Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Parcels

ParcelsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Parcels to australijski zespół, który swoją działalność rozpoczął w 2014 roku. Założony został w australijskim mieście Byron Bay przez Louie Swian, Patricka Hetheringtona, Noah Hill, Anatole Serret oraz Julesa Crommelin, jednak dzisiaj siedziba zespołu znajduje się w Berlinie. 

 

Pomimo iż zespół ten założony został w 2014 roku, jego twórczość idealnie pasowałaby do lat 70. ubiegłego wieku. To brzmienia, które zachwycają fanów chętnie udających się na ich liczne koncerty. Pomimo iż zespół tworzy już od 2014 roku to dopiero singiel "Overnight" wydany w 2017 roku przyniósł im największą popularność i sprawił, że zespół ten stał się niezwykle rozpoznawalny. 

 

Skład zespołu:

 • Louie Swain - klawiszowiec;
 • Patrick Hetherington - klawiszowiec i gitarzysta;
 • Noah Hill - basista;
 • Anatole „Toto” Serret - perkusista;
 • Jules Crommelin - gitarzysta.

Warto dodać, że wszyscy członkowie zespołu grając na instrumentach są jednocześnie wokalistami. 

Twórczość zespołu Parcels

Członkowie zespołu już jako nastolatkowie uczestniczyli w wielu projektach muzycznych w Australii, jednak to dopiero w 2014 roku, w ostatniej klasie liceum, zdecydowali się utworzyć grupę Parcels. Ich muzyka to mieszanka popu, electro, funku, dlatego to idealny wybór dla fanów Daft Punk czy Chic. Ich "Clockscared" wydany 2 marca 2015 roku zdobył ogromną popularność, dlatego już wkrótce zainteresowała się nimi prestiżowa wytwórnia francuska Kitsuné, która podpisała kontrakt z Parcels w tym samym roku. Ogromny sukces i zainteresowanie słuchaczy sprawiło, że popularność zespołu szybko rosła. Już w 2016 roku zagrali swój koncert w barze paryskim Les Bains z Daft Punk. To właśnie ten słynny duet zaprosił później chłopaków z Parcels do studia, aby stworzyć "Overnight", czyli utwór, który przyniósł im ogromną popularność. Co ważne, to właśnie ten singiel utrzymywał się dość długo na wysokiej pozycji w francuskich listach przebojów, choć znany był również w wielu innych krajach Europy i Ameryki.

 

W 2017 roku zespół Parcels wydał "Hideout" zrealizowany przez prestiżową wytwórnię muzyczną Kitsunè, a w lutym otworzył trasę koncertową zespołu Two Door Cinema Club i Phoenix, występując ze swoimi utworami. Warto wspomnieć, że obie grupy znajdowały się pod skrzydłami tej samej wytwórni.  

 

Kolejny album grupy pt. "Parcels" został wydany w 2018 roku. Płyta osiągnęła niewątpliwy sukces, a główny singiel "Tieduprightnow" zajął 48. miejsce na meksykańskiej liście przebojów. W kolejnych latach, czyli w 2020 roku Parcels wydało swój album studyjny "Live Vol. 1", a w 2021 roku wydali kolejny album studyjny "Day/Night". 

Muzyka Parcels

Nie wiele osób wie, że zespół Parcels porównywany jest do popularnych grup tworzących w latach 60. i 70. XX wieku. To grupy takie jak The Beatles i The Beach Boys. Związane jest to nie tylko z ich charakteryzacją na czas występów, ale również niepowtarzalnym i rzadko spotykanym w obecnych czasach brzmieniem. Takie porównanie zobowiązuje do tworzenia naprawdę dobrej muzyki, a Parcels doskonale sobie w tym radzi. Świadczą o tym świetne opinie słuchaczy i ogromna popularność.

 

W końcu zespół ten to świetna alternatywa dla znudzonych i podobnych utworów tworzonych obecnie. Muzyka Parcels to nie lada gratka dla osób spragnionych starszej stylistyki w nowoczesnym wydaniu, dlatego płyty i bilety na ich koncerty sprzedają się niczym świeże bułeczki. Albumy zespołu Parcels:

 • "Clockscared" - 2 marca 2015 rok;
 • "Hideout" - 27 luty 2017 rok;
 • "Parcels" - 12 październik 2018 rok;
 • "Live Vol. 1" - 30 kwietnia 2020 rok;
 • "Day/Night" - 5 listopad 2021 rok.

Popularne występy zespołu Parcels:

 • Festiwal Glastonbury w Silver Hayes Pussy Parlure - 25 czerwiec 2017 rok;
 • Program Conan w Ameryce - 12 wrzesień 2017 rok;
 • Występ na żywo w BBC Radio - 8 styczeń 2018 rok;
 • Występ w Neo Magazin Royale - 20 wrzesień 2018 rok;
 • Występ The Late Late Show z Jamesem Cordenem - 17 luty 2022 rok. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Parcels: Lewis Capaldi, Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Ava Max, White 2115, Future, Anne-Marie, Young Leosia, Jan - rapowanie, Bedoes, Rosalie, OKI, Halsey, Kinny Zimmer, Mimi Webb,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy założono zespół Parcels?
Zespół Parcels został założony w 2014 roku w australijskim mieście Byron Bay.
Kto wchodzi w skład zespołu Parcels?
Parcels to formacja składająca się z 5 osób. To Louie Swain - klawiszowiec, Patrick Hetherington - klawiszowiec i gitarzysta, Noah Hill - basista, Anatole „Toto” Serret - perkusista oraz Jules Crommelin - gitarzysta.
Jaką muzykę tworzy Parcels?
Muzyka Parcels to odwołanie do lat 70. ubiegłego wieku. To połączenie popu, electro oraz funku.
Jaki jest najbardziej popularny utwór zespołu?
Formacja Parcels zyskała popularność poprzez utwór stworzony wraz z Daft Punk w 2017 roku "Overnight".
Jaki jest debiutancki album Parcels?
Debiutancki album zespołu to "Clockscared" wydany w 2015 roku.
Gdzie obecnie koncertuje zespół?
Zespół w 2022 roku rozpoczął trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej.

Fani lubią też

Zobacz też