Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Mimi Webb

Mimi Webb

Sprawdź wydarzenia
Mimi WebbOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kim jest Mimi Webb?

Prawdziwe imię Mimi Webb brzmi Amelia Webb. Jest ona sławną, angielską piosenkarką oraz autorką tekstów. Urodziła się 23 lipca 2000 roku w miejscowości Canterbury - tam też spędziła większość swojego dotychczasowego życia. Przygodę z tworzeniem piosenek rozpoczęła bardzo wcześnie, gdyż już w wieku 13 lat. Szczyt swojej sławy osiągnęła jednak niedawno, gdyż w roku 2020. Nie należy ona do grona "piosenkarzy jednego hitu", gdyż posiada aż kilka piosenek, które uzyskały liczbę wielu milionów odsłon. Nawet utwory wydane w obecnym roku (2022) mogą poszczycić się niemałą popularnością wśród słuchaczy.

Z jakich utworów znana jest Mimi Webb?

Niespełna dwuletnia działalność na rynku muzycznym sprawia, iż Mimi Webb nie zdążyła jeszcze opublikować zbyt dużej ilości piosenek. Łatwo jest zatem określić, dzięki którym utworom zasłynęła najbardziej. Amelia najbardziej znana jest z dwóch swoich singli: "Before I Go" oraz "Good Without". Drugiemu z nich udało się zająć zaszczytne ósme miejsce na topliście singli UK.

Kim inspirowała się Mimi Webb podczas tworzenia piosenek?

Amelia Webb bezpośrednio przyznała, że jej głównymi inspiracjami muzycznymi byli: Adele, Amy Winehouse, Emeli Sande, oraz Sam Smith. Wspomina także o popowych piosenkarzach takich jak Nat King Cole, Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, oraz Etta James. Jeśli chodzi jednak o wczesnoszkolne inspiracje, do osób które zmotywowały Mimi Webb do działalności muzycznej można zaliczyć również jej rodziców oraz nauczyciela gry na pianinie.

Historia Mimi Webb krok po kroku

Wczesne dzieciństwo oraz czasy szkolne Mimi Webb

Amelia urodziła się w niewielkiej, Brytyjskiej miejscowości: Canterbury. Tam też wychowywała się oraz spędziła większość swojego dotychczasowego życia. Mimi Webb pochodzi z dobrego domu, w którym mieszkała wraz z obojgiem rodziców oraz swoim bratem.

 

Szkołą, do której uczęszczała, było Kent College, które również znajdywało się w Canterbury. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką, a w szczególności instrumentami takimi jak gitara oraz pianino. Bardzo szybko obiektem jej zainteresowań stało się także pisanie tekstów do piosenek - pierwsze teksty zaczęła pisać już w wieku 13 lat.

Czasy nastoletnie Amelii oraz jej wczesna dorosłość

Po ukończeniu wieku 16 lat, Amelia przeniosła się do miejscowości Brighton, by uczęszczać do college'u muzycznego. Nie była to jednak uczelnia bez jakiejkolwiek renomy, gdyż oficjalnie stanowi ona część Brytyjskiego oraz Irlandzkiego Instytutu Muzyki Współczesnej.

 

Podczas nastoletnich lat swojego życia, Mimi Webb wielokrotnie uczestniczyła w występach muzycznych (lokalnych koncertach) oraz różnego rodzaju konkursach - często zajmując przy tym znacznie lepsze noty, niż jej rówieśnicy ze studiów. Dwa lata później, w roku 2018, miała możliwość odwiedzić także samo Los Angeles, głównie dzięki wpływom jej menadżera muzycznego. Celem wycieczki było spotkanie z kilkoma wytwórniami płytowymi. Parę miesięcy później, w lutym roku 2019, gdy Amelia skończyła już osiemnaście lat, podpisała swój pierwszy kontrakt - z wytwórnią Epic Records.

Kariera Mimi Webb oraz czasy obecne

W kwietniu roku 2020 Amelia opublikowała singiel "Before I Go", który w bardzo krótkim czasie zyskał popularność na światową skalę. Piosenka zebrała ponad 85 milionów wyświetleń na platformie TikTok oraz 25 milionów na Spotify. Dodając do tego pozostałe platformy, takie jak Youtube, "Before I Go" znacząco przewyższyło liczbę stu milionów odsłon.

 

Do najnowszych z jej osiągnięć można zaliczyć także pojawienie się w BBC Radio 1 za sprawą utworu "Reasons" oraz zajęcie zaszczytnego, ósmego miejsca na Brytyjskiej liście przebojów utworów singlowych. W październiku roku 2021 Amelia Webb opublikowała rozszerzoną płytę "Seven Shades of Heartbreak".

 

Ciężko aktualnie przewidzieć, w którą stronę potoczy się przyszła kariera Amelii. Nic nie wskazuje jednak na to, aby miała ona odejść w rychłe zapomnienie, gdyż osiągane przez nią wyniki cały czas plasują się na bardzo wysokich pozycjach.

Ciekawostka: utwory "24/5" oraz "House on Fire" uchodzą za najbardziej pechowe w historii autorki. Obydwóm piosenkom zabrakło bowiem niewiele szczęścia, aby znaleźć się na liście NZ Top40.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mimi Webb: Lewis Capaldi, Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Ava Max, Parcels, White 2115, Future, Anne-Marie, Young Leosia, Jan - rapowanie, Bedoes, Rosalie, OKI, Halsey, Kinny Zimmer,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Mimi Webb i kiedy się urodziła?
Prawdziwe imię Mimi Webb brzmi Amelia Webb. Urodziła się ona 23 lipca 2000 roku, aktualnie ma zatem 21 lat.
Kiedy zaczęła się twórczość Amelii Webb?
O ile zainteresowania muzyczne Mimi Webb pojawiły się już we wczesnym wieku, o tyle jej kariera muzyczna rozwinęła się dopiero na początku 2020 roku.

Fani lubią też

Zobacz też