złe", gdzie zagrała rolę psycholog Aliny,
  • "M jak Miłość", gdzie zagrała rolę Zofii,
  • "Barwy szczęścia", gdzie zagrała rolę Barbary Jakubik-Grzelak,
 • spektaklach teatralnych i telewizyjnych:
  • "Zakład Doświadczalny Solidarność", gdzie zagrała rolę Teściowej,
  • "NAD", gdzie zagrała rolę Mamy,
  • "Alibi od zaraz", gdzie zagrała rolę pani Rubin.

Z kim współpracuje Sławomira Łozińska?

Na planie filmowym i deskach teatru Sławomira Łozińska współpracowała m.in. z:

 • Andrzejem Chyrą, Robertem Gonerą, Joanną Szurmiej, Edytą Bach (w ramach filmu "Dług"),
 • Krystyną Jandą, Andrzejem Sewerynem, Haliną Winiarską (w ramach filmu "Granica"),
 • Karolem Strasburgerem, Jerzym Bończakiem, Ewą Błaszczyk (w ramach filmu "Kameleon"),
 • Janem Fryczem, Andrzejem Grabowskim, Ireną Melcer (w ramach filmu "Lokatorka"),
 • Adamem Sajnukiem, Marcinem Słowińskim, Piotrem Cieplakiem, Igorem Gorzkowskim (w ramach spektakli teatralnych i telewizyjnych).

 

Zobacz też: Maciej Damięcki, Radosław Pazura, Olaf Lubaszenko, Grzegorz Damięcki, Krzysztof Ibisz, Aldona Orman, Marieta Żukowska, Magdalena Lamparska, Dorota Chotecka, Marcin Dorociński, Joanna Orleańska, Michał Piróg, Marcin Franc, Piotr Szwedes, Michał Lesień-Głowacki, Katarzyna Polewany, Przemysław Sadowski, Jacek Beler, Anna Gornostaj, Piotr Borowski,

 

Wydarzenia

Sławomira Łozińska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sławomira Łozińska?

Miejscowości, w których Sławomira Łozińska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań.

Kiedy urodziła się Sławomira Łozińska?
Sławomira Łozińska urodziła się 8 kwietnia 1953 roku.
Gdzie urodziła się Sławomira Łozińska?
Sławomira Łozińska urodziła się w Warszawie.
Jak rozpoczęła się kariera Sławomiry Łozińskiej?
Sławomira Łozińska już w trakcie studiów na Wydziale Aktorstwa na PWST w Warszawie zaczęła grać pierwsze role w Teatrze Narodowym. Miało to miejsce w 1973 roku. Swój debiut przed kamerą zaliczyła natomiast dwa lata później na planie serialu "Dyrektorzy", gdzie wcieliła się w rolę pielęgniarki.
Z kim występowała Sławomira Łozińska?
Na planie filmowym i deskach teatru Sławomira Łozińska współpracowała m.in. z: Andrzejem Chyrą, Robertem Gonerą, Joanną Szurmiej, Edytą Bach, Krystyną Jandą, Andrzejem Sewerynem, Haliną Winiarską, Karolem Strasburgerem, Jerzym Bończakiem, Ewą Błaszczyk, Janem Fryczem, Andrzejem Grabowskim, Ireną Melcer, Adamem Sajnukiem, Marcinem Słowińskim, Piotrem Cieplakiem czy Igorem Gorzkowskim.
Jakie są najpopularniejsze produkcje, w których wystąpiła Sławomira Łozińska?
Sławomira Łozińska wystąpiła m.in. w następujących filmach i serialach: "Granica", "Dług", "Kameleon", "Lokatorka", "Dyrektorzy", "Daleko od szosy", "Alternatywy 4", "Klan", "Na dobre i na złe", "M jak Miłość" czy Barwy szczęścia".

Fani lubią też

Zobacz też