Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jakub Józefowicz

Jakub Józefowicz

Jakub JózefowiczOpisWydarzeniaJakub Józefowicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Pomimo wielu, doskonałych artystów, na kanwie współczesnego świata sztuki pojawia się wciąż nowe pokolenie artystów, które wnosi "powiew świeżości", zupełnie nowe spojrzenie i jakość dla artystycznego wyrazu. Z całą pewnością do najbardziej charakterystycznych, młodych artystów zaliczyć możemy Jakuba Józefowicza. W jakich obszarach sztuki młody artysta odnajduje się najlepiej? Jak walczyć ze stereotypem syna słynnego ojca? Przyjrzyjmy się artyście z bliska. 

Jakub Józefowicz i jego początki w świecie artystycznym

Jakub Józefowicz urodził się 9 marca 1993 roku w Warszawie. Jest dzieckiem jednego z najsłynniejszych polskich choreografów - Józefa Józefowicza, z jego pierwszego małżeństwa z Danutą Józefowicz- znaną tancerką.

 

Artysta pochodzi więc z artystycznego domu. Pomimo tego, że jego rodzice rozwiedli się, kiedy artysta był w podstawówce, jego ojciec poświęcał mu ogromnie dużo uwagi i zaangażowania. To sprawiło, że młody artysta postanowił także swoją przyszłość związać ze światem artystycznym - Jakub Józefowicz wybrał Warszawską Szkołę Filmową na wydziale reżyserii. W podjęciu decyzji o znalezieniu swojej drogi życiowej pomógł mu ojciec. Młody człowiek szybko przekonał się, że nagrywanie różnych obrazów jest dla niego najdoskonalszą formą wyrażania swoich emocji- poświęcał kamerze każdą wolną chwilę.

 

Po roku studiów podjął jednak decyzję o rezygnacji. Jakub Józefowicz określa się jako "wolny strzelec"- gra w filmach, serialach, kręci teledyski, reklamy, filmy muzyczne, komponuje muzykę filmową, pisze własne scenariusze. Jednym słowem Jakub Józefowicz rozwija się na różnych polach, poszerzając zakres swoich artystycznych zainteresowań, dążąc we własnym zakresie do perfekcji, co docenia szerokie grono wiernych fanów. Młody, ambitny twórca jasno pokazuję, że chce iść swoją własną drogą, a słynne nazwisko nie jest jego bazą do stworzenia dużej kariery zawodowej.

Inspiracje Jakuba Józefowicza

Z całą pewnością praca i twórczość ojca młodego artysty- Józefa Józefowicza, od najmłodszych lat była dla młodego aktora inspiracją. Nic dziwnego- to właśnie spod skrzydeł Józefa Józefowicza światło dzienne ujrzał jeden z najsłynniejszych spektakli muzyczny Metro, w którym marzy zagrać cała rzesza młodych artystów. Niezwykłe przedstawienie muzyczne jest inspiracją dla bardzo wielu twórców. Nic więc dziwnego, że Jakub Józefowicz także w tym dziele widział pewien "ideał", do którego dąży stałą pracą nad swoimi umiejętnościami. 

Jakub Józefowicz i jego sukcesy

Pomimo młodego wieku, na koncie Jakuba Józefowicza odnotować możemy udział w wielu popularnych produkcjach filmowych. Młody aktor w 2019 roku wcielił się w rolę Wieśka w słynnej komedia "Planeta Singli 3". W 2021 roku Jakub Józefowicz wcielił się w rolę Kamila w serialu "Papiery na szczęście". Na szczególne wyróżnienie zasługuje rola Aleksandra, w którą wcielił się w 2022 roku w filmie "Gierek".

 

Jakub Józefowicz jako młody aktor próbuje swoich sił także w wielu polskich serialach. W latach 2014- 2021 wcielał się w rolę Dawida Zamecznika w cieszącym się popularnością serialu "O mnie się nie martw". Co więcej, obecności Jakuba Józefowicza nie zabrakło także w niezwykle popularnym serialu "M jak Miłość", w którym został odtwórcą roli Łukasza Wojciechowskiego. 

 

Jakub Józefowicz odnalazł się także w Teatrze Buffo, przygotowując do spektaklu Piotruś Pan debiutujące dzieci. Tu drogi artystyczne przecinają się z jego ojcem, który jest reżyserem spektaklu.

 

W 2022 roku, Jakub Józefowicz wcielił się w jedną z głównych ról słynnego musicalu Metro, jako Jan. Pomimo ogromnych obaw o nepotyzm oraz olbrzymiej presji, artysta po wielkim namyśle postanowił spróbować swoich sił w niezwykle wymagającym materiale muzycznym.

Współpraca z innymi artystami

W związku z udziałem Jakuba Józefowicza w wielu produkcjach, młody artysta miał okazję współpracować z wieloma, wybitnymi postaciami artystycznego świata. Z całą pewnością na szczególne wyróżnienie zasługują takie osobistości jak: Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Stelmaszyk, Agnieszka Wosińska, Mikołaj Roznerski, Iga Krefft oraz wiele innych. Możliwość stanięcia u boku tak doskonałych artystów, wnosi do kariery młodego aktora niezwykle cenne doświadczenie. 

 

 

Zobacz też: Piotr Zelt, Maja Ostaszewska, Michał Żebrowski, Paulina Holtz, Zdzisław Wardejn, Maciej Radel, Małgorzata Foremniak, Paweł Małaszyński, Zbigniew Zamachowski, Borys Szyc, Kamila Kamińska, Marta Ścisłowicz, Lucyna Malec, Anna Sroka-Hryń, Michał Ziembicki, Monika Obara, Marek Włodarczyk, Elżbieta Panas, Zbigniew Konopka, Wojciech Brzeziński,

 

Wydarzenia

Jakub Józefowicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jakub Józefowicz?

Miejscowości, w których Jakub Józefowicz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Ile lat ma Jakub Józefowicz?
Jakub Józefowicz urodził się 9 marca 1993 roku.
Udział w którym filmie przyniósł Jakubowi Józefowiczowi największą popularność?
Jakub Józefowicz zaprezentował swoje zdolności artystyczne najszerszej grupie osób podczas udziału w znanym filmie Planeta Singli.
Czy Jakub Józefowicz posiada wykształcenie aktorskie?
Jakub Józefowicz nie ukończył aktorstwa. Po roku porzucił reżyserię.
Z kim występował Jakub Józefowicz?
Pomimo początków kariery, młody artysta brał udział w produkcjach wraz z Maciejem Stuhrem, Agnieszką Więdłochą oraz wieloma innymi.
Gdzie urodził się Jakub Józefowicz?
Jakub Józefowicz urodził się i pochodzi z Warszawy.

Fani lubią też

Zobacz też