Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Michał Lesień-Głowacki

Michał Lesień-Głowacki

Michał Lesień-GłowackiOpisWydarzeniaMichał Lesień-Głowacki - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Michał Lesień-Głowacki to urodzony 24 grudnia 1974 we Wrocławiu polski aktor telewizyjny, filmowy oraz teatralny, a także reżyser teatralny. Pochodzi z aktorskiej rodziny, gdyż jego ojciec jest również znanym i cenionym aktorem, a także reżyserem. W latach 1999-2005 regularnie grywał w Teatrze Polskim w Warszawie.

Przez lata okazjonalnie współpracował również z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu i Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu. Jednakże większość widzów kojarzy Lesienia z seriali, gdyż udało mu się zagrać w wielu lubianych i znanych, a największą rozpoznawalność zdobył w sitcomie "Lokatorzy". Wcielając się tu w przezabawną postać Jacka Przypadka - beztroskiego absolwenta Studium Gastronomicznego oraz szefa kuchni, który mieszka pod jednym dachem z dwiema młodymi i szalonymi dziewczynami. Od roku 2016 z powodzeniem zajmuje się także reżyserią seriali paradokumentalnych.

Początki kariery Michała Lesienia-Głowackiego

Na zainteresowanie Michał Lesienia aktorstwem ogromny wpływ miał ojciec Zbigniew Lesień, który wykonywał właśnie ten zawód. W 1991 roku, kiedy młody Michał był jeszcze w liceum, wraz z całą rodziną przeprowadził się do Kalisza, gdzie jego ojciec objął stanowisko dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Jeszcze w liceum Lesień statystował przy kilku przedstawieniach teatralnych, m.in.: "Nocna rozmowa z człowiekiem, którym się gardzi" oraz "Czarownice z Salem". Ukończywszy liceum w Kaliszu, zdecydował się na połączyć swoją przyszłość z aktorstwem i rozpoczął studia na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończył w 1998 roku. Jego debiut na scenie miał miejsce w 1997 roku na deskach Teatru Powszechnego rolą Szalimowa w sztuce "Letnicy" Maksima Gorkiego.

Michał Lesień-Głowacki i dalszy rozwój jego kariery  

Po udanym debiucie nie narzekał na brak pracy. W 1998 roku zagrał tytułową rolę w "Kordianie" Słowackiego w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, następnie w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu rolę Merkucjo w "Romeo i Julii" Szekspira. Kolejnym udanym krokiem w karierze Lesienia było związanie się z Teatrem Polskim w Warszawie. W latach 1999-2005 zagrał m.in. Demetriusza w "Śnie nocy letniej" Szekspira czy też Trinkulo w "Burzy" Szekspira.

Jego debiut na dużym ekranie przypada na rok 1997. W filmie "Kroniki domowe" otrzymał rolę Różyłło i gdzie wystąpił obok takiej gwiazdy jak Grażyna Szapołowska, a następnie w tym samym roku zagrał podrywacza u boku Jana Englerta, we wstrząsającym dramacie Radosława Piwowarskiego "Ciemna strona Wenus".  W 1998 roku natomiast otrzymał ważną rolę, z którą poradził sobie rewelacyjnie - był bardzo przekonujący w "Nie ma zmiłuj" grając energicznego Irka.

Największą popularność i rozpoznawalność przyniosła mu rola Jacka Przypadka w kultowym serialu "Lokatorzy". Od tamtego czasu aktor regularnie pojawia się w wielu produkcjach filmowych.

Michał Lesień-Głowacki - filmografia

Michał Lesień-Głowacki w ciągu całej swojej kariery aktorskiej nie wystąpił w zbyt wielu filmach. W jego dorobku możemy znaleźć takie pozycje filmowe jak:

  • "Pomiędzy" (1995)
  • "Ciemna strona Wenus" (1997)
  • "Kroniki domowe" (1997)
  • "Nie ma zmiłuj" (2000)
  • "Milczenie jest złotem" (2010)
  • "Wesele w kurnej chacie" (2016)
  • "Kobiety bez wstydu" (2016)

Aktor ma na swoim koncie wiele polskich serial do których zaliczyć możemy:

  • "Klan" (1997)
  • "Z pianką czy bez" (1997)
  • "Lokatorzy" (1999)
  • "M jak miłość" (2000)
  • "Gorący temat" (2002)
  • "Pogoda na piątek" (2006)
  • "Agentki" (2008)
  • "Siła wyższa" (2011)
  • "Blondynka" (2014)
  • "Leśniczówka" (2018)

Zobacz też: Ewa Skibińska, Marzena Rogalska, Olga Bołądź, Michał Żebrowski, Magdalena Waligórska, Janusz Józefowicz, Ewa Błaszczyk, Agnieszka Więdłocha, Janusz Chabior, Kamil Kula, Joanna Osyda, Katarzyna Kozyra, Marzena Trybała, Magda Umer, Sylwester Maciejewski, Tomasz Schimscheiner, Michał Lesień-Głowacki, Mariusz Czajka, Dorota Nowakowska, Ola Domańska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Goło i wesoło

Goło i wesoło

20.03-13.05.2023

Bydgoszcz, Kraków, Łódź i inne

Michał Lesień-Głowacki - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Lesień-Głowacki?

Miejscowości, w których Michał Lesień-Głowacki wystąpi w najbliższym czasie: Lublin, Kraków, Olsztyn, Zabrze, Łódź, Pruszków, Bydgoszcz.

W jakim filmie zadebiutował Michał Lesień-Głowacki?
Michał Lesień-Głowacki zadebiutował w roku 1997 produkcją filmową pod tytułem "Kroniki domowe", gdzie odegrał rolę Różyłła.
Dlaczego Michał Lesień-Głowacki ma podwójne nazwisko?
Michał Lesień-Głowacki poślubił Dorotę Głowacką, której dał swoje nazwisko, natomiast on również przyjął nazwisko żony. Z tego też powodu, małżeństwo ma dwa nazwiska - Lesień oraz Głowacki.
Jakie było pierwsze zwierzę Michała Lesienia-Głowackiego i kiedy pojawiło się w jego życiu?
Michał Lesień-Głowacki jako dziecko nie posiadał żadnego zwierzęcia. Jego pierwszym domowym pupilem był kot Bazyl, który w domu pojawił się stosunków niespodziewanie, jednak już po chwili okazał się prawdziwym skarbem dla aktora.
Z jakich produkcji filmowych Michał Lesień-Głowacki znany jest najbardziej?
Michał Lesień-Głowacki jest znany z polskich seriali telewizyjnych, takich jak "Barwy Szczęścia", "Ojciec Mateusz", "Ma jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Ranczo", jednak największą popularność przyniósł mu bez wątpienia serial "Lokatorzy" z 1999 roku.
Z jakimi polskimi teatrami związany jest Michał Lesień-Głowacki?
Michał Lesień-Głowacki występował na scenach takich teatrów, jak Teatr Powszechny w Łodzi czy Teatrze Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn