Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jacek Beler

Jacek Beler

Jacek BelerOpisWydarzeniaJacek Beler - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jacek Beler to polski aktor, który ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, filmowych i serialowych, w tym w głośnym filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Przez kilkanaście lat występował na scenie Teatru Powszechnego w stolicy.

Historia Jacka Belera

Jacek Beler urodził się w 1983 roku w Zabrzu, czyli mieście położonym w województwie śląskim. Od najmłodszych lat miał styczność ze światem artystycznym. Jego ojcem jest Tomasz Beler - wieloletni dyrektor Domu Muzyki i Tańca w rodzinnej miejscowości aktora, który został odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Kultury przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Natomiast sam Jacek Beler już w wieku szkolnym występował w ramach Kabaretu "I, czyli cdn...". To właśnie to doświadczenie sprawiło, że na stałe związał się z branżą aktorską. Aby przygotować się do egzaminów na studia, po ukończeniu liceum uczęszczał do studium aktorskiego Lart Studio w Krakowie. Wreszcie dostał się na Akademię Teatralną w Warszawie, którą ukończył w 2008 roku.

W tym samym roku Jacek Beler zadebiutował na scenie. Wystąpił wówczas w sztuce "Bukowski Show", która była reżyserowana przez Katarzynę Szyngiera. Następnie na długie lata dostał angaż w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Potem przeszedł do Teatru Rozmaitości.

Poza graniem na deskach teatrów, Jacek Beler pojawił się także przed kamerą. Po raz pierwszy stało się to w 2008 roku, kiedy zagrał rolę Krzysztofa w filmie "Toklo nie siejczas". Później stworzył kilkadziesiąt postaci w najpopularniejszych polskich produkcjach. Mogliśmy go oglądać m.in. w "Czasie honoru", "Stuleciu Winnych" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

W 2012 roku Jacek Beler założył także zespół muzyczny Mięśnie. Stworzył go razem ze swoim przyjacielem z liceum - Radosławem Rutkowskim. Grupa gra muzykę postpunkową zahaczającą o kabaretowe klimaty. Ma już na swoim koncie swój debiutancki album o takim samym tytule, co nazwa grupy.

Jacek Beler - największe sukcesy

Pomimo tego, że Jacek Beler w branży aktorskiej jest stosunkowo niedługo w porównaniu do najpopularniejszych nazwisk, to już otrzymał pierwsze nagrody. Doceniono między innymi jego rolę w przedstawieniu dyplomowym "Moulin Noir". Dostał wówczas I Nagrodę Aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie. Tę samą postać zauważono również na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie, za którą wręczono mu wyróżnienie Związku Artystów Scen Polskich.

Poza nagrodami typowo aktorskimi Jacek Beler otrzymał także wyróżnienia dotyczące swojego wokalu. Jest laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Statuetkę otrzymał za rolę, którą stworzył w ramach spektaklu muzycznego "O’Malley’s Bar".

Najpopularniejsze filmy, seriale i spektakle Jacka Belera

Jacek Beler wystąpił m.in. w:

 • filmach:
  • "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", gdzie zagrał rolę więźnia Mariana "Słodkiego" Sochalskiego,
  • "Miasto 44", gdzie zagrał rolę ojca niemowlaka,
  • "Jesteś Bogiem", gdzie zagrał rolę Adasia,
  • "Wierność", gdzie zagrał rolę Adama,
 • serialach:
  • "Czas honoru", gdzie zagrał rolę podkomendnego "Generała",
  • "Stulecie Winnych", gdzie zagrał rolę Pawła Bartosiewicza,
  • "Ślepnąc od świateł", gdzie zagrał rolę dilera narkotykowego Sikora,
 • spektaklach teatralnych:
  • "Romeo i Julia", gdzie zagrał rolę Romeo,
  • "Lalka", gdzie zagrał rolę Szumana,
  • "Każdy dostanie to, w co wierzy", gdzie zagrał rolę Korowiowa.

 

fot. Tomek Tyndyk/Adrian Lach, dzięki uprzejmości TR Warszawa

Wydarzenia

Jacek Beler - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jacek Beler?

Miejscowości, w których Jacek Beler wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodził się Jacek Beler?
Jacek Beler urodził się w 1983 roku.
Skąd pochodzi Jacek Beler?
Jacek Beler pochodzi z Zabrza.
Kiedy rozpoczęła się kariera Jacka Belera?
Kariera Jacka Belera rozpoczęła się w 2008 roku.
Jak nazywała się pierwsza sztuka Jacka Belera?
Pierwsza sztuka, w której zagrał Jacek Beler, nazywała się "Bukowski Show".
Gdzie zagrał Jacek Beler?
Jacek Beler zagrał m.in. w "Miasto 44", "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", "Czas honoru", "Ranczo" czy "Stulecie Winnych".

Fani lubią też

Zobacz też