Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Artysta Julia Rocka

Julia Rocka

Julia RockaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Julia Rocka to młoda piosenkarka, autorka tekstów, a także kompozytorka i aktorka. Urodziła się 24 września 1999 roku. Tworzy i wykonuje muzykę alternatywną oraz pop. Jest związana z wydawnictwem Sony Music Entertainment. Od 2018 roku jest studentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Studiuje na wydziale aktorskim. Występowała w filmach, serialu, a także reżyserowała teledyski do własnych piosenek. Została nagrodzona za rolę w spektaklu teatralnym.

Początki kariery

Początek jej kariery muzycznej przypada na lipiec 2020 roku. Wtedy to z Michałem Głomskim nagrała utwór "Jeep", który razem opublikowali w sieci. Zyskał on ogromną popularność na TikToku. W grudniu tego samego roku pojawił się na pierwszym miejscu listy tworzonej przez Spotify - Viral 50. W niecałe dwa lata piosenka została odtworzona w samym tylko serwisie Spotify aż 4,5 miliona razy. 

W październiku 2020 roku znów nagrała piosenkę z Michałem Głomskim. Utwór nosi tytuł "Twój smak" i został stworzony w celu promocji serialu "Kontrola" w 2021 roku. 

Debiut solo i rozwój kariery

Jej debiutancki singiel nagrany solo ukazał się w listopadzie 2021 roku. Został wydany przez wytwórnię Sony Music Entertainment Polska. "Oficjalna wersja zdarzeń" już w sierpniu 2022 roku okryła się złotem. Oprócz tego piosenka trafiła na Szczecińską Listę Przebojów, a na Spotify została odtworzona ponad 5 milionów razy. 

W lutym 2022 roku piosenkarka wypuściła kolejny utwór. "Blow-up" został nagrany we współpracy z Kukonem. Trzy miesiące później ukazał się kolejny singiel "Balans". Debiutancka płyta artystki ujrzała światło dzienne w lutym 2023 roku. Nosi tytuł "Blaze". 

Dyskografia

Julia Rocka wydała jedną płytę w 2023 roku - "Blaze". Współpracowała z wytwórnią Sony Music Entertainment Poland. Znalazło się na niej aż 13 piosenek, a wśród nich znane wcześniej "Jeep", "Blow-up", "Balans", "Twój smak" oraz "Oficjalna wersja zdarzeń". Oprócz nich możemy posłuchać także:

 • "Jednoosobowy wyścig",
 • "Obiecałeś",
 • "Blaza",
 • "Jestem za..."
 • "Ciche disco",
 • "Się poznali",
 • "Niebieski sweter",
 • "Akcja!".

Teledyski

Artystka nagrała kilka teledysków do własnych utworów. Była reżyserką podczas kręcenia klipów do piosenek "Jeep", "Twój Smak" oraz "Niebieski sweter". Oprócz tego wypuszczone zostały teledyski do utworów: "Oficjalna wersja zdarzeń", "Blow-up", "Ciche disco", "Balans", "Jednoosobowy wyścig", "Akcja!" oraz "Obiecałeś". 

Inne osiągnięcia

Julia Rocka zagrała w spektaklu teatralnym pt. "Mary Page Marlowe" w 2021 roku. Wcieliła się w główną rolę na scenie w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Zagrała także w czterech filmach:

 • "Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego" (2015),
 • "Carrie" (2019),
 • "Po cienkim lodzie" (2020),
 • "Całe moje życie" (2020). 

Ma na swoim koncie także rolę w serialu telewizyjnym "Stulecie Winnych". W 2019 roku zagrała w 1. oraz 7. odcinku drugiego sezonu. 

Niewątpliwym osiągnięciem było także udzielanie głosu w audiobooku Remigiusza Mroza pt. "Z pierwszej piłki". W 2022 roku udzieliła głosu bohaterce - Kali Krygier. 

Nagrody

Julia Rocka była nominowana do nagrody Grand Prix podczas 40. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w sztuce "Mary Page Marlowe" w 2022 roku. Zwyciężyła.

Kategorie:piosenkarki pop

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co łączy Julię Rocką z Michałem Głomskim?
Artystka przyjaźni się z Michałem Głomskim.
Dlaczego Julia Rocka wybrała tytuł "Blaze"?
Odnosi się on do słowa "zblazowany", co dla artystki oznacza stan zobojętnienia, który dotyka młodych ludzi, wchodzących w dorosłość.
Jak wygląda okładka płyty "Blaze"?
Na okładce widnieje portret dziewczyny, który został stworzony za pomocą grafiki 3D. Przypomina on rzeźbę, dokładniej - popiersie.
Co jest wyjątkowego w piosence "Balans"?
Piosenka ma także wersję akustyczną, która jest grana na harfie.
Czy Julia Rocka planuje jeszcze jakieś teledyski?
Tak, niedługo zostaną wypuszczone klipy do piosenek "Blaza" oraz "Jestem za...".

Fani lubią też

Zobacz też