Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Igor Kwiatkowski

Igor Kwiatkowski

Igor KwiatkowskiSzczegółyOpisWydarzeniaIgor Kwiatkowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
46 lat
data urodzenia:
20.01.1978
miejsce urodzenia:
Kowary
dyscyplina:
Artysta kabaretowy, stand-uper, komik
social media:

Opis

Igor Kwiatkowski - artysta kabaretowy, autor tekstów. Znany z występów w Kabarecie Paranienormalni, założonym w 2004 roku wraz z Robertem Motyką i Rafałem Kadłuckim, w którym stworzył m.in. postać Mariolki, Kryspina i innych. W 2017 roku Igor odszedł z grupy Paranienormalni, aby rozpocząć solową karierę.

W latach 2015-2016 artysta współprowadził autorski program telewizyjny „Paranienormalni Tonight”, emitowany w TVP2. Widowisko, które przyciągało przed telewizory średnio ponad 1,2 mln widzów, zostało nagrodzone Telekamerą w kategorii „Program rozrywkowy”.

Poza umiejętnościami komicznymi, Igor specjalizuje się także w parodiach i z powodzeniem naśladuje popularnych aktorów, muzyków i piosenkarzy. Zdobywca tytułu „Świra” w kategorii „Kabaret” za postać Mariolki (2008) oraz nagrody za „Osobowość sceniczną”, wręczanej podczas Trybunałów Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim (2005).

Porywające widowiska Igora Kwiatkowskiego wyróżniają się błyskotliwym humorem, żartami z najwyższej półki, aktualnością i niemal namacalnym kontaktem z publicznością. Całość, utrzymana w dobrym tonie, daleka jest od satyry politycznej i tematów religijnych. W centrum zainteresowań komika są bieżące zjawiska społeczne, relacje damsko-męskie i fenomeny popkultury.

Igor Kwiatkowski występy. Igor Kwiatkowski bilety dostępne na eBilet!

Wydarzenia

Igor Kwiatkowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Igor Kwiatkowski?
Kiedy urodził się Igor Kwiatkowski?
Igor Kwiatkowski, urodzony 20 stycznia 1978 roku w Kowarach. Jest polskim artystą kabaretowym, aktorem oraz założycielem Kabaretu Paranienormalni.
Kiedy Igor Kwiatkowski założył Kabaret Paranienormalni?
W 2004 roku wraz z Robertem Motyką i Rafałem Kadłuckim założyli Kabaret Paranienormalni. Igor specjalnie na potrzeby kabaretu wymyślił własne alter-ego w postaci Mariolki czy Kryspina. 18 grudnia 2017 roku odszedł z grupy, aby rozpocząć solową karierę.
Czy Igor Kwiatkowski występował w serialach?
Igor Kwiatkowski był finalistą programu telewizyjnego "Debiut", w którym zajął 2. miejsce i jednocześnie uzyskał nagrodę w postaci roli w serialu "Samo życie", który jest emitowany od 12 lutego 2002 roku.
Czy Igor Kwiatkowski podkładał głos w filmach ?
Igor odpowiadał za dubbing postaci Gribble w filmie "Matki w mackach Marsa", który swoją premierę w Polsce miał 11 marca 2011 roku. Kolejną produkcją, przy której uczestniczył Igor, był film "Vaiana: Skarb oceanu"- tam podkładał głos pod postać Maui.
Jakie nagrody za swoją twórczość otrzymał Igor Kwiatkowski?
Pierwszą nagrodę za swoją twórczość otrzymał w 2005 roku. Była to nagroda za osobowość sceniczną na Trybunałach Kabaretowych, odbywających się w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejną nagrodę otrzymał w 2008 roku-był to tytuł Świra w kategorii "Kabaret" za postać Mariolki.

Fani lubią też

Zobacz też