Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Aldona Orman

Aldona Orman

Aldona Orman SzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
55 lat
data urodzenia:
29.09.1968
dyscyplina:
Polska aktorka filmowa i teatralna.
social media:

Opis

Aldona Orman to urodzona w 1968 roku w Przedborzu – polska aktorka filmowa i teatralna. W 1991 została absolwentka Wydziału Lalkarskiego filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Rozwój kariery aktorskiej Aldony Orman

W 1989 roku miał miejsce debiut aktorski Aldony Orman. Wystąpiła wtedy na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wcieliła się w rolę Marfy Jegorowny Babakiny w Iwanowie Antoniego Czechowa. Od 1992 roku przez cztery lata można było ją zobaczyć na deskach teatrów w Niemczech: Labor Theater w Monachium, Pathos Vansport Theater oraz Maodernes Theater.

 

Po jej powrocie do Polski została częścią zespołu warszawskiego Teatru Kwadrat, z którym współpracowała w latach 1998–2012. W jej dorobku znajdują się również występy w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Ludowym w Krakowie oraz Atlantis w Warszawie .

 

Aldona Orman zdobyła popularność dzięki grze w serialach, takich jak Klan, Barwy szczęścia, Na dobre i na złe, Glina czy Pierwsza miłość. Aktorka wystąpiła również w takich filmach jak Quo vadis czy Czego boją fię faceci, czyli seks w mniejszym mieście.

Aldona Orman spektakle 2023

Aldona Orman jest aktorką, którą można zobaczyć zarówno w telewizji jak i teatrze. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Quiz w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Spektakl koncentruje się wokół prawdziwej historii Charlesa Ingrama i skandalu związanego z dużą wygraną. Na scenie oprócz aktorki będzie można zobaczyć między innymi Katarzynę Zielińską czy Olgę Paszkowską. Spektakl w Warszawie będzie można zobaczyć w Teatrze Komedia.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Serecki, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też