Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Lewis Capaldi

Lewis Capaldi

Lewis CapaldiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
27 lat
data urodzenia:
07.10.1996
miejsce urodzenia:
Glasgow, Wielka Brytania
dyscyplina:
piosenkarz, autor tekstów
social media:

Opis

Lewis Capaldi, a właściwie Lewis Marc Capaldi to szkocki muzyk, piosenkarz oraz autor tekstów. Urodził się w Glasgow w Szkocji 7 października 1996 roku. To niezwykle utalentowany młody artysta, którego koncerty biją rekordy popularności wśród wielu fanów. Popularność zyskał dzięki swojemu singlowi "Someone you loved", który trafił na listy przebojów w wielu krajach np. Europy i Azji.

 

Tak, jak już zostało wspomniane Lewis Capaldi urodził się w Glasgow, gdzie pozostał do ukończenia 4. roku życia. Jego ojciec jest handlarzem ryb, natomiast matka pielęgniarką. Ma troje rodzeństwa i ukończył Akademię St Kentigern w Blackburn. Już w wieku dziewięciu lat nauczył się grać na perkusji i gitarze, a w wieku dwunastu lat śpiewał w pubach oraz pisał swoją muzykę. Kiedy już wkraczał w dorosłość postanowił zadbać o rozwój swojej kariery muzycznej. 

Twórczość Lewisa Capaldi 

Lewis Capaldi to muzyk, który już w wieku 12 lat pisał utwory i rozpoczął grę na gitarze. Jego piosenki były tak dobre, że występował nawet w wielu pubach i klubach, a dodatkowo nagrywał swoje piosenki i publikował je w serwisie "Youtube". Niewątpliwie najlepszą drogą do rozpoczęcia wielkiej kariery był singiel "Bruises", który doprowadził do podpisania kontraktów z „Capitol Records" i „Virgin EMI Records”. Organizując trasy koncertowe, jego czwarta organizowana trasa po Wielkiej Brytanii i Europie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na jego koncerty wyprzedały się w zaskakującym tempie. 

 

W 2019 roku Lewis Capaldi wydał swój debiutancki album „Divinely Uninspired to a Hellish Extent", który stał się najlepiej sprzedającym się albumem w Wielkiej Brytanii. Osiągnął również status złotej płyty, zaledwie dwa tygodnie po jej wydaniu. Popularność zawdzięcza piosence "Sameone you loved" wydanej w 2019 roku. To właśnie ona podbiła listy przebojów 29 krajów świata, a dodatkowo aż przez 7 tygodni była na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Osiągnęła również 83 miliony wyświetleń w serwisie Youtube. 

 

W sierpniu 2019 roku Lewis Capaldi grał na koncertach Eda Sherana na jego światowej trasie koncertowej "Divide". To niezwykły artysta, nagradzany i nominowany w wielu plebiscytach. Od 2020 roku muzyk pisze i nagrywa swój drugi album studyjny, które zostanie wydany w 2022 roku. Co ważne, Capaldi to nie tylko wokalista i autor tekstów, ale również instrumentalista. Gra na gitarze i fortepianie. Obecnie w celu stworzenia dobrego materiału jest mniej obecny w mediach społecznościowych. 

Współpraca z innymi artystami 

Ogromna popularność artysty sprawiła, że mógł współpracować z wieloma muzykami. Uczestniczył w trasie koncertowej Rag'n'Bone Mana i Milky Chance. Dzięki temu zwróciło na niego uwagę wielu artystów m.in. Kygo, Ellie Goulding i Niall Horan, który poprosił Lewisa o wsparcie na dwóch koncertach. Już w 2018 roku Capaldi otwierał koncert Sama Smitha podczas trasy koncertowej The Thrill of It All European Tour. 

Nominacje i nagrody

Lewis Capaldi ze względu na swoją twórczość był nominowany do wielu plebiscytów i otrzymał całą listę różnorodnych nagród. Wśród nich wyróżnić można:

 • Nagroda za najlepszy akt akustyczny w "Szkockie nagrody muzyki alternatywnej" - 2017;
 • Nagroda dla najlepszego przełomowego artysty w "Szkockie nagrody muzyczne" -2017;
 • Nagroda Przełom w "Wielkie Nagrody Szkota" -2018;
 • Nagroda Wschodzącej Gwiazdy w "Forth Awards" - 2018;
 • Nagroda Brand New for 2019 MTV - 2019;
 • Nagroda QAwards za najlepszy utwór "Someone you loved" - 2019;
 • Nagroda BBC dla nastolatków dla najlepszego brytyjskiego piosenkarza - 2019;
 • Nagroda BBC dla nastolatków za najlepszy singiel "Someone you loved" - 2019;
 • Nagroda Brit Awards dla najlepszego nowego artysty - 2020;
 • Nagroda Brit Awards za piosenkę roku "Someone you loved" - 2020;
 • Nagroda Global Awards dla najlepszego artysty masowego przekazu - 2020;
 • Nagroda Global Awards dla najczęściej odtwarzanej piosenki 2019 roku - 2020;
 • Nagroda dla najlepszego artysty w Wielkiej Brytanii - 2020.

Oprócz wielu nagród, artysta może pochwalić się całą masą nominacji do prestiżowych nagród m.in. American Music Awards czy Bilboard Music Awards. 

Ciekawostki na temat muzyka

 • Lewis Capaldi ma pochodzenie włoskie, irlandzkie i szkockie. 
 • Kuzynem muzyka jest aktor Peter Capaldi, który wystąpił w jego teledysku do utworu "Someone you loved". 
 • Lewis Capaldi jest dalekim krewnym fizyka jądrowego Josepha Capaldiego. 
 • Jest fanem piłki nożnej i kibicuje drużynie Celtic FC. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lewis Capaldi: Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Ava Max, Parcels, White 2115, Future, Anne-Marie, Young Leosia, Jan - rapowanie, Bedoes, Rosalie, OKI, Halsey, Kinny Zimmer, Mimi Webb,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie urodził się Lewis Capaldi?
Artysta urodził się w Glasgow w Szkocji 7 października 1996 roku.
Jak nazywa się najbardziej popularny singiel Lewisa Capaldi?
Singiel, który przyniósł muzykowi największą sławę to "Someone you loved".
Jaką nazwę nosi debiutancki album artysty?
Debiutancki album artysty to „Divinely Uninspired to a Hellish Extent".
Jakie nagrody otrzymał Lewis Capaldi?
Artysta był wielokrotnie nagradzany w różnorodnych konkursach i plebiscytach. Otrzymał nagrodę Brit Awards za piosenkę roku "Someone you loved", a także wiele innych prestiżowych tytułów.

Fani lubią też

Zobacz też