Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Rosalie

RosalieOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Artystka i kompozytorka urodzona w Berlinie w 1993 roku, znana szerszej publiczności pod pseudonimem "Rosalie" tworzy muzykę w nurcie R&B, wykorzystując w swoich utworach również inspiracje z innych gatunków muzycznych, sprawiające, że brzmienia stają się nieoczywiste. Młoda piosenkarka pracuje także jako prezenterka w radiu 357. 

Historia artystki 

Urodzona w Niemczech i wychowana przede wszystkim w Poznaniu artystka od najmłodszych lat uwielbiała muzykę. Do jednej z jej najwcześniejszych inspiracji należy między innymi królowa amerykańskiego R&B - Beyonce, błyszcząca na scenie za sprawą swojego wyjątkowego głosu, a także pomysłowych koncertowych aranżacji. Rosalie gustowała w przebojach lat 80. i 90., doceniając również takie zespoły i wykonawców jak TLC, Tinashe czy Masta Ace.

 

Debiutem Rosalie okazał się singiel "This Thing Called Love" wydany już w 2015 roku, niedługo później redakcja Brand New Anthem okrzyknęła ją jedną z najlepiej rokujących artystek roku 2016 na polskim rynku, efektywnie zwiększając tym samym zainteresowanie publiczności. Pierwsza EP-ka artystki zatytułowana "Enuff" wydana 25 listopada 2016 nakładem wytwórni Independent Digital przyniosła piosenkarce pierwsze sukcesy, ale dopiero debiutancki album studyjny "Flashback", wydany w 2018 za sprawą Alkopoligamia.com ugruntował jej pozycję na rynku muzycznym. Również w tym roku Rosalie, za sprawą świetnie przyjętych singli, została nominowana do nagrody Fryderyka, a w lutym 2018 zdobyła główną nagrodę w plebiscycie Sanki. Stale powiększająca się lista coraz częściej odsłuchiwanych numerów jak "A pamiętasz?" czy "Królowa" oraz liczne występy na muzycznych festiwalach jak np. Open'er Fesitival czy Loftas Fest sprawiły, że słuchacze docenili naturalność i oryginalność brzmień, wywodzących się z popularnego stylu rhythm and blues. 

Warto wspomnieć również o karierze radiowej piosenkarki, która od 2019 roku pojawia się w Czwórce, biorąc udział w audycji "Dziewczyny grają", a od stycznia tego roku prowadzi również własny program muzyczny pt."Soul Rider" na antenie radia 357. 

Styl muzyczny i najnowsze osiągnięcia 

Rosalie sprawnie balansuje na granicy pomiędzy popularnym mainstreamem a undergroundem. Jej fani doceniają przede wszystkim alternatywne brzmienia w wydaniu R&B, wraz z intrygującymi wpływami elektroniku, hip-hopu czy soulu. Utwory, które znalazły się na pierwszej płycie Rosalie "Flashback" były współtworzone przez rozmaitych polskich artystów takich jak Bitamina, 1988 czy Lasy, na krążku pojawiła się również Chloe Martini, polsko-brytyjska wykonawczyni ze sporym dorobkiem muzycznym. Z kolei wydany 20 marca 2020 roku przez Universal Music Polska długogrający album pt. "IDeal” okazał się być kontynuacją obranej już wcześniej ścieżki. Oryginalne połączenie elektryzujących i nieco balladowych kawałków wpisało się w gusta fanów, a takie utwory jak "Nie mów", "Chmury" czy "Chodź, Chodź, Chodź” zyskały setki tysięcy odsłon. Najnowszym osiągnięciem artystki jest również status złotej płyty dla coveru "Kiedy powiem sobie dość" zespołu O.N.A., który wykonała w duecie z Chloe Martini.  

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Rosalie: Lewis Capaldi, Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Ava Max, Parcels, White 2115, Future, Anne-Marie, Young Leosia, Jan - rapowanie, Bedoes, OKI, Halsey, Kinny Zimmer, Mimi Webb,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Rosalie?
Rosalie to pseudonim artystyczny, pod którym występuje wokalistka Rosalie Hoffman, polska artystka urodzona w Berlinie, a wychowana przede wszystkim w Poznaniu.
Ile lat ma Rosalie?
Rosalie urodziła się w 1993 roku, jednak dokładna data jej przyjścia na świat nigdy nie została podana do wiadomości publicznej.
Jak się nazywa najnowsza płyta Rosalie?
Najnowszy album artystki pt. "IDeal" z 2020 roku łączy w sobie hitowe przeboje takie jak "Chodź, chodź, chodź" wykonany wspólnie z Jan-rapowanie , oraz powolniejsze, balladowe utwory jak choćby "Chmury". Oryginalne i pełne brzmienia, których możemy słuchać w zależności od nastroju, świetnie sprawdzają się zarówno w trakcie spokojnego wieczora, jak i na imprezę.
Czy artystka pojawia się w mediach społecznościowych?
Rosalie można znaleźć między innymi na instagramowym profilu pod nazwą @sheisrosalie. Z kolei jej profil na Tik Toku, o tej samej nazwie, śledzi już kilkadziesiąt tysięcy obserwujących, którzy doceniają pomysłowość i młodzieńczy wdzięk wyjątkowej twórczyni.
Z kim współpracuje Rosalie?
Na liście współprac młodej artystki warto zaznaczyć takich producentów jak Menta XXL (Rasmentalism) czy kolaborację z Lil Zey, jedną z najbardziej wpływowych artystek sceny tureckiej. Rosalie nie stroni także od współprac z zespołami nurtu elektronicznego takimi jak "Catz n’Dogz" czy projekt "Albo Inaczej".

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso