Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Michał Lesień-Głowacki

Michał Lesień-Głowacki

Sprawdź wydarzenia
Michał Lesień-GłowackiSzczegółyOpisWydarzeniaMichał Lesień-Głowacki - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
49 lat
data urodzenia:
24.12.1974
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
Aktor (teatralny, filmowy i serialowy) oraz reżyser teatralny
social media:

Opis

Michał Lesień-Głowacki to urodzony 24 grudnia 1974 we Wrocławiu polski aktor telewizyjny, filmowy oraz teatralny, a także reżyser teatralny. Pochodzi z aktorskiej rodziny, gdyż jego ojciec jest również znanym i cenionym aktorem, a także reżyserem. W latach 1999-2005 regularnie grywał w Teatrze Polskim w Warszawie.

Przez lata okazjonalnie współpracował również z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu i Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu. Jednakże większość widzów kojarzy Lesienia z seriali, gdyż udało mu się zagrać w wielu lubianych i znanych, a największą rozpoznawalność zdobył w sitcomie "Lokatorzy". Wcielając się tu w przezabawną postać Jacka Przypadka - beztroskiego absolwenta Studium Gastronomicznego oraz szefa kuchni, który mieszka pod jednym dachem z dwiema młodymi i szalonymi dziewczynami. Od roku 2016 z powodzeniem zajmuje się także reżyserią seriali paradokumentalnych.

Początki kariery Michała Lesienia-Głowackiego

Na zainteresowanie Michał Lesienia aktorstwem ogromny wpływ miał ojciec Zbigniew Lesień, który wykonywał właśnie ten zawód. W 1991 roku, kiedy młody Michał był jeszcze w liceum, wraz z całą rodziną przeprowadził się do Kalisza, gdzie jego ojciec objął stanowisko dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Jeszcze w liceum Lesień statystował przy kilku przedstawieniach teatralnych, m.in.: "Nocna rozmowa z człowiekiem, którym się gardzi" oraz "Czarownice z Salem". Ukończywszy liceum w Kaliszu, zdecydował się na połączyć swoją przyszłość z aktorstwem i rozpoczął studia na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończył w 1998 roku. Jego debiut na scenie miał miejsce w 1997 roku na deskach Teatru Powszechnego rolą Szalimowa w sztuce "Letnicy" Maksima Gorkiego.

Michał Lesień-Głowacki i dalszy rozwój jego kariery  

Po udanym debiucie nie narzekał na brak pracy. W 1998 roku zagrał tytułową rolę w "Kordianie" Słowackiego w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, następnie w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu rolę Merkucjo w "Romeo i Julii" Szekspira. Kolejnym udanym krokiem w karierze Lesienia było związanie się z Teatrem Polskim w Warszawie. W latach 1999-2005 zagrał m.in. Demetriusza w "Śnie nocy letniej" Szekspira czy też Trinkulo w "Burzy" Szekspira.

Jego debiut na dużym ekranie przypada na rok 1997. W filmie "Kroniki domowe" otrzymał rolę Różyłło i gdzie wystąpił obok takiej gwiazdy jak Grażyna Szapołowska, a następnie w tym samym roku zagrał podrywacza u boku Jana Englerta, we wstrząsającym dramacie Radosława Piwowarskiego "Ciemna strona Wenus".  W 1998 roku natomiast otrzymał ważną rolę, z którą poradził sobie rewelacyjnie - był bardzo przekonujący w "Nie ma zmiłuj" grając energicznego Irka.

Największą popularność i rozpoznawalność przyniosła mu rola Jacka Przypadka w kultowym serialu "Lokatorzy". Od tamtego czasu aktor regularnie pojawia się w wielu produkcjach filmowych.

Michał Lesień-Głowacki - filmografia

Michał Lesień-Głowacki w ciągu całej swojej kariery aktorskiej nie wystąpił w zbyt wielu filmach. W jego dorobku możemy znaleźć takie pozycje filmowe jak:

 • "Pomiędzy" (1995)
 • "Ciemna strona Wenus" (1997)
 • "Kroniki domowe" (1997)
 • "Nie ma zmiłuj" (2000)
 • "Milczenie jest złotem" (2010)
 • "Wesele w kurnej chacie" (2016)
 • "Kobiety bez wstydu" (2016)

Aktor ma na swoim koncie wiele polskich serial do których zaliczyć możemy:

 • "Klan" (1997)
 • "Z pianką czy bez" (1997)
 • "Lokatorzy" (1999)
 • "M jak miłość" (2000)
 • "Gorący temat" (2002)
 • "Pogoda na piątek" (2006)
 • "Agentki" (2008)
 • "Siła wyższa" (2011)
 • "Blondynka" (2014)
 • "Leśniczówka" (2018)

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Michał Lesień-Głowacki - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Lesień-Głowacki?

Miejscowości, w których Michał Lesień-Głowacki wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Grodzisk Mazowiecki, Poznań, Szczecin, Bytom, Pabianice, Białystok, Kraków, Kielce, Dąbrowa Górnicza, Katowice.

W jakim filmie zadebiutował Michał Lesień-Głowacki?
Michał Lesień-Głowacki zadebiutował w roku 1997 produkcją filmową pod tytułem "Kroniki domowe", gdzie odegrał rolę Różyłła.
Dlaczego Michał Lesień-Głowacki ma podwójne nazwisko?
Michał Lesień-Głowacki poślubił Dorotę Głowacką, której dał swoje nazwisko, natomiast on również przyjął nazwisko żony. Z tego też powodu, małżeństwo ma dwa nazwiska - Lesień oraz Głowacki.
Jakie było pierwsze zwierzę Michała Lesienia-Głowackiego i kiedy pojawiło się w jego życiu?
Michał Lesień-Głowacki jako dziecko nie posiadał żadnego zwierzęcia. Jego pierwszym domowym pupilem był kot Bazyl, który w domu pojawił się stosunków niespodziewanie, jednak już po chwili okazał się prawdziwym skarbem dla aktora.
Z jakich produkcji filmowych Michał Lesień-Głowacki znany jest najbardziej?
Michał Lesień-Głowacki jest znany z polskich seriali telewizyjnych, takich jak "Barwy Szczęścia", "Ojciec Mateusz", "Ma jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Ranczo", jednak największą popularność przyniósł mu bez wątpienia serial "Lokatorzy" z 1999 roku.
Z jakimi polskimi teatrami związany jest Michał Lesień-Głowacki?
Michał Lesień-Głowacki występował na scenach takich teatrów, jak Teatr Powszechny w Łodzi czy Teatrze Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego.

Fani lubią też

Zobacz też