Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Halsey

HalseyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Halsey, a właściwie Ashley Frangipane, to urodzona 29 września 1994 amerykańska piosenkarka i autorka tekstów indie-pop. Gwiazda pochodzi z Waszyngtonu w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Artystka ma włoskie, irlandzkie i węgierskie korzenie ze strony matki, natomiast afroamerykańskie – ze strony ojca. Ma dwójkę braci – Dante i Seviana.

 

Halsey – kariera

Halsey interesowała się muzyką już od wczesnych lat. Jako młoda dziewczynka nauczyła się grać na altówce, skrzypcach i wiolonczeli, następnie sięgnęła po gitarę akustyczną. 

Uczęszczała do college'u, studiowała tworzenie piosenek i rozpoczęła budowę sieci muzycznych kontaktów. Występowała na Wschodnim Wybrzeżu, co pomogło jej zdobyć pieniądze na opłacenie nauki. Używała wielu pseudonimów, ostatecznie jednak zdecydowała się grać jako Halsey, co jest anagramem jej imienia – Ashley.

 

Przełom w karierze Halsey nastąpił w 2014 roku, kiedy opublikowała utwór Ghost na SoundCloud. Piosenka stała się popularna i przyciągnęła uwagę wytwórni muzycznych. Artystka podpisała kontrakt z Astralwerks, co umożliwiło jej wydanie debiutanckiej EPki Room 93, a także teledysków, które przypadły do gustu jej fanom.

 

Halsey, w ramach promocji płyty, odbyła trasę koncertową, wraz z zespołem The Kooks, a następnie kolejną trasę American Youth Tour, wraz z Young Rising Sons oraz OLIVVER. W 2015 roku Halsey wydała EPkę z remiksami Room 93: The Remixes. Zawierała miksy Lost Kings, Sandera Kleinberga i Arty’ego. Następnie Halsey zadebiutowała na festiwalu South by Southwest. Według mediów społecznościowych była jedną z gwiazd, odebranych na festiwalu najbardziej pozytywnie.

 

Halsey – koncerty

Halsey – koncerty – gdzie do tej pory pojawiła się artystka? Piosenkarka uwielbia grać przed publicznością – to dodaje jej energii do dalszego działania. Zagrała w wielu miejscach na całym świecie, w Europie – w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Norwegii, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, w Ameryce Północnej – w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, w Ameryce Południowej – w Brazylii, Argentynie, w Azji – Japonii, w Australii, Nowej Zelandii i wielu innych.

 

Koncerty Halsey miały miejsce również na festiwalach muzycznych. Artystka pojawiła się na Clockenflap Festival, HOT 99.5's Jingle Ball, WiLD 94.9 presents WAZZMATAZZ, KROQ Almost Acoustic Christmas, iHeartRadio Music Festival, Billboard Music Awards, Boston Calling Music Festival Breakaway Music Festival, Southbound Festival, Outside Lands Music & Arts Festival, Austin City Limits Music Festival, Bonnaroo Music & Arts Festival, Lollapalooza, Coachella, Glastonbury Festival, Psychedelicide 3. Bilety na koncerty Halsey cieszyły się ogromną popularnością.

 

Kiedy Halsey w Polsce? Mamy nadzieję, że artystka już niebawem pojawi się w nadwiślańskim kraju i zagra koncert dla publiczności, która wyczekuje jej przybycia z niecierpliwością!

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Halsey: Lewis Capaldi, Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Ava Max, Parcels, White 2115, Future, Anne-Marie, Young Leosia, Jan - rapowanie, Bedoes, Rosalie, OKI, Kinny Zimmer, Mimi Webb,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak ma na imię Halsey?
Prawdziwe imię Halsey to Ahley Nicolette Frangipane.
Ile lat ma Halsey?
Halsey urodziła się 29 września 1994 roku, a więc w 2022 roku skończy 28 lat.
Ile wzrostu ma Halsey?
Halsey ma 163 cm wzrostu.
Jak nazywa się najnowsza płyta Halsey?
Najnowsza płyta Halsey powstała w 2021 roku i nosi tytuł "If I Can't Love, I Want Power".
Z kim współpracuje Halsey?
Halsey współpracuje z wieloma cenionymi artystami, m.in. Juice'em WRLD, Yungbludem, BTSem, Bring Me the Horizon czy Lily Dicky.
Jakie albumy wydała dotychczas Halsey?
Halsey wydała dotychczas albumy: Room 93 (EP – 2014), Badlands (2015), Hopeless Fountain Kingdom (2017), Manic (2020).
Jaką muzykę tworzy Halsey?
Halsey tworzy muzykę w gatunkach pop, rock, adult alternative pop/rock, rock alternatywny, indie rock.
Kiedy zaczęła się kariera Halsey?
Kariera Halsey zaczęła się w 2014 roku.

Fani lubią też

Zobacz też